Dostępne terminy
Cena od:
Kategoria:
Wybierz się na wydarzenie, które każdego roku przyciąga tysiące widzów do jednego z najpiękniejszych miejsc w Wiedniu: Pałac Schönbrunn - dawnej letniej rezydencji cesarskiej, którego obecny barokowy wystrój został nadany za panowania Marii Teresy, a także Lasu Wiedeńskiego (Wienerwald) znanych z historii miejsc jak: Mayerling, Baden, czy Seegrotte z podziemnym jeziorem. Wieczorem zatopimy się w atmosferę cesarskiego Wiednia biorąc udział w koncercie Filharmoników Wiedeńskich. Podczas zwiedzania stolicy Austrii zobaczymy; Operę Narodową, zimową rezydencję cesarską - Hofburg, Teatr Dworski, Ratusz, Katedrę Św. Szczepana, a także Belweder.
Program:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa o godz. 08:00, Katowice 09:00 przejazd do hotelu w okolicy Wiednia, zakwaterowanie, obiadokolacja. Wieczorem przejazd do ogrodów Pałacu SCHONBRUNN - uczestnictwo w jedynym w roku Koncercie „Sen nocy Letniej” w pałacowych ogrodach w wykonaniu słynnych Filharmoników Wiedeńskich. Powrót do hotelu w godzinach nocnych. 

2 dzień
Śniadanie.  Przejazd do WIEDNIA, zwiedzanie stolicy Austrii rozpoczniemy od nietypowego budynku mieszkalnego – Hundertwasserhaus, który obok równie ekscentrycznej spalarni śmieci zbudowanej w centrum miasta jest jednym z najsłynniejszych dzieł architekta F. Hundertwassera. Następnie przejazd na Ringstrasse: Wiedeńska Opera Narodowa, Hofburg – zimowa rezydencja cesarska (zwiedzanie wnętrz), Teatr Dworski, Ratusz oraz spacer po Starym Mieście, m.in.: Ulica Graben z wieżą Morową, Katedra Św. Szczepana. Czas wolny w centrum miasta. Następnie przejazd nad Dunaj do Wieży Telewizyjnej, możliwość wyjazdu na taras widokowy mieszczący się na wysokości 123 m.  Przejazd na Wzgórze Kahlenberg, gdzie znajduje się kościół św. Józefa z kaplicą poświęconą królowi Janowi III Sobieskiemu. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Czech do południowych Moraw: zwiedzanie Zespołu Parkowo - Pałacowego LEDNICE – VALTICE wpisanego na listę UNESCO, będącego dawną posiadłością rodu Lichtensteinów. W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. W trakcie podróży zatrzymamy się na krótki postój w SŁAWKOWIE /Austerlitz/, gdzie zobaczymy miejsce bitwy trzech cesarzy ( francuski: Napoleon, pruski: Franciszek I, rosyjski: Aleksander I ), która rozegrała się w 1805 roku i zakończyła zwycięstwem Napoleona. Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych ok. godz. 20:00 – 20:30.

Zakwaterowanie:

2 noclegi w hotelu***  w okolicy Wiednia, pokoje 2 - 3 osobowe z łazienkami

Transport:

1/ Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Katowic lub Krakowa. Z pozostałych miast realizowane są tzw. połączenia antenowe przy min. 6 osobach, realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Połączenia antenowe potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu. 

2/ Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu. 

3/ Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 20 kg i bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. 

4/ Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION. 

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem klasy lux (WC, klimatyzacja, barek, DVD)​
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • 2 noclegi w hotelu***  w okolicy Wiednia, pokoje 2 - 3 osobowe z łazienkami
 • 2 śniadania – bufet
 • 2 obiadokolacje: dwa dania + napój
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie KL do 15.000 € , NNW do 2.000 € i bagażu do 200 €
 • podatek VAT
 • opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie zawiera:
 • Dopłata do pokoju 1–osobowego: + 180,00 zł
 • ​DOPŁATY: taxa hotelowa, bilety wstępu, przewodnik w Wiedniu, słuchawki Tour Guide: ok. 40 €,  ok 260 KCZ
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie
 • Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych
Info praktyczne
 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
Terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria
adminWyniki