Dostępne terminy
Cena od:
Kategoria:
Ośrodek położony 200 m od morza, wśród sosen pasa nadmorskiego. Czyste powietrze z dużą ilością jodu sprzyja wypoczynkowi. W ośrodku: stołówka, kawiarnia, sala bankietowa, plac zabaw, sala gier, boiska sportowe, kort tenisowy, zewnętrzna siłownia rekreacyjna, wypożyczalnia sprzętu sportowego, miejsce na ognisko, teren ogrodzony, bezpieczny. Zakwaterowanie w murowanych pawilonach: standardowe pokoje 2 i 3-osobowe z balkonami, pokoje rodzinne 2+2 z tarasem lub balkonem i lux Wille murowane dla 4-5 osób (dwa pokoje 2-osobowe). Wszystkie pokoje z łazienkami (natrysk, umywalka, WC, elektryczne suszarki na ręczniki) posiadają: TV, czajnik elektryczny, sprzęt plażowy. Wyżywienie: 3 posiłki dziennie, śniadania i kolacje-w formie bufetu, obiad serwowany.
Program:

W programie: Wycieczka autokarowa z przewodnikiem do Kołobrzegu, Wiek uczestników: kolonia: 6 – 13 lat Latania morska w Gąskach obóz: 14 – 18 lat Rejs statkiem po Morzu Bałtyckim, Ognisko z pieczeniem kiełbasek, Kąpiel w Bałtyku, wycieczki piesze i zajęci a na krytym basenie! MIELNO - UNIEŚCIE znajduje się na wąskim przesmyku między Bałtykiem a jeziorem Jamno. To położenie czyni z Unieścia miejscowośd bardzo atrakcyjną turystycznie. Pierwotnie było osadą rybacką, do dziś na tutejszych wodach zobaczymy kutry z literami UNI na burtach, które wypływają z tutejszej przystani rybackiej. Miejsce to ma bardzo dobry mikroklimat. Wilgotne, bogate w jod powietrze wspaniale działa na wszelkie choroby układu oddechowego. Oddychanie powietrzem bogatym w jod zaleca się szczególnie mieszkaocom południowych części Polski. Plaże morskie są piaszczyste, szerokie, strzeżone i zradiofonizowane. Za plażami ciągnie się trzykilometrowa promenada. Znajdują się przy niej sklepy i restauracje. Latem w Unieściu i okolicy często goszczą wesołe miasteczka, co powinno przypaśd do gustu zwłaszcza najmłodszym gościom. Polecane są piesze wycieczki, wzdłuż morza np. do Łazów, znajduje się tam piękny kompleks leśny, który najprawdopodobniej niedługo stanie się rezerwatem. Unieście posiada dobre połączenia z Koszalinem. Dojeżdżają tutaj busy i autobusy komunikacji miejskiej, za 5 zł można dojechad z Unieścia do Koszalina.

WYŻYWIENIE 4 posiłki dziennie: śniadanie (bufet), obiad, podwieczorek, kolacja oraz suchy prowiant na drogę powrotną. Posiłki będą serwowane w jadalni ośrodka i przygotowywane zgodnie z normami dotyczącymi żywienia dzieci i młodzieży.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY

Pierwszy dzieo:
Wyjazd z placówek wg. rozkładu jazdy. Przejazd autokarem do Mielna. Przyjazd do ośrodka we wczesnych godzinach wieczornych, zakwaterowanie w pokojach, obiadokolacja, nocleg. Wypoczynek połączony z wieloma atrakcjami, m.in.
- wycieczka autokarowa z przewodnikiem do Kołobrzegu – w trakcie wycieczki uczestnicy pod okiem przewodnika zapoznają się z historią miasta, a także poznają najciekawsze miejsca i najważniejsze zabytki Kołobrzegu, m.in.: Ratusz, Muzeum Oręża Polskiego urządzone w średniowiecznej kamienicy, Katedrę z wieloma cennymi skarbami oraz Latarnię Morską w porcie skąd spacerując po szerokiej, piaszczystej plaży można dojśd do molo.
- rejs statkiem po morzu trwający około 1h; wypływamy z portu w Kołobrzegu w trakcie zwiedzania miasta.
- latarnia morska w Gąskach (podczas wycieczki do Mielna) – jest to największa atrakcja Gąsek, druga pod względem wysokości w Polsce, licząca 50,2 m wysokości. Jej budowę ukooczono na przełomie 1877/1878 roku. Jest udostępniona dla zwiedzających, a wejście na latarnię jest dogodne, nie wymaga wielkiego wysiłku nawet
dla osób o przeciętnej kondycji. Z tarasu można podziwiad przepiękną panoramę okolicy, a u jej stóp zlokalizowane są punkty gastronomiczne, gdzie można odpocząd przy szklance napoju.
- ognisko z pieczeniem kiełbasek, a ponadto:
- zajęcia integracyjne
Zajęcia te rozpoczynają pobyt grupy, są również realizowane w trakcie pobytu. Sprzyjają lepszemu poznaniu wszystkich uczestników, tworzeniu pozytywnych relacji pomiędzy nimi, zwiększają spójnośd grupy, mają korzystny wpływ na komunikację i wzajemne zrozumienie, zwiększają poczucie bezpieczeostwa oraz podnoszą gotowośd do współdziałania. Należą do nich takie zabawy jak: tratwa, punkty oparcia, pięciobój pytona, grupki, sygnały, Gucio.
- rozgrywki i turnieje sportowe ruch i zajęcia sportowe to podstawa wypoczynku dzieci i młodzieży, dlatego nie może zabraknąd takich gier jak: piłka
nożna, siatkowa i koszykowa, dwa ognie, przeciąganie liny, tenis stołowy, kometka, biegi na orientację, podchody, ringo i inne. Kadra prowadzi również zajęcia ogólnorozwojowe, lekkoatletyczne podnoszące sprawnośd fizyczną wszystkich kolonistów i obozowiczów. W każdym turnusie organizujemy również olimpiadę podczas której uczestnicy mogą się zmierzyd ze sobą i sprawdzid swoją kondycję.
- gry i zabawy pobyt na naszych koloniach i obozach urozmaicamy również realizując liczne gry i zabawy. Do najpopularniejszych należą: „Jeden z Dziesięciu”, „Kalambury”, „Randka w Ciemno”, „Blondyni kontra Blondynki”, „Brakujące Krzesło”, „Bal przebieraoców”, prezentacja skeczy, Neptunalia, chrzest morski, śluby kolonijne. Dla młodych dam organizujemy konkursy makijażu i fryzur oraz rewię mody. W każdym turnusie organizujemy również wybory Miss i Mistera kolonii/obozu oraz ulubione przez wszystkich dyskoteki.
- zabawy oraz konkursy muzyczne i plastyczne
Bardzo popularne i lubiane zwłaszcza przez młodszych uczestników. Zabawy muzyczne: konkurs piosenki, wspólne śpiewanie i muzykowanie przy ognisku, konkurs taoców disco. Plastyczne atrakcje: plener malarski - zajęcia plastyczne z wykorzystaniem materiałów naturalnych (piasek, liście, muszelki), pocztówka z wakacji, konkurs rzeźby z piasku i inne.
- a przede wszystkim plażowanie, kąpiele morskie i... wiele, wiele innych atrakcji!

