Dostępne terminy
Cena od:
Kategoria:

Program:

Program wakacyjnych kolonii dla dzieci i obozów młodzieżowych dostosowany jest do wieku uczestników, ich zainteresowao, preferencji, wielkości grup, infrastruktury bazy noclegowej oraz warunków atmosferycznych. Dbamy o to, by posiłki były różnorodne, smaczne i spełniały normy żywienia dzieci i młodzieży. Zgodnie z zasadami bezpiecznej zabawy organizujemy dla wszystkich uczestników wiele różnorodnych zajęd: sportowych, muzycznych, plastycznych, małych form teatralnych, itp.., nie tylko kąpiele w morzu pod opieką kadry i ratownika WOPR, wycieczki autokarowe, czy nadmorskie spacery po plaży i okolicy z wychowawcami. Wszyscy uczestnicy są zachęcani przez ciekawe propozycje kadry do aktywnego udziału w codziennych zajęciach, a dla zwycięzców konkursów i zawodów gwarantujemy dyplomy i nagrody. Kadra opiekunów wspólnie z uczestnikami wypoczynku stara się wykorzystad ten wakacyjny czas najlepiej, jak można, by wszyscy wrócili wypoczęci, zadowoleni z pobytu nad Bałtykiem i marzyli o kolejnym wyjeździe na wakacje.


RAMOWY PROGRAM IMPREZY

Dzień 1
Wyjazd autokarem w godzinach rannych, wg. rozkładu jazdy. Przyjazd do Ustki ok. godz. 20, zakwaterowanie, kolacja. Zebranie organizacyjne, podział na grupy. Pierwsze spotkanie z morzem, nocleg.
Dzień 2 - 12
Realizacja programu KO : min. piesze wycieczki - zwiedzanie Ustki i okolic /Zaułek Kapitaoski, Stacja Ratowników Morskich, Park Zdrojowy, uzdrowiskowa promenada, latarnia morska/,wycieczka do Muzeum Ziemi Usteckiej – muzeum prezentuje wystawę regionalną, dotyczącą historii Ustki i nieistniejącej już stoczni usteckiej. Wśród zabytkowych eksponatów można zobaczyd m.in. 100-letnią łyżwę oraz strój kąpielowy z początku XX wieku. Wycieczka autokarowa do Słowioskiego Parku Narodowego- jeden z 23 parków narodowych w Polsce, w tym jeden z dwóch zlokalizowanych nad morzem – za to zupełnie wyjątkowy, ze względu na znajdujące się tu ruchome wydmy, które są tak rozległe, że przypominają małą pustynię. Słowioski Park Narodowy to też miejsce, w którym dzieci mają niezwykłą
szansę na kontakt z dziką przyrodą, poznanie jej bezcennego, nienaruszonego ręką człowieka piękna. Rejs statkiem po morzu. Piesze wędrówki, kąpiele i plażowanie, ognisko integracyjne-wspólne zabawy ,dyskoteki, Turnieje Sportowe, Festyn rekreacyjny, konkurs rzeźby w piasku, konkurs plastyczny „Piękno Bałtyku”, Olimpiada kolonijna. Konkurs wiedzy o Morzu Bałtyckim, Ustce i okolicach z nagrodami. Konkurs na plakat – „Ruch to zdrowie” . Warsztaty „Marzę, pragnę, nie chcę, boję się…” – zabawy terapeutyczne. Wieczorne spacery brzegiem morza. Istnieje możliwośd pobytu w Parku Linowym „Na Wydmie” trasa (średnia) z przeszkodami: pal buszmena, platformy H, most zwodzony, kładka prosta, huśtawki, siatka U, koala, tyrolka, kładka zygzak, most dwu-linowy, belki V, tramwaj, Uwielokrotne,
trapez pojedynczy, most trzy-linowy, sitaka pionowa, skok indiaoski, schody Jakuba – wstęp płatny dodatkowo: 30 zł/os.
Dzień 13
Po śniadaniu pobranie suchego prowiantu i przygotowanie do wyjazdu, apel pożegnalny, podsumowanie przebiegu
kolonii/obozu, wręczenie nagród i dyplomów. Powrót z kolonii w późnych godz. wieczornych. Wychowawcy określą
czas dojazdu w zależności od sytuacji na drogach.

              Program pobytu kolonii jest dostosowany do wieku uczestników, ich preferencji, wielkości grup oraz warunków panujących w miejscu pobytu. Dla wszystkich przygotowujemy wiele różnorodnych zajęć. Nie tylko kąpiele w morzu czy spacery. Wszyscy uczestnicy biorą aktywny udział w codziennych zajęciach. Staramy się wykorzystać wolny czas najlepiej jak można, tak aby wszyscy wrócili zadowoleni z niezapomnianymi wrażeniami.

Zakwaterowanie:

Ośrodek  Wypoczynkowy „BRYZA”

Zmodernizowany ośrodek położony na obszernym (2,6 ha), ogrodzonym, zielonym i ładnie zagospodarowanym terenie w odległości 100 m od wejścia na piękną i piaszczystą plażę, 200 m od centrum Łaz i 400 m od przystanku komunikacji z Mielnem. Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 3, 4, 5 - osobowych z samodzielnymi łazienkami i pojedynczymi łóżkami; pokoje wyposażone w szafy, stoliki, krzesła oraz pościel. Ośrodek jest świetnie przygotowany do organizacji grupowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Ośrodek posiada o dyspozycji uczestników na terenie obiektu: przestronna jadalnia, sala dyskotekowa, sala do tenisa stołowego, sale telewizyjne, siłownia, sala komputerowa, plac zabaw dla dzieci, miejsce na organizacje ogniska, boiska sportowe i duże tereny rekreacyjne. Grupa korzystać będzie z bezpiecznej plaży strzeżonej przez ratowników WOPR.

Transport:

1/ Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Katowic lub Krakowa. Z pozostałych miast realizowane są tzw. połączenia antenowe przy min. 6 osobach, realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Połączenia antenowe potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu. 

Linia zachodnia: Wrocław - Opole - Gliwice - KATOWICE 

Linia północna A: Łódź - Częstochowa - KATOWICE 

Linia północna B: Warszawa - Kielce - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia wschodnia: Rzeszów - Tarnów - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia południowa: Tychy - KATOWICE 

2/ Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu. 

3/ Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 20 kg i bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. 

Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION. 

Cena zawiera:
  • przejazd autokarem klasy lux (WC, DVD, barek, klimatyzacja) pod opieką wychowawców,
  • noclegi w OW Bryza w Łazach,
  • wyżywienie 4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja,
  • ubezpieczenie NNW do 5 000 zł na czas przejazdu i pobytu,
  • całodobową opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz ratownika wodnego podczas kąpieli w morzu,
  • opiekę medyczną (pielęgniarka w ośrodku, lekarz na telefon),
  • atrakcyjny program pobytu (szczegóły w ramowym programie imprezy),
  • podatek VAT.
Cena nie zawiera:

cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie.

Info praktyczne

Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu, a ostatni: śniadanie w dniu wyjazdu i suchy  prowiant na drogę powrotną.

Wskazane jest zabranie: legitymacji szkolnej, obuwia domowego i sportowego, kremów z filtrami UV, nakryć głowy, okularów przeciwsłonecznych, maści na oparzenia słoneczne, leków i ulubionych gier oraz interesującej książki.

 

Terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria
adminWyniki