Dla Koneserów - Francja, Paryż 6 dni
Kraj: Francja
Miejsce: Paryż
Cena od: 1899.00
Kategoria: ***
Zapraszamy na wycieczkę do zawsze modnego Paryża. W trakcie przejazdu do i z Francji na terenie Niemiec będziemy mieli w hotelach noclegi tranzytowe, dzięki którym podróż nie będzie męcząca. W drodze do Paryża odwiedzimy Reims, gdzie zobaczymy Katedrę Notre Dame, a wizytę we francuskiej stolicy rozpoczniemy od jej symbolu-wieży Eiffla. W kolejnych dniach czekają na nas największe atrakcje miasta m.in. wzgórze Montmartre z Bazyliką Sacre Coeur i mekką paryskiej bohemy-Place du Tertre, zwiedzimy Muzeum Luwr, ekskluzywne Pola Elizejskie z Łukiem Triumfalnym, zespół Pałacowy w Wersalu, plac Blanche ze słynnym kabaretem Moulin Rouge. Naszą przygodę z Paryżem zakończymy wieczornym rejsem po Sekwanie. W drodze do Polski zatrzymamy się w znanym z historii Verdun i w stolicy Lotaryngii-mieście Metz.
Program:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa godz. 05:00, Katowic godz. 06:00/ Dla osób spoza Krakowa możliwe dodatkowe noclegi przed i po wycieczce: + 65 zł/os/nocleg w pokoju 2-os, wyjazd na wycieczkę z hotelu/ Dla osób spoza Krakowa możliwe dodatkowe noclegi przed i po wycieczce: + 65 zł/os/nocleg w pokoju 2-os, wyjazd na wycieczkę z hotelu. Przejazd do Niemiec (w trakcie przejazdu postój na obiadokolację płatną we własnym zakresie), zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, wyjazd w kierunku Francji, w godzinach popołudniowych przyjazd do REIMS-zwiedzanie Opactwa św. Remigiusza i gotyckiej Katedry Notre Dame. Obiadokolacja. Przejazd do PARYŻA: Plac Trocadero i Wieża Eiffel’a (wjazd na wieżę dodatkowo płatny: +25 €/os.). Przejazd do hotelu na obrzeżach Paryża, nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do WERSALU – zwiedzanie słynnego zespołu pałacowego, siedziby królów francuskich, który swoją świetność zawdzięcza głównie Ludwikowi XIV.  Przejazd do PARYŻA: Pałac Inwalidów powstały w XVII wieku jako szpital i pensjonat dla weteranów, obecnie mieszczą się w nim muzea i grób Napoleona, Muzeum d’Orsay (wstęp dla chętnych). Przejazd na Montmartre, zwiedzanie Bazyliki Sacré - Cœur wzniesionej na szczycie wzgórza Montmartre, Place du Tertre – jeden z najbardziej malowniczych zakątków Paryża. Dalej spacer Rue des Saules, gdzie znajduje się legendarne miejsce spotkań paryskiej bohemy - Au Lapin Agile, spacer przez Place Pigalle do Place Blanche ze słynnym kabaretem Moulin Rouge. Obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Paryża: Katedra Notre-Dame, dzielnica Łacińska: romański kościół Saint-Germain-des-Prés, będący najstarszą świątynią miasta. Ogrody Luksemburskie Sorbona, Panteon. Następnie Luwr i Ogrody Tuillerie. Spacer po Polach Elizejskich cieszących się sławą najpiękniejszej ulicy świata i symbol Francji - Łuk Triumfalny. Obiadokolacja. Wieczorny rejs statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu, nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do VERDUN gdzie miała miejsce jedna z największych bitew I wojny światowej. Następnie przejazd do Lotaryngii do miasta METZ, zwiedzanie: Teatr Miejski z XVII w położony przy uroczym  Placu w stylu Toskańskim na którym w czasie Rewolucji Francuskiej stała gilotyna. Następnie gotycka Katedra St-Etienne z największymi witrażami w Europie stworzonymi przez Chagalla i zabytkowe centrum miasta. Obiadokolacja. Przejazd do Niemiec, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

6 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, dalsza podróż do Polski. Przyjazd do Krakowa około godz.22:00.

Zakwaterowanie:

5 noclegów w hotelach**/*** (pokoje 2- osobowe z łazienkami).

Transport:

1/ Kraków Plac Matejki  godz. 05:00, Katowice ul Górnośląska Mc Donalds/stacja PB w stronę Wrocławia godz. 06:00, Wrocław, Autostrada A-4 stacja paliw ORLEN na węźle Bielany godz. 08:00

2/ Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu. 

3/ Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 20 kg i bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. 

Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION (tel. 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl).
Autokary główne wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic wyjazdy z pozostałych miast na zasadzie "połączeń antenowych" realizowanych przy minimum 6 osobach.

Cena zawiera:
 • przejazd autokarem klasy lux (WC, DVD, barek, klimatyzacja)
 • opłaty autostradowe i parkingowe
 • 5 noclegów w hotelach**/*** (pokoje 2- osobowe z łazienkami)
 • 5 śniadań kontynentalnych
 • 4 obiadokolacje z wodą w restauracjach self-service
 • opieka pilota - przewodnika
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15 000 EUR, bagażu do 200 EUR
 • podatek VAT
 • opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie zawiera:
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego; + 600 zł
Info praktyczne
 • Dopłata do: taxy hotelowe: 6 €/os; opłata wjazdowa do Paryża: 22 €/os, Karta Muzealna (zawiera bilety wstępu: Pałac w Wersalu, Pałac Inwalidów, Muzeum d’Orsay, Panteon, Luwr, Łuk Triumfalny): 55 €/os; opłata rezerwacyjna + przewodnik w Luwrze: 12 €/os; rejs statkiem: 10 €/os, słuchawki Tour Guide: 10 €/os. Razem ok. 115 €/osoba. WYSOKOŚĆ OPŁAT MOŻE ULEC ZMIANIE
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie
Terminy i ceny
1. 28.09.2020 03.10.2020 6 dni
1899 PLN
Wyjazd Last Minute! Skontaktuj się z biurem w celu rezerwacji
12 632 01 50
adminWyniki