Ostatni dzień: Po śniadaniu wykwaterowanie z ośrodka, pobranie prowiantu i wyjazd w drogę powrotną. Przejazd autokarem pod opieką wychowawców i powrót w godzinach wieczornych. Program pobytu kolonii i obozów młodzieżowych jest dostosowany do wieku uczestników, ich preferencji, wielkości grup oraz warunków panujących w miejscu pobytu. Dla wszystkich przygotowujemy wiele różnorodnych zajęd. Nie tylko kąpiele w morzu czy spacery. Wszyscy uczestnicy biorą aktywny udział w codziennych zajęciach. Staramy się wykorzystad wolny czas najlepiej jak można, tak aby wszyscy wrócili zadowoleni z niezapomnianymi wrażeniami.

Zakwaterowanie:

Ośrodek Wypoczynkowy „BAŁTYK” ul. Pogodna 17, Mielno – Unieście k/Koszalina. Zmodernizowany ośrodek położony na obszernym, ogrodzonym, zielonym i ładnie zagospodarowanym terenie, tuz za wydmami morskimi, obok wejścia na piękną i piaszczystą plażę, w bardzo spokojnej okolicy, jednak blisko od centrum rozrywek, wszelkich atrakcji, gastronomii i sklepów. Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 3, 4, 5 - osobowych z samodzielnymi łazienkami i pojedynczymi łóżkami; pokoje wyposażone w szafy, stoliki, krzesła oraz pościel. Ośrodek jest świetnie przygotowany do organizacji grupowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży, posiada o dyspozycji uczestników na terenie obiektu: basen kryty, przestronna jadalnia, plac taneczny, stoły do tenisa stołowego, sale telewizyjne, siłownia, sala komputerowa, plac zabaw dla dzieci, miejsce na organizacje ogniska, boiska sportowe i duże tereny rekreacyjne. Grupa korzystad będzie z bezpiecznej plaży strzeżonej przez ratowników WOPR.

GALERIA OŚRODKA WCZASOWEGO "BAŁTYK"

Transport:

1/ Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Katowic lub Krakowa. Z pozostałych miast realizowane są tzw. połączenia antenowe przy min. 6 osobach, realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Połączenia antenowe potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu. 

Linia zachodnia: Wrocław - Opole - Gliwice - KATOWICE 

Linia północna A: Łódź - Częstochowa - KATOWICE 

Linia północna B: Warszawa - Kielce - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia wschodnia: Rzeszów - Tarnów - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia południowa: Tychy - KATOWICE 

2/ Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu. 

3/ Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 20 kg i bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. 

Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION. 

Cena zawiera:
 • przejazd autokarem z WC, DVD, klimatyzacją pod opieką wychowawców,
 • noclegi w OW Bałtyk w Mielnie - Unieściu,
 • wyżywienie 4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja,
 • ubezpieczenie NNW do 5 000 zł na czas przejazdu i pobytu,
 • całodobową opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i ratownika wodnego podczas kąpieli w morzu,
 • opiekę medyczną (pielęgniarka w ośrodku, lekarz na telefon),
 • atrakcyjny program pobytu (szczegóły w ramowym programie imprezy),
 • podatek VAT.
Cena nie zawiera:

cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie.

Info praktyczne
 • pokój 1-os. dopłata: 60 zł/doba
 • kryty basen w ośrodku płatny w recepcji: 8 zł/45 min.
 • opłata klimatyczna płatna w recepcji: 2 zł/dzień
 • rejs statkiem po Morzu Bałtyckim z Portu w Kołobrzegu: 25 zł/os
 • Pierwszym posiłkiem jest kolacja w dniu przyjazdu, ostatnim śniadanie + prowiant na drogę powrotną 

 

Terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria
adminWyniki