Piękna Wielkopolska 4 dni
Kraj: Polska
Cena od: 845.00
Kategoria: ***

Program:

Dzień
Wyjazd z KRAKOWA o godz. 06:30, KATOWIC o godz. 07:30.  Przejazd do OSIECZNEJ k/Leszna, (wstęp 10 zł), zwiedzanie Muzeum Młynarstwa. Przejazd do POZNANIA, zwiedzanie: Katedra św. Piotra i Pawła z podziemiami (wstęp 5 zł), Ratusz z koziołkami, domy budników, budynek wartowni, Pałac Mielżyńskich w którym w 1806 r mieli swoją kwaterę żołnierze Napoleona – Józef Wybicki (autor hymnu narodowego) i generał Jan Henryk Dąbrowski. Następnie Fara i Zamek Królewski. Przejazd do Gniezna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2  Dzień
Śniadanie. Przejazd do BISKUPINA – zwiedzanie dawnej osady, rezerwatu Archeologicznego w Biskupinie (wstęp 10 zł), przejazd do KRUSZWICY – Mysia Wieża, rejs statkiem po jeziorze Gopło (18 zł).  Przejazd do STRZELNA – zwiedzanie Klasztoru Norbertanek, Kaplica św. Krzyża z relikwiami (8 zł). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3  Dzień
Śniadanie. Przejazd do KÓRNIKA, zwiedzanie Muzeum w XIX w Zamku (wstęp 17 zł) - zabytkowej rezydencji historycznych rodów Górków i Działyńskich. Następnie przejazd do ROGALINA, zwiedzanie Pałacu w Rogalinie oraz Rogalińskiego Parku Krajobrazowego (wstęp 35 zł)  – znajduje się tu 860 dębów uznanych za pomniki przyrody, najsłynniejsze z nich to „Lech”, „Czech” i „Rus”. W godzinach popołudniowych przejazd na OSTRÓW LEDNICKI (wstęp 10 zł) – największą z pięciu wysp na jeziorze Lednickim na której mieścił się jeden z najważniejszych grodów państwa Piastów, jest to prawdopodobne miejsce Chrztu Polski. Zwiedzimy również Wielkopolski Park Etnograficzny (wstęp 12 zł). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4  Dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie GNIEZNA – pierwszej stolicy Polski, Katedra Gnieźnieńska z podziemiami, Drzwi Gnieźnieńskie – unikalny zabytek romańskiej sztuki odlewniczej, wykonane ok 1175 roku za czasów panowania Mieszka III,  taras widokowy na wieży, Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej (karnet na wstępy 25 zł). Przejazd do GOŁUCHOWA - zwiedzanie Zamku Czartoryskich (wstęp 12 zł) , którego historia liczy ponad 400 lat. Jest to jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce a jego architektura  nawiązuje do francuskich zamków nad Loarą. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną, planowany przyjazd do Krakowa ok godz. 21:00-21:30.

Zakwaterowanie:
 • 3x noclegi w Hotelu w pokojach 2 – osobowych z łazienkami
Transport:

1) Miejsca w autokarze są przydzielane zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

2) Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 25 kg i bagażu podręcznego o wadze do 10 kg.

3) Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic. Z pozostałych miast przy minimum 6 osobach za dodatkową opłatą organizowane są tzw. połączenia antenowe. Połączenia antenowe mogą być realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu.

4) Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu.

5) Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z Biurem tel 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl.

Cena zawiera:
 • przejazd autokarem klasy lux (klimatyzacja, WC, barek, DVD)
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • 3 x noclegi w Hotelu*** w pokojach 2 – osobowych z łazienkami
 • 3 x śniadania - bufet
 • 3 x obiadokolacja (dwa dania + napój)
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie NNW do 5000 zł
 • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG)
 • opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP)
 • podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Dopłata do biletów wstępu, przewodników lokalnych, zestawu słuchawek: + ok. 160-165 zł/osoba
Info praktyczne
 • Dopłata do pokoju 1 osobowego: + 240,00 zł
 • Dopłata do biletów wstępu, przewodników lokalnych, zestawu słuchawek: + ok. 160-165 zł/osoba, ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie

 

Terminy i ceny
1. 06.09.2021 09.09.2021 4 dni
845 PLN
Rezerwuj
adminWyniki