Dostępne terminy
Cena od:
Kategoria:

Program:

W programie: Wycieczka autokarowa z przewodnikiem do Kołobrzegu Wiek uczestników: kolonia: 6 – 13 lat Wycieczka autokarowa do Sowińskiego Parku Narodowego obóz: 14 – 18 lat Latania morska w Czołpinie Wycieczka autokarowa do Ustki Rejs statkiem po Morzu Bałtyckim, Ognisko z pieczeniem kiełbasek, Kąpiel w Bałtyku, wycieczki piesze i zajęci a na krytym basenie! PODDĄBIE - to mała nadmorska wioska położona tuż nad morzem, na skraju Słowińskiego Parku Narodowego z dala od typowych nadmorskich kurortów, w malowniczym odcinku wybrzeża w połowie odległości pomiędzy Ustką a Rowami. Jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc na wypoczynek. Emanuje nieskażoną przyrodą, wysokimi brzegami, lasem, wśród których można organizować wycieczki piesze i rowerowe. Plaża w Poddąbiu jest zadbana i czysta, położona pod klifem, latem zorganizowane jest tu bezpieczne i strzeżone kąpielisko o długości około 100 metrów.

Pierwszy dzień:
Wyjazd z placówek wg. rozkładu jazdy. Przejazd autokarem do Poddąbia k/Ustki. Przyjazd do ośrodka we wczesnych godzinach wieczornych, zakwaterowanie w pokojach, obiadokolacja, nocleg. Wypoczynek połączony z wieloma atrakcjami, m.in.:
- wycieczka autokarowa z przewodnikiem do Kołobrzegu – w trakcie wycieczki uczestnicy pod okiem przewodnika zapoznają się z historią miasta, a także poznają najciekawsze miejsca i najważniejsze zabytki Kołobrzegu, m.in.: Ratusz, Muzeum Oręża Polskiego urządzone w średniowiecznej kamienicy, Katedrę z wieloma cennymi skarbami oraz Latarnię Morską w porcie skąd spacerując po szerokiej, piaszczystej plaży można dojść do molo.
- wycieczka autokarowa do Ustki, spacer Promeadą, Park Zdrojowy, Ustecka Syrenka, Muzeum Minerałów.
- rejs statkiem po morzu trwający około 1h; wypływamy z portu w Ustce w trakcie zwiedzania miasta.
- wycieczka autokarowa do Słowińskeigo Parku Narodowego
- latarnia morska w Czołpinie (podczas wycieczki do Słowińskiego Parku Narodowego) – jest to największa atrakcja okolicy, udostępniona dla zwiedzających, a wejście na latarnię jest dogodne, nie wymaga wielkiego wysiłku nawet dla osób o przeciętnej kondycji. Z tarasu można podziwiać przepiękną panoramę okolicy.
- ognisko z pieczeniem kiełbasek, a ponadto:
- zajęcia integracyjne
Zajęcia te rozpoczynają pobyt grupy, są również realizowane w trakcie pobytu. Sprzyjają lepszemu poznaniu wszystkich uczestników, tworzeniu pozytywnych relacji pomiędzy nimi, zwiększają spójność grupy, mają korzystny wpływ na komunikację i wzajemne zrozumienie, zwiększają poczucie bezpieczeństwa oraz podnoszą gotowość do współdziałania. Należą do nich takie zabawy jak: tratwa, punkty oparcia, pięciobój pytona, grupki, sygnały, Gucio.
- rozgrywki i turnieje sportowe
Ruch i zajęcia sportowe to podstawa wypoczynku dzieci i młodzieży, dlatego nie może zabraknąć takich gier jak: piłka nożna, siatkowa i koszykowa, dwa ognie, przeciąganie liny, tenis stołowy, kometka, biegi na orientację, podchody, ringo i inne. Kadra prowadzi również zajęcia ogólnorozwojowe, lekkoatletyczne podnoszące sprawność fizyczną wszystkich kolonistów i obozowiczów. W każdym turnusie organizujemy również olimpiadę podczas której uczestnicy mogą się zmierzyć ze sobą i sprawdzić swoją kondycję.
- gry i zabawy
Pobyt na naszych koloniach i obozach urozmaicamy również realizując liczne gry i zabawy. Do najpopularniejszych należą: „Jeden z Dziesięciu”, „Kalambury”, „Randka w Ciemno”, „Blondyni kontra Blondynki”, „Brakujące Krzesło”, „Bal przebierańców”, prezentacja skeczy, Neptunalia, chrzest morski, śluby kolonijne. Dla młodych dam organizujemy konkursy makijażu i fryzur oraz rewię mody. W każdym turnusie organizujemy również wybory Miss i Mistera kolonii/obozu oraz ulubione przez wszystkich dyskoteki.
- zabawy oraz konkursy muzyczne i plastyczne
Bardzo popularne i lubiane zwłaszcza przez młodszych uczestników. Zabawy muzyczne: konkurs piosenki, wspólne śpiewanie i muzykowanie przy ognisku, konkurs tańców disco. Plastyczne atrakcje: plener malarski - zajęcia plastyczne z wykorzystaniem materiałów naturalnych (piasek, liście, muszelki), pocztówka z wakacji, konkurs rzeźby z piasku i inne.
- a przede wszystkim plażowanie, kąpiele morskie i... wiele, wiele innych atrakcji!

