Pociągiem przez Alpy - Bernina Express
Kraj: Szwajcaria
Cena od: 2260.00
Kategoria: ***
Naszą przygodę zaczynamy od miasta Mozarta - Salzburga. W szwajcarskim miasteczku Chur rozpoczynamy 4 godzinną podróż pociągiem przez Alpy trasą wpisaną na listę UNESCO. Wjedziemy na przełęcz Bernina (2253 m n.p.m.) a z panoramicznych wagonów będziemy mogli podziwiać skaliste lodowce, malownicze przełęcze, niezliczone tunele i wiszące nad przepaścią wiadukty. Po zapierającej dech w piersiach podróży odpoczniemy na brzegach jeziora Garda, zwiedzimy romantyczną Weronę, a naszą podróż zakończymy rejsem statkiem po jeziorze Zeller See położonym wśród alpejskich szczytów.
Program:

Dzień 1
Wyjazd z KRAKOWA godz. 05:00, KATOWIC godz. 06:00, GLIWIC godz. 06:20. Przejazd do CZESKIEGO KRUMLOVA – miasteczka wpisanego na listę UNESCO. Spacer po Starym Mieście z wąskimi brukowanymi uliczkami i kamienicami ozdobionymi freskami i attykami. W godzinach popołudniowych przejazd w okolice Salzburga, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do centrum SALZBURGA, zwiedzanie miasta: Pałac Mirabell z ogrodami, spacer po Starym Mieście - Katedra św. Ruprechta, kościół św. Piotra, spacer ulicą Getreidegasse - najstarszą i jedną z najpiękniejszych ulic Salzburga, Dom Mozarta, Katakumby św. Piotra, Residentzplatz, pomnik Mozarta. Przejazd do HELLBRUN - Pałacu biskupiego z wodnym ogrodem. Po południu wyjazd w kierunku Szwajcarii, obiadokolacja i nocleg w hotelu na trasie do granicy szwajcarskiej.

3 dzień
Wczesne śniadanie (może być w formie lunch packet), wykwaterowanie. Przejazd do szwajcarskiej miejscowości Chur: 4-godzinna podróż pociągiem BERNINA EXPRESS trasą wpisaną na listę UNESCO, przez absolutnie zapierające dech w piersiach okolice:  wysokie, skaliste szczyty, malownicze przełęcze m.in. Bernina 2253m n.p.m. (najwyżej położona przełęcz w Europie na którą wjeżdża pociąg), lodowce, m.in. gigantyczny MORTERATSCH, Jeziora: Czarne i Białe. W regionie zobaczyć można również wiele wiaduktów, m.in. najbardziej imponujący, czyli LANDWASSERVIADUKT - długi na 136 metrów i wysoki na 65 metrów most, który zachwyca tak jak starożytne, rzymskie akwedukty. Celem naszej podróży jest miasteczko TIRANO we Włoszech. Przejazd autokarem do miasteczka SIRMIONE położonego nad jeziorem Garda, wejście do miasta przez historyczną bramę zamku Scaligerich i spacer po urokliwych uliczkach, czas wolny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do WERONY - zwiedzanie: główny plac miasta Piazza Bra ze słynnym rzymskim amfiteatrem, XIV-wieczny zamek Castelvechio, Arco dei Gavi - rzymski łuk triumfalny, Brama Borsarich, Piazza dei Signori z pomnikiem Dantego, najwyższa w Weronie wieża Torre dei Lamberti, Piazza delle Ebre, Katedra. Na zakończenie zwiedzania zobaczymy dziedziniec Domu Julii z najsłynniejszym balkonem świata. Przejazd przez Alpy przez przełęcz Brennero do hotelu w Austrii, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Śniadanie, przejazd do miasteczka ZELL AM SEE położonego u podnóża Alp. Symbolem miasta jest zbudowany w stylu bawarskim Zamek Rosenberg, Kościół św. Hipolita i Wieża Miejska. Panoramiczny rejs statkiem po jeziorze Zeller See. W godzinach południowych wyjazd do Polski. Przyjazd do Katowic i Krakowa w godzinach nocnych.

Zakwaterowanie:
 • 4 noclegi w Hotelach***, pokoje 2 - osobowe z łazienkami
Transport:

1) Miejsca w autokarze są przydzielane zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

2) Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 25 kg i bagażu podręcznego o wadze do 10 kg.

3) Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic. Z pozostałych miast przy minimum 6 osobach za dodatkową opłatą organizowane są tzw. połączenia antenowe. Połączenia antenowe mogą być realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu.

4) Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu.

5) Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z Biurem tel 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl.

Cena zawiera:
 • przejazd autokarem klasy lux  /DVD, barek, WC, klimatyzacja/ 
 • opłaty drogowe, parkingowe i wjazdowe do miast
 • 4 noclegi w Hotelach***, pokoje 2 - osobowe z łazienkami
 • 4 śniadania - bufet
 • 4 obiadokolacje: dwa dania + woda
 • bilet na pociąg Bernina Express 
 • opieka pilota - przewodnika
 • ubezpieczenie NNW do 2 000€, KL do 15 000 € , bagażu do 200€
 • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG)
 • opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP)
 • podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • DOPŁATA do taxy hotelowej: 4 €,  przewodnika lokalnego: ok 8 €, słuchawki Tour - Guide: ok 8 € , biletów wstępu: Pałac Biskupi w Hellbrunn: ok. 15 €, rejs statkiem po Zeller See: ok. 20 €,  Razem ok. 55 - 60 €.
Info praktyczne
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Dopłata do pokoju 1 – osobowego: + 490,00 zł
Terminy i ceny
1. 10.08.2021 14.08.2021 5 dni
2260 PLN
2. 31.08.2021 04.09.2021 5 dni
2260 PLN
3. 07.09.2021 11.09.2021 5 dni
2260 PLN
4. 15.09.2021 19.09.2021 5 dni
2260 PLN
Rezerwuj
adminWyniki