Dla Koneserów - Klimaty Toskanii 7 dni
Kraj: Włochy
Miejsce: Toskania
Cena od: 1890.00
Kategoria: ***
Zapraszamy na wycieczkę do malowniczej Toskanii, zwiedziemy średniowieczne miasteczka z prawdziwymi perłami architektury i malarstwa, jak np. Kościół San Francesco w Arezzo czy miasto San Gimignano nazywane "Manhattanem Średniowiecza". Odwiedzimy stolicę Toskanii-Florencję, zobaczymy krzywą wieżę w Pizie oraz Piazza del Campo w Sienie, gdzie odbywają się słynne wyścigi konne Palio. Nie zabraknie nam również degustacji wina W Regionie Chianti. Wracając do kraju odwiedzimy ekskluzywne miasteczko Portofino oraz zatrzymamy się w Genui, gdzie zobaczymy Dom Krzysztofa Kolumba.
Program:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa o godz. 05:00. Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd do AREZZO, zwiedzanie: Kościół San Francesco z cyklem fresków „Prawdziwa historia Krzyża Świętego” autorstwa Pierro Della Francesco, Piazza Grande z kościołem Pieve, Palazzo delle Logge, Katedra. Przejazd do CORTONY – miasta o niezwykłej historii sięgającej czasów Etrusków. Spacer malowniczymi średniowiecznymi uliczkami, Piazza della Republica, Katedra. Przejazd do hotelu w okolicy Chianciano Terme, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do SIENY, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast Europy. Zwiedzanie  amfiteatralnego Piazza del Campo, gdzie odbywają się słynne wyścigi konne Palio, następnie Katedra z rzeźbami m.in. Michała Anioła, spacer po Via di Citta z patrycjuszowskimi wspaniałymi pałacami. Przejazd do SAN GIMIGNANO miasta nazywanego „Manhattanem Średniowiecza” z imponującymi kamiennymi wieżami (do czasów współczesnych zachowało się 14 z 76 wież). Zwiedzanie: Piazza Della Cisterna, Piazza del Duomo, Palazzo dei Popolo, kościół San Lorenzo in Ponte i Sant Agostino. Przejazd przez REGION CHIANTI  z winnicami, gajami oliwnymi, malowniczymi miasteczkami na zadrzewionych wzgórzach. Zatrzymamy się w jednej z licznych winnic – możliwość degustacji wina. Przyjazd do hotelu w okolicy Montecatini Terme, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do PIZY – zwiedzanie: „Pola Cudów” z Krzywą Wieżą, Katedrą, Baptysteriumi Dzwonnicą. Przejazd pociągiem do jednego z najbardziej urokliwych miejsc we Włoszech - Parku Narodowego CINQUE TERRE (Pięć ziem) położonego nad morzem Liguryjskim. Zwiedzimy malownicze starówki miasteczek pnących się po skałach, wąskie brukowane uliczki, czarujące kamieniczki. Powrót do hotelu pociągiem i autokarem. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Śniadanie, przejazd pociągiem do FLORENCJI, zwiedzanie: Palazzo Pitti, Ponte Vecchio (Most Złotników) najstarszy z mostów Florencji na rzece Arno, Plac Signorii, Kościół Santa Croce, Katedra, Baptysterium, Kościół San Lorenzo. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do PORTOFINO – spacer po malowniczym ekskluzywnym miasteczku wypoczynkowym. Następnie przejazd do GENUI – zwiedzanie: Katedra San Lorezno, Dom Krzysztofa Kolumba, Ratusz Miejski. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Włoch, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień
Wczesne śniadanie, wyjazd do Polski. Przejazd przez Włochy, Austrię i Czechy. Planowany przyjazd do Krakowa w godzinach nocnych, ok godz. 22:00-23:00.

Zakwaterowanie:

6 noclegów w hotelach*** , pokoje 2-3 osobowe z łazienkami

Transport:

Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Katowic lub Krakowa. Z pozostałych miast realizowane są tzw. połączenia antenowe przy min. 6 osobach, realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Połączenia antenowe potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu.

1/ Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu. 

2/ Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 20 kg i bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. 

Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION (tel. 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl).
Autokary główne wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic wyjazdy z pozostałych miast na zasadzie "połączeń antenowych" realizowanych przy minimum 6 osobach.

Cena zawiera:
 • przejazd autokarem klasy lux  (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • 6 noclegów w hotelach*** , pokoje 2 - osobowe z łazienkami
 • 6 śniadań – bufet,
 • 6 obiadokolacji: dwa dania + napój
 • degustacja wina w winnicy
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15.000 EUR, bagażu do 200 EUR
 • podatek VAT,
 • opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Cena nie zawiera:
 • dopłata do pokoju 1-osobowego:  + 680,00 zł.
 • DOPŁATY: taxy hotelowe, bilety wstępu, degustacja wina, pociąg do Cinque Terre, pociąg do Florencji
 • komunikacja miejska w Portofino, przewodnicy lokalni, słuchawki Tour-Guide:  ok 90-100 €
 • cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie
 • pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych
Info praktyczne
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie,
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Terminy i ceny
1. 14.09.2020 20.09.2020 7 dni
1890 PLN
Rezerwuj
adminWyniki