Dla Koneserów - Pociągiem przez Alpy - Bernina Express
Kraj: Szwajcaria
Miejsce: Salzburg
Cena od: 1950.00
Kategoria: ***
Naszą przygodę zaczynamy od miasta Mozarta - Salzburga. W szwajcarskim miasteczku Chur rozpoczynamy 4 godzinną podróż pociągiem przez Alpy trasą wpisaną na listę UNESCO. Wjedziemy na przełęcz Bernina (2253 m n.p.m.) a z panoramicznych wagonów będziemy mogli podziwiać skaliste lodowce, malownicze przełęcze, niezliczone tunele i wiszące nad przepaścią wiadukty. Po zapierającej dech w piersiach podróży odpoczniemy na brzegach jeziora Garda, zwiedzimy romantyczną Weronę, a naszą podróż zakończymy rejsem statkiem po jeziorze Zeller See położonym wśród alpejskich szczytów.
Program:

1 dzień
Wyjazdy z Polski wg. rozkładu jazdy. Przejazd do CZESKIEGO KRUMLOVA – miasteczka wpisanego na listę UNESCO. Spacer po Starym Mieście z wąskimi brukowanymi uliczkami i kamienicami ozdobionymi freskami i attykami. W godzinach popołudniowych przejazd do Austrii w okolice Salzburga, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do centrum SALZBURGA, zwiedzanie z przewodnikiem: Pałac Mirabell z ogrodami, spacer po Starym Mieście - Katedra św. Ruprechta, kościół św. Piotra, spacer ulicą Getreidegasse - najstarszą i jedną z najpiękniejszych ulic Salzburga, Dom Mozarta, Katakumby św. Piotra, Residentzplatz, pomnik Mozarta, Twierdza Hohesalzburg na Górze Mnicha. Przejazd do HELLBRUN - pałacu biskupiego z wodnym ogrodem. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Wczesne śniadanie. wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości Chur: 4-godzinna podróż pociągiem BERNINA EXPRESS trasą wpisaną na listę UNESCO, przez absolutnie zapierające dech w piersiach okolice - wysokie, skaliste szczyty, malownicze przełęcze m.in. Bernina 2253m n.p.m.), (czyli najwyżej położona przełęcz w Europie, na którą wjeżdża pociąg, lodowce, m.in. gigantyczny MORTERATSCH, Jeziora: Czarne i Białe. W regionie zobaczyć można również wiele wiaduktów, m.in. najbardziej imponujący, czyli LANDWASSERVIADUKT - długi na 136 metrów i wysoki na 65 metrów most, który zachwyca tak jak starożytne, rzymskie akwedukty. Celem naszej podróży jest miasteczko TIRANO we Włoszech. Przejazd autokarem do miasteczka SIRMIONE położonego nad jeziorem Garda. Zwiedzanie i spacer przy zachodzie słońca.. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. wykwaterowanie. Przejazd do WERONY - zwiedzanie: główny plac miasta Piazza Bra ze słynnym rzymskim amfiteatrem, XIV-wieczny zamek Castelvechio, Arco dei Gavi - rzymski łuk triumfalny, Brama Borsarich, Piazza dei Signori z pomnikiem Dantego, najwyższa w Weronie wieża Torre dei Lamberti, Piazza delle Ebre, Katedra, na zakończenie zwiedzania zobaczymy dziedziniec Domu Julii z najsłynniejszym balkonem świata. Przejazd przez Alpy do hotelu w Austrii, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Śniadanie, przejazd do miasteczka ZELL AM SEE położonego u podnóża Alp. Symbolem miasta jest zbudowany w stylu bawarskim Zamek Rosenberg, Kościół św. Hipolita i Wieża Miejska. Rejs statkiem po jeziorze Zeller See. W godzinach południowych wyjazd do Polski. Planowany przyjazd na granicę RP w Gorzyczkach ok godz. 21:00.

Zakwaterowanie:
 • 4 noclegi w Hotelach*** , pokoje 2 – 3 osobowe z łazienkami.
Transport:
 • 1/ Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Katowic lub Krakowa. Z pozostałych miast realizowane są tzw. połączenia antenowe przy min. 6 osobach, realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Połączenia antenowe potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu. 

  Linia zachodnia: Wrocław - Opole - Gliwice - KATOWICE 

  Linia północna A: Łódź - Częstochowa - KATOWICE 

  Linia północna B: Warszawa - Kielce - KRAKÓW - KATOWICE 

  Linia wschodnia: Rzeszów - Tarnów - KRAKÓW - KATOWICE 

  Linia południowa: Tychy - KATOWICE 

  2/ Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu. 

  3/ Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 20 kg i bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. 

  Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION (tel. 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl).
  Autokary główne wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic wyjazdy z pozostałych miast na zasadzie "połączeń antenowych" realizowanych przy minimum 6 osobach.

Położenie

1. Salzburg, Austria
2. Chur, Szwajcaria
3. Sirmione, Prowincja Brescia, Włochy
4. Werona, Włochy
5. Zell am See, Austria

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem klasy lux  /DVD, barek, WC, klimatyzacja/, 
 • Opłaty drogowe i parkingowe,
 • 4 noclegi w Hotelach*** , pokoje 2 – 3 osobowe z łazienkami,
 • 4 śniadania, 4 obiadokolacje z napojem,
 • Opieka pilota,
 • Ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15 000 EUR, bagażu do 200 EUR,
 • Opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • Podatek VAT.
Cena nie zawiera:
 • Dopłata do pokoju 1 –osobowego: +460 zł,
 • Dopłata do taxy hotelowej: biletów wstępu, rejsu statkiem po jeziorze Zeller See, przewodnika lokalnego w Salzburgu, słuchawki Tour – Guide:  70 Euro.
Info praktyczne
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie,
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Terminy i ceny
1. 04.09.2019 08.09.2019 5 dni
1950 PLN
Rezerwuj
termin potwierdzony
adminWyniki