Dostępne terminy
Cena od:
Kategoria:

Program:

1 dzień
Wyjazdy z miast: Kraków, Katowice, Gliwice, Rzeszów, Wrocław wg. rozkładu jazdy. Przejazd na Litwę. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na GÓRĘ KRZYŻY, dalszy przejazd na Łotwę do RYGI, zwiedzanie: Stare Miasto, Ratusz, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. ”Trzej Bracia”, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd do stolicy Estonii – TALLINA, którego starówka jest wpisana na listę UNESCO: zamek Kawalerów Mieczowych, gotycka Katedra NMP, kościół gotycki św. Mikołaja, Klasztor Dominikanów św. Katarzyny, gotycki Ratusz, gotyckie domy Wielkiej Gildii i Gildii św. Olafa, Trzy Siostry, renesansowy Dom Bractwa, pozostałości średniowiecznych obwarowań miejskich z basztami, wczesnoklasycystyczny zespół pałacowo-parkowy (rezydencja Piotra I Wielkiego). Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Rejs promem (2 godz.) do stolicy Finlandii – HELSINEK, zwiedzanie m.in. Katedra Upienskiego, słynny „kościół w skale” oraz targ rybny. Czas wolny, przejazd na terminal promowy, rejs do Rosji do PETERSBURGA.  Obiadokolacja i nocleg na promie.

5 dzień  - PETERSBURG
Śniadanie na promie. Zwiedzanie: TWIERDZA PIETROPAWŁOWSKA z grobami carów z rodziny Romanowych, sobór Izaaka – wspaniała prawosławna świątynia i ERMITAŻ (w Ermitażu max. 3 godziny). Następnie Newski Prospekt, sobór kazański z ikoną Matki Boskiej Kazańskiej i cerkiew Zbawiciela na Krwi. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu, nocleg.

6 dzień  - PETERSBURG
Śniadanie. Zwiedzanie: wyjazd do PETERHOFU – dolny park z fontannami i później do pałacu w CARSKIM SIOLE z bursztynową komnatą. Powrót do Petersburga. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień  - PETERSBURG
Śniadanie. wykwaterowanie, czas na zakup pamiątek. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej: rej statkiem po rzekach i kanałach Petersburga (+ 15 euro). Wczesna obiadokolacja, przejazd na terminal promowy. Wieczorem rejs do Tallina, nocleg na promie.

8 dzień
Śniadanie na promie. Przejazd na Litwę do WILNA, krótki city-tour, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja nocleg.

9 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie i zwiedzanie WILNA: Ostra Brama, Katedra św. Stanisława, Kościół Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie. Wyjazd do Polski. Planowany powrót do Krakowa ok godz. 23:00 – 23:30.Wyjazdy z miast: Kraków, Katowice, Gliwice, Rzeszów, Wrocław wg. rozkładu jazdy, (Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z Biurem  tel 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl)

Zakwaterowanie:

6 noclegów w hotelach ***  pokoje 2- osobowe z łazienkami.

Transport:

Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION (tel. 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl).
Autokary główne wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic wyjazdy z pozostałych miast na zasadzie "połączeń antenowych" realizowanych przy minimum 6 osobach.

Położenie

1. Petersburg, Rosja
2. Wilno, Litwa
3. Ryga, Łotwa
4. Tallinn, Estonia
5. Helsinki, Finlandia

Cena zawiera:
 • Przejazd autobusem klasy Lux (WC, klimatyzacja, barek, DVD),
 • Opłaty drogowe i parkingowe,
 • 3 przeprawy promowe: Tallinn – Helsinki  ;  Helsinki – Petersburg  ;  Petersburg - Tallin,
 • 6 noclegów w hotelach ***  pokoje 2- osobowe z łazienkami,
 • 2 noclegi na promie w kabinach 4 – osobowych wewnętrznych z łazienkami,
 • 8  śniadań,  8 obiadokolacji:  dwa dania + napój,
 • Opieka pilota,
 • Ubezpieczenie NNW do 2 000 €, KL do 15 000 €, bagażu do 200 €,
 • Podatek VAT,
 • Opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Cena nie zawiera:
 • Wjazd do Rosji bez wizy.  Wymagany jest paszport ważny 6 miesięcy od daty powrotu.
 • Dopłata do kabiny 2-os. na promie: Helsinki – Petersburg - Tallin: + 250,00 zł/os  /brak kabin 1-osobowych,
 • Dopłata do pokoju 1 -  osobowego w hotelach:  +780,00 zł,
 • DOPŁATA do taxy hotelowej, biletów wstępu, przewodników lokalnych, słuchawek Tour-Guide: ok. 120-130 euro.
Info praktyczne
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie,
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria
adminWyniki