Litwa nad Niemnem - 8 dni
Kraj: Litwa
Cena od: 1895.00
Kategoria: ***

Program:

1 dzień
Wyjazd z KRAKOWA o godz. 06:00, WARSZAWY o godz. 11:30. Przejazd na Litwę do KOWNA, zakwaterowanie w hotelu,  obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie i zwiedzanie KOWNA, m.in.: Kościół św. Jerzego, Plac Ratuszowy, Domu Perkunasa, kościoła Witolda, katedra św. Piotra i Pawła oraz ruiny zamku kowieńskiego. Wyjazd z Kowna „śladami zamków nadniemeńskich”: przejazd brzegiem Niemna w kierunku Bałtyku, po drodze litewskie i krzyżackie zamki: RAUDONDVARIS, VELIUONA, RAUDONE, JURBARKAS - trasa bardzo malownicza, pięknie zachowane i odbudowane zamki nad Niemnem. Przyjazd do TAUROGÓW i zwiedzanie z zewnątrz zamku (siedziby Bogusława Radziwiłła) będącego jednym z miejsc akcji „Potopu” Henryka Sienkiewicza. Wieczorem przyjazd do  KŁAJPEDY, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie, przeprawa promem na MIERZEJĘ KUROŃSKĄ (Neringa). Spacer po parku narodowym, zwiedzanie zabytków  historii, literatury i przyrody oraz zwiedzanie Delfinarium połączone z występem delfinów. Powrót do KŁAJPEDY – zwiedzanie M.in.:  Stare i Nowe Miasto, Park Rzeźby z małym ortodoksyjnym kościółkiem rosyjskim, Aleja M. Mazvydasa (autora pierwszej litewskiej książki) z ławkami ozdobionymi rzeźbami autorstwa mieszańców miasta, Plac Teatralny z budynkiem teatru z balkonu którego A. Hitler ogłaszał przyłączenie Kłajpedy do III Rzeszy, nabrzeże z Mostem Łańcuchowym z 1855 roku – jedynym tego typu na Litwie. Następnie pozostałości zamku krzyżackiego i jeden z symboli miasta - Mur Pruski. Czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd do POŁĄGI, nadmorskiego kurortu w którym bywał m.in. Lucjan Rydel, Władysław Reymont. Zwiedzanie Muzeum Bursztynu które znajduje się w pałacu Tyszkiewiczów, spacer po deptaku, plaży i molo. W godzinach południowych przejazd do SZAWLE na GÓRĘ KRZYŻY, upamiętniającą przyjęcie chrztu przez Żmudzinów w 1430 r. Na całej powierzchni pagórka o wys. ok 10 metrów znajdują się tysiące krzyży postawionych przez pielgrzymów z całego świata. W godzinach wieczornych przyjazd do WILNA, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Śniadanie, zwiedzanie WILNA m.in.: Ostra Brama, Cerkiew św. Ducha, dziedziniec klasztoru bazylianów, gdzie znajduje się słynna Cela Konrada, Plac Ratuszowy, dawna dzielnica żydowska, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w który znajduje się oryginał obrazu „Jezu, ufam Tobie”, Uniwersytet Wileński, Pałac Prezydencki, Plac Katedralny i zabudowania Zamku Dolnego. Czas wolny. Następnie spacer ulicą Zamkową w kierunku zakątka gotyckiego oraz zwiedzanie cmentarza na Rossie, który założono w 1801 roku (spoczywają tu polscy żołnierze, a także matka Józefa Piłsudskiego oraz jego serce), kościoła św. Piotra i Pawła oraz oglądanie panoramy Wilna z Góry Trzech Krzyży. Przejazd do hotelu, chwila odpoczynku i przejazd do restauracji regionalnej na obiadokolację z muzyką na żywo i winem. Powrót do hotelu, nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Przejazd do KIERNOWA – zwiedzanie legendarnej stolicy Litwy pogańskiej, zwiedzanie grodzisk nad rzeką Wilią   i Muzeum Archeologicznego. Przejazd do TROK - zwiedzanie Zamku Wielkich Książąt Litewskich położonego na wyspie Jeziora Galve, spacer ulicą Karaimską. Mini warsztaty kulinarne – nauka lepienia i degustacja kibinów. Powrót do Wilna, czas wolny na zakup pamiątek. Obiadokolacja w restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

7 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do DRUSKIENNIK – znanego nie tylko na Litwie popularnego uzdrowiska, spacer po Parku Zdrojowym. W godzinach popołudniowych rejs statkiem po Niemnie do LISZKIAWY – zwiedzanie dawnego Klasztoru Dominikanów, barokowego kościoła i podziemi. Rejs powrotny statkiem przez malownicze zakątki Niemna do Druskiennik. Przeprawa kolejką linową przez rzekę Niemen oraz zwiedzanie Muzeum Sękacza połączone z mini degustacją. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
 

8 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Czas wolny na indywidualne spacery po uzdrowisku. W południe wyjazd w drogę powrotną do Polski. W trakcie podróży dłuższy postój na obiad /płatny we własnym zakresie/. Planowany powrót do Warszawy ok godz. 17:00 – 17:30,  do Krakowa ok godz. 22:00 - 22:30.

Zakwaterowanie:
 • 7 noclegów w hotelach***,  pokoje 2 - osobowe z łazienkami
Transport:

1) Miejsca w autokarze są przydzielane zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

2) Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 25 kg i bagażu podręcznego o wadze do 10 kg.

3) Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic. Z pozostałych miast przy minimum 6 osobach za dodatkową opłatą organizowane są tzw. połączenia antenowe. Połączenia antenowe mogą być realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu.

4) Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu.

5) Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z Biurem tel 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl.

Cena zawiera:
 • przejazd autobusem klasy Lux (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
 • opłaty drogowe i parkingowe,
 • 7 noclegów w hotelach***,  pokoje 2 - osobowe z łazienkami
 • 7  śniadań – bufet 
 • 6 obiadokolacji w restauracjach lub w hotelu: dwa dania + napój  
 • 1 obiadokolacja w formie wieczoru regionalnego z muzyką na żywo i winem
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 €, KL do 15 000 €, bagażu do 200 €
 • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG)
 • opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP)
 • podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Dopłata do pokoju 1- osobowego: + 580,00 zł
 • OBLIGATORYJNA DOPŁATA do taxy hotelowej: 7 €,  biletów wstępu, przewodników lokalnych, przeprawy promowej, rejsu po Niemnie, degustacji, słuchawek Tour-Guide: + 90 €.   
  /Ceny biletów, przewodników i pozostałych opłat mogą ulec zmianie – aktualne ceny zostaną potwierdzone na 30 dni przed terminem wyjazdu /.
Info praktyczne
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie
 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
Terminy i ceny
1. 17.07.2021 24.07.2021 8 dni
1895 PLN
Rezerwuj
adminWyniki