Ostatni dzień: Po śniadaniu wykwaterowanie z ośrodka, pobranie prowiantu i wyjazd w drogę powrotną. Przejazd autokarem pod opieką wychowawców i powrót w godzinach wieczornych. Program pobytu kolonii i obozów młodzieżowych jest dostosowany do wieku uczestników, ich preferencji, wielkości grup oraz warunków panujących w miejscu pobytu. Dla wszystkich przygotowujemy wiele różnorodnych zajęć. Nie tylko kąpiele w morzu czy spacery. Wszyscy uczestnicy biorą aktywny udział w codziennych zajęciach. Staramy się wykorzystać wolny czas najlepiej jak można, tak aby wszyscy wrócili zadowoleni z niezapomnianymi wrażeniami.

Zakwaterowanie:

ZAKWATEROWANIE: Ośrodek Kolonijny LAZUR ul. Promenada Słońca 7, Poddąbie k/Słupska. To ośrodek kolonijny, który znajduje się na ogrodzonym, monitorowanym terenie pełnym zieleni (ok. 1,5 ha), 300 m od morza. W budynku, na parterze znajduję się stołówka, a na piętrze część hotelowa gdzie dla naszych gości przygotowaliśmy pokoje 3, 4, 5 osobowe + pokoje typu studio. Każdy pokój z łazienką i z balkonem, wyposażony w pojedyncze tapczany, szafki nocne, szafy, stół i krzesła. Do dyspozycji internet Wi-Fi, bardzo dobra infrastruktura: świetlice, sale TV ze sprzętem audiowizualnym do organizacji dyskotek, stoły do ping-ponga, sala kinowa, plac zabaw, boisko sportowe, duża drewniana altana-miejsce na integracyjne ognisko, możliwość wypożyczenia rowerów i gokartów. Położenie obiektu w leśnym otoczeniu gwarantuje mikroklimat przesyconym jodem i mikroelementów, które wpływają korzystnie na zdrowie. Nie można tu narzekać na brak atrakcji, blisko ośrodka (odl. 6 km) jest Słowiński Park Narodowy. Personel oferuje profesjonalną obsługę zapewniając grupom poczucie bezpieczeństwa, a także miłą i przyjazną atmosferę w czasie.

WYŻYWIENIE: 4 posiłki dziennie: śniadanie i kolacja w formie bufetu szwedzkiego, obiad serwowany i podwieczorek. Posiłki będą serwowane w jadalni ośrodka i przygotowywane zgodnie z normami dotyczącymi żywienia dzieci i młodzieży.

Transport:

1/ Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Katowic lub Krakowa. Z pozostałych miast realizowane są tzw. połączenia antenowe przy min. 6 osobach, realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Połączenia antenowe potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu. 

Linia zachodnia: Wrocław - Opole - Gliwice - KATOWICE 

Linia północna A: Łódź - Częstochowa - KATOWICE 

Linia północna B: Warszawa - Kielce - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia wschodnia: Rzeszów - Tarnów - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia południowa: Tychy - KATOWICE 

2/ Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu. 

3/ Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 20 kg i bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. 

Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION. 

Cena zawiera:

- przejazd autokarem klasy lux (WC, DVD, barek, klimatyzacja) pod opieką wychowawców,
- noclegi w OW „Lazur” w Poddąbiu k/ Ustki,
- wyżywienie: 4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja,
- ubezpieczenie NNW do 5 000 zł na czas przejazdu i pobytu,
- całodobową opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz ratownika wodnego podczas kąpieli w morzu,
- opiekę medyczną (pielęgniarka w ośrodku, lekarz na telefon),
- atrakcyjny program pobytu (szczegóły w ramowym programie),
- podatek VAT.

Cena nie zawiera:

cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie.

Info praktyczne

Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu, a ostatni: śniadanie w dniu wyjazdu i suchy  prowiant na drogę powrotną.

Wskazane jest zabranie: legitymacji szkolnej, obuwia domowego i sportowego, kremów z filtrami UV, nakryć głowy, okularów przeciwsłonecznych, maści na oparzenia słoneczne, leków i ulubionych gier oraz interesującej książki.

 

Terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria
adminWyniki