Dla Koneserów - Pociągiem przez Alpy - Bernina Express
Kraj: Szwajcaria
Miejsce: Salzburg
Cena od: 2140.00
Kategoria: ***
Naszą przygodę zaczynamy od miasta Mozarta - Salzburga. W szwajcarskim miasteczku Chur rozpoczynamy 4 godzinną podróż pociągiem przez Alpy trasą wpisaną na listę UNESCO. Wjedziemy na przełęcz Bernina (2253 m n.p.m.) a z panoramicznych wagonów będziemy mogli podziwiać skaliste lodowce, malownicze przełęcze, niezliczone tunele i wiszące nad przepaścią wiadukty. Po zapierającej dech w piersiach podróży odpoczniemy na brzegach jeziora Garda, zwiedzimy romantyczną Weronę, a naszą podróż zakończymy rejsem statkiem po jeziorze Zeller See położonym wśród alpejskich szczytów.
Program:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa godz. 05:00, Katowic godz. 06:00, (Bielsko-Biała godz. 07:15 w terminie 26-30.05.2020 r.). Dla osób spoza Krakowa możliwe dodatkowe noclegi przed i po wycieczce: + 65 zł/os/nocleg w pokoju 2-os, wyjazd na wycieczkę z hotelu. Przejazd do CZESKIEGO KRUMLOVA – miasteczka wpisanego na listę UNESCO. Spacer po Starym Mieście z wąskimi brukowanymi uliczkami i kamienicami ozdobionymi freskami i attykami. W godzinach popołudniowych przejazd do Austrii w okolice Salzburga, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do centrum SALZBURGA, zwiedzanie z przewodnikiem: Pałac Mirabell z ogrodami, spacer po Starym Mieście - Katedra św. Ruprechta, kościół św. Piotra, spacer ulicą Getreidegasse - najstarszą i jedną z najpiękniejszych ulic Salzburga, Dom Mozarta, Katakumby św. Piotra, Residentzplatz, pomnik Mozarta, Twierdza Hohesalzburg na Górze Mnicha. Przejazd do HELLBRUN - pałacu biskupiego z wodnym ogrodem. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Wczesne śniadanie. wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości Chur: 4-godzinna podróż pociągiem BERNINA EXPRESS trasą wpisaną na listę UNESCO, przez absolutnie zapierające dech w piersiach okolice - wysokie, skaliste szczyty, malownicze przełęcze m.in. Bernina 2253m n.p.m.), (czyli najwyżej położona przełęcz w Europie, na którą wjeżdża pociąg, lodowce, m.in. gigantyczny MORTERATSCH, Jeziora: Czarne i Białe. W regionie zobaczyć można również wiele wiaduktów, m.in. najbardziej imponujący, czyli LANDWASSERVIADUKT - długi na 136 metrów
i wysoki na 65 metrów most, który zachwyca tak jak starożytne, rzymskie akwedukty. Celem naszej podróży jest miasteczko TIRANO we Włoszech. Przejazd autokarem do miasteczka SIRMIONE położonego nad jeziorem Garda. Zwiedzanie i spacer przy zachodzie słońca.. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do WERONY - zwiedzanie: główny plac miasta Piazza Bra ze słynnym rzymskim amfiteatrem, XIV-wieczny zamek Castelvechio, Arco dei Gavi - rzymski łuk triumfalny, Brama Borsarich, Piazza dei Signori z pomnikiem Dantego, najwyższa w Weronie wieża Torre dei Lamberti, Piazza delle Ebre, Katedra, na zakończenie zwiedzania zobaczymy dziedziniec Domu Julii z najsłynniejszym balkonem świata. Przejazd przez Alpy do hotelu w Austrii, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Śniadanie, przejazd do miasteczka ZELL AM SEE położonego u podnóża Alp. Symbolem miasta jest zbudowany w stylu bawarskim Zamek Rosenberg, Kościół św. Hipolita i Wieża Miejska. Rejs statkiem po jeziorze Zeller See. W godzinach południowych wyjazd do Polski. Przyjazd do Krakowa w godzinach nocnych.

Zakwaterowanie:
 • 4 noclegi w Hotelach*** , pokoje 2 – 3 osobowe z łazienkami
Transport:

1/ Miasta wyjazdowe:  Kraków Plac Matejki godz. 05:00, Katowice ul Górnośląska Mc Donalds/stacja PB w stronę Wrocławia godz. 06:00

2/ Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu. 

3/ Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 20 kg i bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. 

Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION (tel. 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl).
Autokary główne wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic wyjazdy z pozostałych miast na zasadzie "połączeń antenowych" realizowanych przy minimum 6 osobach.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem klasy lux /DVD, barek, WC, klimatyzacja/ 
 • Opłaty drogowe i parkingowe
 • 4 noclegi w Hotelach*** , pokoje 2 – 3 osobowe z łazienkami
 • 4 śniadania, 4 obiadokolacje: dwa dania + woda
 • Opieka pilota - przewodnika
 • Ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15 000 EUR, bagażu do 200 EUR
 • Opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Dopłata do pokoju 1 – osobowego: +480 zł
 • DOPŁATA do taxy hotelowej: 4 euro, biletów wstępu: Twierdza Hohensalzburg: ok 15 EUR, Pałac Biskupi w Hellbrunn: ok. 15 EUR, rejs statkiem po Zeller See: ok. 20 euro, przewodnika lokalnego w Salzburgu: 6 euro, słuchawki Tour - Guide: 5 EUR.   Razem ok. 60 – 65 EURO
Info praktyczne
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
Terminy i ceny
1. 11.08.2020 15.08.2020 5 dni
2140 PLN
Rezerwuj
termin potwierdzony
2. 02.09.2020 06.09.2020 5 dni
2140 PLN
Rezerwuj
termin potwierdzony
3. 08.09.2020 12.09.2020 5 dni
2140 PLN
Rezerwuj
termin potwierdzony
4. 15.09.2020 19.09.2020 5 dni
2140 PLN
Rezerwuj
termin potwierdzony
adminWyniki