Słowenia - Perła Europy
Kraj: Słowenia
Miejsce: Maribor
Cena od: 1599.00
Kategoria: ***
Zwiedzanie niewielkiej Słowenii rozpoczniemy od Mariboru, w którym znajduje się ponad 400-letnia winorośl. Zobaczymy słynne jezioro Bled, nad którym wznosi się jeden z najstarszych zamków w Słowenii, przejdziemy drewnianymi kładkami poprzez malowniczy wąwóz Vintgar i zwiedzimy najpiękniejszą starówkę w Skofja Loka. Zagłębimy się w korytarze Jaskini Postojnej oraz zwiedzimy siedzibę rozbójnika Erazma-przytulony do skały na 123-metrowym klifem Zamek Predjama. Na tarasie naszej podróży jest również stolica Słowenii-Lublana oraz perełka półwyspu Istria-miasteczko Piran, z którego popłyniemy na rejs statkiem z panoramicznym dnem. Nie zabraknie nam również uczty kulinarnej z muzyką na żywo i słoweńskim winem.
Program:

1 dzień
W treści oferty w pierwszym dniu dopisz: Wyjazd z Krakowa godz. 05:00, Katowic godz. 06:00. Dla osób spoza Krakowa możliwe dodatkowe noclegi przed i po wycieczce: + 65 zł/os/nocleg w pokoju 2-os, wyjazd na wycieczkę z hotelu. Przyjazd do MARIBORU, zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Słowenii w którym znajduje się najstarsza - licząca około 400 lat – winorośl na świecie. Przejazd do Pensjonatu położonego w okolicy Lublany, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd w rejon Alp Julijskich i zwiedzanie jednego z najstarszych zamków w Słowenii - ZAMKU BLED. Jest on położony na wysokości prawie 130 m nad taflą jeziora Bled, zaliczanego do najpiękniejszych jezior w Europie. Znajduje się na nim mała wyspa z kościółkiem. Znajduje się w nim dzwon życzeń a legenda głosi, że wystarczy pomyśleć życzenie, uderzyć w niego i poczekać aż się spełni  (przy dobrej pogodzie jest możliwość rejsu łodzią na wyspę) Przejazd do WĄWOZU VINTGAR, spacer do wodospadu ścieżkami i drewnianymi kładkami nad rzeką Radovna. Następnie przejazd do miejscowości SKOFJA LOKA, która słynie
z najpiękniejszej zachowanej starówki  w całym kraju. Podczas spaceru zobaczymy m.in. Ratusz z XVI w., kamienny spichlerz, barokowy kościół Kapucynów. Powrót do Pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do JASKINI POSTOJNEJ – zwiedzanie pociągiem i pieszo. Następnie przejazd do ZAMKU PREDJAMA osadzonego na 123 metrowym klifie - zwiedzanie siedziby rozbójnika Erazma znanego jako lokalny Robin Hood, który okradał bogatych, ale niestety zawsze zapominał oddawać biednym. Przejazd do stolicy Słowenii – LUBLANY, zwiedzanie: Rynek, Ratusz, Katedra Św. Mikołaja, mosty: Potrojny, Smoczy. Powrót
do Pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd na wybrzeże Adriatyku, spacer po słoweńskiej perełce Istrii – PIRANIE. Następnie rejs statkiem z panoramicznym dnem i możliwość podziwiania podwodnego świata. Czas wolny na plażowanie. Wieczorem powrót do Pensjonatu, obiadokolacja z muzyką na żywo i winem, nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd do kraju, po drodze możliwość kupienia największych słoweńskich pączków. Przejazd przez Austrię i Czechy do Polski. W trakcie podróży w godzinach popołudniowych postój w Czechach na obiadokolację (płatną we własnym zakresie). Powrót do Krakowa ok. godz. 21:30-22:00.

Zakwaterowanie:

4 noclegi w Pensjonacie Jagodić*** z windą w pokojach 2 - 3 osobowych z łazienkami

Transport:

1/ Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Katowic lub Krakowa. Z pozostałych miast realizowane są tzw. połączenia antenowe przy min. 6 osobach, realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Połączenia antenowe potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu. 

Linia zachodnia: Wrocław - Opole - Gliwice - KATOWICE 

Linia północna A: Łódź - Częstochowa - KATOWICE 

Linia północna B: Warszawa - Kielce - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia wschodnia: Rzeszów - Tarnów - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia południowa: Tychy - KATOWICE 

2/ Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu. 

3/ Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 20 kg i bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. 

Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION. 

Cena zawiera:
 • przejazd autokarem klasy lux (WC, DVD, barek, klimatyzacja),
 • opłaty autostradowe i parkingowe,
 • 4 noclegi w Pensjonacie Jagodić*** z windą w pokojach 2 - 3 osobowych z łazienkami,
 • 4 śniadania - bufet,
 • 3 obiadokolacje bufet z wodą,
 • 1 x obiadokolacja bufetowa z muzyką na żywo i winem ( 0,5 l/osoba),
 • opieka pilota - przewodnika,
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15 000 EUR, bagażu do 200 EUR,
 • podatek VAT,
 • opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Cena nie zawiera:
 • DOPŁATY:  taxa klimatyczna:  8 €/os ;  Zamek Bled 10 €/os ;  Wąwóz 7 €/os ;  rejs statkiem po Adriatyku: 18 €/os. Jaskinia Postojna + Zamek Predjama: 33 € -37 €/os ; przewodnicy lokalni: 10 €/os ; słuchawki Tour Guide: 8 €/os. RAZEM: ok 98 €   +  ewentualny rejs łodzią na jeziorze Bled:  + 15 €/os. WYSOKOŚĆ OPŁAT MOŻE ULEC ZMIANIE
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: + 400,00 zł
Info praktyczne

Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Terminy i ceny
1. 22.09.2020 26.09.2020 5 dni
1599 PLN
Rezerwuj
adminWyniki