Francja Smaki Prowansji 7 dni
Kraj: Francja
Cena od: 2330.00
Kategoria: ***
Naszą wycieczkę do jednego z najpiękniejszych regionów Francji, rozpoczniemy od Mantony-nazwanej "stolicą hodowli cytrusów" oraz perełek Riwiery Francuskiej: Nicei i Cannes. Zwiedzimy stolicę Prowansji-Marsylię oraz zbudowane na skale Arles, w którym tworzył Van Gogh. W trakcie wizyty w Pont du Gard zobaczymy akwedukt z czasów rzymskich, odwiedzimy Avignon oraz przytulone do podnóża skał "miasto pod gwiazdą" nazwane również stolicą francuskiego fajansu-Moustries S. Marie. W trakcie podróży nie zabraknie kilkusetmetrowej głębokości kanionu rzeki Verdon, rejsu stateczkiem do Calaques nazwanego "śródziemnomorskimi fiordami" gdzie zobaczymy wysokie wapienne klify oraz małe portowe miasteczko Cassis, o którym mówi się, że kto widział Paryż, a nie widział Cassis ten nic nie widział". W drodze powrotnej do Polski odwiedzimy Mediolan.
Program:

1 dzień
Wyjazd z KRAKOWA o godz. 04:30, KATOWIC o godz. 05:00. Przejazd przez Czechy i Austrię  do Włoch, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, dalsza podróż przez Włochy do Francji. Przyjazd do miasteczka MANTONA - nazywanego stolicą hodowli cytrusów, spacer po Starówce oraz wizyta w stylowym sklepie w którym można zakupić m.in. nalewki z cytryny z płatkami złota. Przejazd do NICEI - nazywanej letnią stolicą Francji, spacer Promenadą Anglików oraz pełnymi uroku uliczkami Starego Miasta. Obiadokolacja, przejazd do hotelu w okolicy Cannes, nocleg.

3 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie CANNES - najsławniejszego miasta Riwiery Francuskiej, znanego z organizacji prestiżowego Festiwalu Filmowego (Złota Palma). Ekskluzywne sklepy, wysokiej klasy hotele, snobistyczna atmosfera są znakami rozpoznawczymi tego miasta-kurortu. Spacer promenadą La Croisette, Pałac Festiwalowy, Starówka, port jachtowy. Przejazd do KANIONU VERDON wpisanego na listę UNESCO –  przejazd górską krętą drogą widokową wśród pól lawendy. Dla chętnych przejażdżka rowerami wodnymi w głąb Kanionu po turkusowym jeziorze Świętego Krzyża (dodatkowo ok 20 €/rower 2-4 osobowy). Następnie przejazd do jednego z najpiękniejszych francuskich miasteczek położonego u podnóża stromej skały, MOUSTIERS SAINT MARIE – stolicy francuskiego fajansu nazywanej „miastem pod gwiazdą”.  W godzinach wieczornych przyjazd do MARSYLII, obiadokolacja, zakwaterowanie 
w hotelu, nocleg. 

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do ARLES - zwiedzanie miasta zbudowanego na skale w którym żył i tworzył Van Gogh: Areny, Termy Konstantyna, Teatr Antyczny, kościół St-Trophime – arcydzieło architektury romańskiej. Przejazd do PONT DU GARD - trzypoziomowego akweduktu będącego prawdziwym cudem techniki z czasów rzymskich. Następnie przejazd do AVINION- zwiedzanie Pałacu Papieży oraz Mostu Saint Benezet wpisanego na listę UNESCO, Katedra Notre Dame Des-Doms oraz Plac de L’Horloge - centralny punkt miasta. Obiadokolacja i powrót do hotelu w Marsylii, nocleg.

5 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie MARSYLII: Bazylika Notre-Dame-de-la-Garde, jedna z najpiękniejszych budowli sakralnych w mieście, malowniczy Stary Port strzeżony przez Fort św. Jana i Fort św. Mikołaja, Katedra La Major, Muzeum Cywilizacji Śródziemnomorskiej (wewnątrz) Przejazd do Parku Narodowego CALANQUES, rejs statkiem do „Śródziemnomorskich fiordów”, zobaczymy wysokie wapienne klify oraz małe portowe miasteczko CASSIS o którym mówi się, że „kto widział Paryż a nie widział Cassis, ten nic nie widział”. Przejazd z Francji do Włoch, obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

6 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do MEDIOLANU, zwiedzanie m.in. Zamek (z zewnątrz), La Scala, Katedra, Galeria Vittorio Emmanuele.  Dalsza podróż przez Włochy do hotelu tranzytowego, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień
Śniadanie. Dalsza podróż przez Austrię i Czechy. Przyjazd do Krakowa około godz. 22:00- 22:30.

Zakwaterowanie:
 • 6 śniadań; 6 obiadokolacji: dwa dania + woda
Transport:

1) Miejsca w autokarze są przydzielane zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

2) Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 25 kg i bagażu podręcznego o wadze do 10 kg.

3) Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic. Z pozostałych miast przy minimum 6 osobach za dodatkową opłatą organizowane są tzw. połączenia antenowe. Połączenia antenowe mogą być realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu.

4) Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu.

5) Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z Biurem tel 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl.

Cena zawiera:
 • przejazd autokarem klasy lux (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • 6 noclegów w hotelach**/***  pokoje 2 - 3 osobowe z łazienkami
 • 6 śniadań ; 6 obiadokolacji: dwa dania + woda
 • opieka pilota - przewodnika
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15 000 EUR, bagażu do 200 EUR
 • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG)
 • opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP)
 • podatek VAT 
Cena nie zawiera:
 • DOPŁATA do taxy hotelowej, biletów wstępu: Marsylia, Arles, Akwedukt, Avinion, PN Calanques, Mediolan, rejsu statkiem, przewodników lokalnych, słuchawek Tour-Guide: 90 - 100 €.
Info praktyczne
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
Terminy i ceny
1. 27.06.2021 03.07.2021 7 dni
2330 PLN
Rezerwuj
2. 26.06.2022 02.07.2022 7 dni
2440 PLN
Rezerwuj
adminWyniki