Dostępne terminy
Cena od:
Kategoria:
Zapraszamy w podróż sentymentalną. Zwiedzimy Wielki Zamek Książąt Litewskich położony na wyspie Gavle w Trokach oraz zagłębimy się w uliczki Wilna w poszukiwaniu licznych polskich śladów. W programie zwiedzania oprócz Uniwersytetu, Kościołów i cerkwi nie zabraknie również najbardziej znanego symbolu miasta - Ostrej Bramy. Odwiedzimy również założony w 1769 r. cmentarz na Rossie na którym spoczywają polscy żołnierze, matka Józefa Piłsudzkiego oraz serce Marszałka. W drodze powrotnej zatrzymamy się w stolicy województwa podlaskiego - Białymstoku, aby podczas spaceru poznać zabytki tego miasta.
Program:

1 dzień

Wyjazd z Krakowa o godz. 07:30 popołudniowych, przejazd na nocleg w okolicy Augustowa. Zakwaterowanie w hotelu, spacer po okolicy, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Wczesne śniadanie, wyjazd na Litwę. Przejazd do TROK, leżących w samym sercu Parku Historycznego, który powstał aby chronić unikalne zabytki historyczne, etnograficzne, archeologiczne oraz hydrograficzne. Największą atrakcją tego miejsca jest Zamek Wielkich Książąt Litewskich usytuowany na wyspie Jeziora Galve oraz pozostałości jeszcze dwóch średniowiecznych zamków i resztki klasztoru Benedyktynów. W godzinach południowych przejazd do WILNA – zwiedzanie: Stary i Nowy Arsenał, Bazylika Archikatedralna z Dzwonnicą, Uniwersytet, Kościół św. Janów, Pałac Prezydencki, Cerkiew św. Mikołaja, Ratusz, Kościół św. Kazimierza, Filharmonia, Cerkiew św. Ducha, Ostra Brama. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Polski. Powrót do hotelu w Polsce, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do BIAŁEGOSTOKU – zwiedzanie mi.in. Brama Wielki Gryf, Pałac Branickich, Rynek Tadeusza Kościuszki z Ratuszem, Kościół Farny. Czas wolny, Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Krakowa około godz. 19:00.

Zakwaterowanie:

2 noclegi w hotelu**/***, pokoje 2 - 3 os. z łazienkami

Transport:

1/ Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Katowic lub Krakowa. Z pozostałych miast realizowane są tzw. połączenia antenowe przy min. 6 osobach, realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Połączenia antenowe potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu. 

Linia zachodnia: Wrocław - Opole - Gliwice - KATOWICE 

Linia północna A: Łódź - Częstochowa - KATOWICE 

Linia północna B: Warszawa - Kielce - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia wschodnia: Rzeszów - Tarnów - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia południowa: Tychy - KATOWICE 

2/ Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu. 

3/ Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 20 kg i bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. 

Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION. 

Położenie

1. Wilno, Okręg wileński, Litwa
2. Troki, Okręg wileński, Litwa
3. Białystok, Polska

Cena zawiera:

Przejazd autokarem klasy lux (WC, video, klimatyzacja, barek), opłaty drogowe i parkingowe na trasie przejazdu, 2 noclegi w hotelu**, pokoje 2 - 3 os. z łazienkami, 2 śniadania i 2 obiadokolacje: dwa dania + napój, opieka pilota, ubezpieczenie: NNW do 2 000 EUR, KL do 15.000 EUR, bagaż do 200 EUR, podatek VAT

Cena nie zawiera:
  • Biletów wstępu: Zamek w Trokach, Uniwersytet, przewodników lokalnych, słuchawek Tour –Guide: ok. 25 euro.
  • dopłata do pokoju 1-osobowego + 160 zł,
  • cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie. 
Info praktyczne
  • kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria
adminWyniki