Dostępne terminy
Cena od:
Kategoria:

Program:

1 dzień 
Godz. 09:30 - zbiórka na lotnisku w Krakowie - Balicach. O godz. 11.45 - wylot do Porto – lot liniami Ryanair. O godz. 14:30 przylot do Portugalii. Przejazd autokarem do BRAGI w kierunku sanktuarium Bom Jesus do Monte. Serce całego założenia stanowi usytuowany na niezwykle malowniczym wzgórzu (Monte Espinho) monumentalny barokowy kościół Igreja Bom Jesus, do którego prowadzą przeszło 100 metrowe barokowo - rokokowe schody. Zejdziemy nimi ze szczytu wzgórza, natomiast wyjedziemy na nie najstarszą, działającą bez przerwy kolejką w Portugalii (3 euro). Kolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2 dzień 
Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do PORTO, zwiedzanie: kolorowa starówka (na liście UNESCO), wejdziemy do Katedry, zobaczymy dworzec São Bento znany z 20 tysięcy płytek przedstawiających historię Portugalii, skomponowanych w obrazy i znajdujących się na ścianach stacji, zbliżając się do nabrzeża wstąpimy do  kościoła św. Franciszka (5 euro),  to jedyny gotycki  kościół w mieście, ale na szczególną uwagę zasługuje jego niezwykłe, barokowe wnętrze. Na nabrzeżu Ribeira zaokrętujemy się na statek i w czasie rejsu będziemy podziwiać panoramę miasta z perspektywy rzeki Douro (13 euro). Przejazd do COIMBRY - ośrodka akademickiego położonego nad rzeką Mondego: zobaczymy starówkę, wieżę zegarową Torre, Stary Uniwersytet, Biblioteca Joanina, Stara Katedra, która jest jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków architektury romańskiej w Portugalii, do dziś zachowała się w prawie nienaruszonym stanie (3 euro). Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3 dzień 
Śniadanie, wykwaterowanie. FATIMA - jedno z najważniejszych miejsc chrześcijaństwa, wybierzemy się na spacer po Sanktuarium, wejdziemy do muzeum /skarbca  (3 euro), żeby zobaczyć min. kulę , która raniła Jana Pawła II podczas zamachu.  Przejazd do ALJUSTREL, żeby zobaczyć  miejsca związane z życiem Franciszka, Hiacynty i Łucji. Przejazd do miejscowości BATALHA, znanej z klasztoru Santa Maria da Vitoria, który powstał dla upamiętnienia zwycięstwa króla Jana I nad Hiszpanami pod Aljbarrotą. Klasztor uznawany jest za perłę późnego gotyku, szczególnie zachwycające są tzw. Niedokończone Kaplice. Przejazd do NAZARE – wspaniałego kurortu położonego na Klifie nad Oceanem Atlantyckim, gdzie rybacy kultywują lokalne tradycje. Następnie przejazd na przylądek CABO DA ROCA – wysunięty najdalej na zachód punkt Europy, z perspektywy 140 m urwiska obejrzymy panoramę Oceanu Atlantyckiego. Przejazd do hotelu w okolicy Lizbony, kolacja, zakwaterowanie, nocleg.

4 dzień 
Śniadanie. Przejazd do centrum LIZBONY - zwiedzanie miasta: dzielnica Belém pełna pomników portugalskiego Złotego Wieku. Zwiedzimy: klasztor Hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, (lista UNESCO) arcydzieło sztuki manuelińskiej i Wieże Belém (14 euro – łączony bilet). Podczas spaceru po tej nadbrzeżnej dzielnicy Lizbony zobaczymy min. pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza. Następnie udamy się do  centrum miasta: zwiedzimy  Katedrę, kościół św. Antoniego, przejdziemy przez najstarszą dzielnicę miasta Alfamę. Druga cześć dnia to spacer przez Plac Handlowy, głównym deptakiem Lizbony – Rua Augusta do placu Rossio. Wieczorem kolacja, powrót do hotelu, nocleg.

5 dzień 
Około godz. 04:00 pobranie suchego prowiantu i wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Lizbonie i o godz. 06:45 wylot do Polski – lot liniami Ryanair. O godz. 11:40 przylot do Krakowa – Balic. Zakończenie wycieczki.

Zakwaterowanie:
 • 4 x noclegi w Hotelach***  pokoje 2 - osobowe z łazienkami
Transport:

Przelot samolotem z Krakowa do Lizbony i z Lizbony do Krakowa. 

Położenie

1. Lizbona, Portugalia
2. Porto, Portugalia
3. Fatima, Portugalia
4. Batalha, Portugalia

Cena zawiera:
 • Bilety lotnicze KRK-PORTO i LIZBONA – KRK oraz opłaty bagażowe. Koszt biletu według taryfy linii RYANAIR na dzień zakupu.
 • Transfery autokarem klasy lux na terenie Portugalii,
 • Opłaty drogowe i parkingowe,
 • 4 x noclegi w Hotelach***  pokoje 2 - osobowe z łazienkami,
 • 4 x śniadania,
 • 4 x kolacje: dwa dania + woda,
 • Opiekę pilota,
 • Ubezpieczenie NNW do 2 000 euro, KL do 15000 euro, bagaż do 200 euro,
 • Podatek VAT,
 • Opłata administracyjna na turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Cena nie zawiera:
 • Dopłata do biletów wstępu, przewodników lokalnych, rejsu w Porto: ok 65 euro,
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 580,00 zł.
Info praktyczne
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie oraz płatnych usług hotelowych/ barek, TV, basen, itp./
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie,
 • Godziny przelotów mogą ulec zmianie.
 • Cena wycieczki może ulec zmianie ze względu na zmieniające się ceny biletów lotniczych. Ostateczna cena wycieczki będzie potwierdzona przy rezerwacji.
Terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria
adminWyniki