Dla Koneserów - Francja Smaki Prowansji
Kraj: Francja
Miejsce: Cannes
Cena od: 2240.00
Kategoria: ***
Naszą wycieczkę do jednego z najpiękniejszych regionów Francji, rozpoczniemy od Mantony-nazwanej "stolicą hodowli cytrusów" oraz perełek Riwiery Francuskiej: Nicei i Cannes. Zwiedzimy stolicę Prowansji-Marsylię oraz zbudowane na skale Arles, w którym tworzył Van Gogh. W trakcie wizyty w Pont du Gard zobaczymy akwedukt z czasów rzymskich, odwiedzimy Avignon oraz przytulone do podnóża skał "miasto pod gwiazdą" nazwane również stolicą francuskiego fajansu-Moustries S. Marie. W trakcie podróży nie zabraknie kilkusetmetrowej głębokości kanionu rzeki Verdon, rejsu stateczkiem do Calaques nazwanego "śródziemnomorskimi fiordami" gdzie zobaczymy wysokie wapienne klify oraz małe portowe miasteczko Cassis, o którym mówi się, że kto widział Paryż, a nie widział Cassis ten nic nie widział". W drodze powrotnej do Polski odwiedzimy Mediolan.
Program:

1 dzień Wyjazd z Krakowa godz. 05:00, Katowic godz. 06:00. Dla osób spoza Krakowa możliwe dodatkowe noclegi przed i po wycieczce: + 65 zł/os/nocleg w pokoju 2-os, wyjazd na wycieczkę z hotelu.

2 dzień
Śniadanie, dalsza podróż przez Włochy do Francji. Przyjazd do miasteczka MANTONA - nazywanego stolicą hodowli cytrusów, spacer po Starówce oraz wizyta w stylowym sklepie w którym można zakupić m.in. nalewki z cytryny z płatkami złota. Przejazd do NICEI - nazywanej letnią stolicą Francji, spacer Promenadą Anglików oraz pełnymi uroku uliczkami Starego Miasta. Obiadokolacja, przejazd do hotelu w okolicy Cannes, nocleg.

3 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie CANNES - najsławniejszego miasta Riwiery Francuskiej, znanego z organizacji prestiżowego Festiwalu Filmowego (Złota Palma). Ekskluzywne sklepy, wysokiej klasy hotele, snobistyczna atmosfera są znakami rozpoznawczymi tego miasta-kurortu. Spacer promenadą La Croisette, Pałac Festiwalowy, Starówka, port jachtowy. Przejazd do KANIONU VERDON wpisanego na listę UNESCO –  przejazd górską krętą drogą widokową wśród pól lawendy. Dla chętnych przejażdżka rowerami wodnymi w głąb Kanionu po turkusowym jeziorze Świętego Krzyża (dodatkowo ok 20 €/rower 2-4 osobowy). Następnie przejazd do jednego z najpiękniejszych francuskich miasteczek położonego u podnóża stromej skały, MOUSTIERS SAINT MARIE – stolicy francuskiego fajansu nazywanej „miastem pod gwiazdą”.  W godzinach wieczornych przyjazd do MARSYLII, obiadokolacja, zakwaterowanie
w hotelu, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do ARLES - zwiedzanie miasta zbudowanego na skale w którym żył i tworzył Van Gogh: Areny, Termy Konstantyna, Teatr Antyczny, kościół St-Trophime – arcydzieło architektury romańskiej. Przejazd do PONT DU GARD - trzypoziomowego akweduktu będącego prawdziwym cudem techniki z czasów rzymskich. Następnie przejazd do AVINION- zwiedzanie Pałacu Papieży oraz Mostu Saint Benezet wpisanego na listę UNESCO, Katedra Notre Dame Des-Doms oraz Plac de L’Horloge - centralny punkt miasta. Obiadokolacja i powrót do hotelu w Marsylii, nocleg.

5 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie MARSYLII: Bazylika Notre-Dame-de-la-Garde, jedna z najpiękniejszych budowli sakralnych w mieście, malowniczy Stary Port strzeżony przez Fort św. Jana i Fort św. Mikołaja, Katedra La Major, Muzeum Cywilizacji Śródziemnomorskiej (wewnątrz) Przejazd do Parku Narodowego CALANQUES, rejs statkiem do „Śródziemnomorskich fiordów”, zobaczymy wysokie wapienne klify oraz małe portowe miasteczko CASSIS o którym mówi się, że „kto widział Paryż a nie widział Cassis, ten nic nie widział”. Przejazd z Francji do Włoch, obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

6 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do MEDIOLANU, zwiedzanie m.in. Zamek (z zewnątrz), La Scala, Katedra, Galeria Vittorio Emmanuele.  Dalsza podróż przez Włochy do hotelu tranzytowego, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień
Śniadanie. Dalsza podróż przez Austrię i Czechy. Przyjazd do Krakowa około godz. 22:00 - 22:30.

Zakwaterowanie:

6 noclegów w hotelach**/***  pokoje 2 - 3 osobowe z łazienkami

Transport:

1/ Kraków Plac Matejki  godz. 05:00, Katowice ul Górnośląska Mc Donalds/stacja PB w stronę Wrocławia godz. 06:00, Wrocław, Autostrada A-4 stacja paliw ORLEN na węźle Bielany godz. 08:00

2/ Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu. 

3/ Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 20 kg i bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. 

Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION (tel. 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl).
Autokary główne wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic wyjazdy z pozostałych miast na zasadzie "połączeń antenowych" realizowanych przy minimum 6 osobach.

Cena zawiera:
 • przejazd autokarem klasy lux (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • 6 noclegów w hotelach**/***  pokoje 2 - 3 osobowe z łazienkami
 • 6 śniadań ; 6 obiadokolacji: dwa dania + woda
 • opieka pilota - przewodnika
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15 000 EUR, bagażu do 200 EUR,
 • podatek VAT
 • opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie zawiera:
 • Dopłata do pokoju 1 –osobowego:  + 780,00 zł
 • DOPŁATA do taxy hotelowej, biletów wstępu: Marsylia, Arles, Akwedukt, Avinion, PN Calanques, Mediolan,
  rejsu statkiem, przewodników lokalnych: ok 70 €, słuchawek Tour-Guide: 10 €
Info praktyczne
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
Terminy i ceny
1. 27.06.2020 03.07.2020 7 dni 2240 PLN
2060 PLN
Rezerwuj
adminWyniki