Dostępne terminy
Cena od:
Kategoria:
Zapraszamy na wycieczkę do malowniczej Toskanii, zwiedzimy średniowieczne miasteczka z prawdziwymi perłami architektury i malarstwa, jak np. Kościół San Francessco w Arezzo czy miasto San Gimignano nazywane "Manhattanem Średniowiecza". Zwiedzimy stolicę Toskanii - Florencję, zobaczymy krzywą wieżę w Pizie oraz Piazza del Campo w Sienie, gdzie odbywają się słynne wyścigi konne Palio. Nie zabraknie nam również degustacji wina w Regionie Chianti. Wracając do kraju odwiedzimy ekskluzywne miasteczko Portofino oraz zatrzymamy się w Genui gdzie zobaczymy dom K. Kolumba.
Program:

1 dzień

Wyjazd z Krakowa o godz. 04:30, Katowic o godz. 06:00. Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch. Późnym wieczorem przyjazd do hotelu we Włoszech, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do AREZZO, zwiedzanie: Kościół San Francesco z cyklem fresków „Prawdziwa historia Krzyża Świętego” autorstwa Pierro Della Francesco, Piazza Grande z kościołem Pieve, Palazzo delle Logge, Katedra. Przejazd do CORTONY – miasta o niezwykłej historii sięgającej czasów Etrusków. Spacer malowniczymi średniowiecznymi uliczkami, Piazza della Republica, Katedra. Przejazd do hotelu w okolicy Chianciano Terme, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do SIENY, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europy. Zwiedzanie amfiteatralnego Piazza del Campo, gdzie odbywają się słynne wyścigi konne Palio, następnie Katedra z rzeźbami m.in. Michała Anioła, spacer po Via di Citta z patrycjuszowskimi wspaniałymi pałacami. Przejazd do SAN GIMIGNANO miasta nazywanego „Manhattanem Średniowiecza” z imponującymi kamiennymi wieżami (do czasów współczesnych zachowało się 14 z 76 wież). Zwiedzanie: Piazza Della Cisterna, Piazza del Duomo, Palazzo dei Popolo, kościół San Lorenzo in Ponte i Sant Agostino. Przejazd przez REGION CHIANTI z winnicami, gajami oliwnymi, malowniczymi miasteczkami na zadrzewionych wzgórzach. Zatrzymamy się w jednej z licznych winnic - degustacja najbardziej znanego włoskiego wina. Przyjazd do hotelu w okolicy Montecatini Terme, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd do miasteczka LUCCA zwiedzanie: Katedra San Martino, Bazylika San Frediano, Piazza Dell Anfiteatro, mury obronne. Przejazd do PIZY – zwiedzanie: „Pola Cudów” z Krzywą Wieżą, Katedrą, Baptysterium i Dzwonnicą. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie, przejazd kolejką miejską do FLORENCJI, zwiedzanie: Palazzo Pitti, Ponte Vecchio, Plac Signorii, Kościół Santa Croce, Katedra NMP Kwietnej, Baptysterium, Kościół San Lorenzo. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do PORTOFINO – spacer po malowniczym ekskluzywnym miasteczku wypoczynkowym. Następnie przejazd do GENUI –zwiedzanie: Katedra San Lorezno, Dom Krzysztofa Kolumba, Ratusz Miejski. Przejazd na nocleg tranzytowy, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień

Wczesne śniadanie, wyjazd do Polski. Przejazd przez Włochy, Austrię i Czechy. Przyjazd do Krakowa w godzinach nocnych.

Zakwaterowanie:
 • 6 noclegów w hotelach*** (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami)
Transport:

1/ Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Katowic lub Krakowa. Z pozostałych miast realizowane są tzw. połączenia antenowe przy min. 6 osobach, realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Połączenia antenowe potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu. 

Linia zachodnia: Wrocław - Opole - Gliwice - KATOWICE 

Linia północna A: Łódź - Częstochowa - KATOWICE 

Linia północna B: Warszawa - Kielce - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia wschodnia: Rzeszów - Tarnów - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia południowa: Tychy - KATOWICE 

2/ Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu. 

3/ Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 20 kg i bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. 

Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION. 

Położenie

1. Arezzo, Prowincja Arezzo, Włochy
2. Cortona, Prowincja Arezzo, Włochy
3. Siena, Prowincja Siena, Włochy
4. San Gimignano, Prowincja Siena, Włochy
5. Lucca, Prowincja Lukka, Włochy
6. Piza, Włochy
7. Florencja, Włochy
8. Portofino, Genua, Włochy
9. Genua, Włochy

Cena zawiera:
 • przejazd autokarem klasy lux (WC, video, barek, klimatyzacja), opłaty drogowe i parkingowe
 • 6 noclegów w hotelach*** (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami)
 • 6 śniadań, 6 obiadokolacji,
 • opiekę pilota, przewodnika,
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15.000 EUR, bagażu do 200 EUR
 • opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • podatek VAT.
Cena nie zawiera:
 • cena nie zawiera biletów wstępu, taxy hotelowej, komunikacji miejskiej, przewodników lokalnych : ok 50 euro, Słuchawek Tour –Guide: 10 euro, napoje do obiadokolacji inne niż woda dodatkowo płatne,
 • dopłata dopokoju 1-osobowego: +650,00 zł,
 • cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie.
Info praktyczne
 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 
Terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria
adminWyniki