Piękna Wielkopolska - 4 dni
Kraj: Polska
Miejsce: Gniezno
Cena od: 735.00
Kategoria: ***

Program:

Dzień
Wyjazd z KRAKOWA o godz. 07:00, Terminal Autobusowy „Podgórze SKA” ul. Powstańców Wielkopolskich / ul. Wielicka. Przejazd do GOŁUCHOWA - zwiedzanie Zamku Czartoryskich (wstęp 12 zł) , którego historia liczy ponad 400 lat. Jest to jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce a jego architektura  nawiązuje do francuskich zamków nad Loarą. Przejazd w okolice Gniezna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2  Dzień
Śniadanie. Przejazd do ROGALINA, zwiedzanie Pałacu w Rogalinie oraz Rogalińskiego Parku Krajobrazowego (wstęp 35 zł)  – znajduje się tu 860 dębów uznanych za pomniki przyrody, najsłynniejsze z nich to „Lech”, „Czech” i „Rus”. Następnie przejazd do KÓRNIKA, zwiedzanie Muzeum w XIX w Zamku (wstęp 17 zł) - zabytkowej rezydencji historycznych rodów Górków i Działyńskich. W godzinach popołudniowych przejazd na OSTRÓW LEDNICKI (wstęp 10 zł) – największą z pięciu wysp na jeziorze Lednickim na której mieścił się jeden z najważniejszych grodów państwa Piastów, jest to prawdopodobne miejsce Chrztu Polski. Zwiedzimy również Wielkopolski Park Etnograficzny (wstęp 12 zł). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

3  Dzień
Śniadanie. Zwiedzanie GNIEZNA – pierwszej stolicy Polski, Katedra Gnieźnieńska z podziemiami, Drzwi Gnieźnieńskie – unikalny zabytek romańskiej sztuki odlewniczej, wykonane ok 1175 roku za czasów panowania Mieszka III,  taras widokowy na wieży, Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej (karnet na wstępy 25 zł). Następnie przejazd do BISKUPINA  (wstęp 10 zł)  – zwiedzanie dawnej osady, rezerwatu Archeologicznego w Biskupinie. W wolnym czasie dla chętnych możliwość półgodzinnego rejsu statkiem pasażerskim „Diabeł Wenecki” po jeziorze Biskupińskim (bilet 10 zł). Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

4  Dzień
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do POZNANIA, zwiedzanie: Katedra św. Piotra i Pawła z podziemiami (wstęp 5 zł), Ratusz z koziołkami, domy budników, budynek wartowni, Pałac Mielżyńskich w którym w 1806 r mieli swoją kwaterę żołnierze Napoleona – Józef Wybicki (autor hymnu narodowego) i generał Jan Henryk Dąbrowski. Następnie Fara i Zamek Królewski. Czas wolny na obiad (płatny we własnym zakresie). W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną, planowany przyjazd do Krakowa ok godz. 21:00-21:30.

Zakwaterowanie:
 • 3x noclegi w Hotelu w pokojach 2 – osobowych z łazienkami,
Transport:

1/ Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Katowic lub Krakowa. Z pozostałych miast realizowane są tzw. połączenia antenowe przy min. 6 osobach, realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Połączenia antenowe potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu. 

2/ Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu. 

3/ Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 20 kg i bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. 

Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION. 

Cena zawiera:
 • przejazd autokarem klasy lux (klimatyzacja, WC, barek, DVD)
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • 3 x noclegi w Hotelu w pokojach 2 – osobowych z łazienkami,
 • 3 x śniadania
 • 3 x obiadokolacja (dwa dania + napój)
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie NNW do 5000 zł
 • podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Dopłata do pokoju 1 osobowego: + 210,00 zł
 • Dopłata do biletów wstępu: + ok 110 zł, przewodników: + 25 zł, zestawu słuchawek: + 20 zł 
Info praktyczne
 • Cena:  695,00 zł /osoba / dla posiadaczy Vouchera Turystycznego BP ARION /
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie
 • Przejazd autokarem, zwiedzanie oraz usługi noclegowe i żywieniowe będą świadczone zgodnie
  z przepisami  sanitarnymi  obowiązującymi w terminie trwania wycieczki.

 

Terminy i ceny
1. 09.09.2020 12.09.2020 4 dni
735 PLN
Rezerwuj
adminWyniki