Dostępne terminy
Cena od:
Kategoria:

Program:

1 dzień
Wyjazdy z miast: Kraków, Katowice, Gliwice, Rzeszów, Wrocław wg. Rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy, Austrię do Niemiec. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

2 dzień
Śniadanie. Przejazd do Zamku HOHENSCHWANGAU w którym Ludwik II spędził dzieciństwo a następnie w kierunku miasteczka Fussen w pobliżu którego wznosi się bajkowy zamek NEUSCHWANSTEIN. Bryła zamku powstawała od 1869 roku jako wyidealizowany zamek średniowieczny. Jest to jeden z najczęściej odwiedzanych zamków w Europie. Przejazd do Steingaden, gdzie znajduje się słynne bawarskie sanktuarium WIESKIRCHE - zwiedzanie kościoła wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do ETTAL – zwiedzanie kompleksu klasztornego z kościołem wzorowanym na Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Klasztor do dziś pielęgnuje ponad 400 letnią tradycję produkcji piwa i słynnego likieru klasztornego składającego się z ponad 40 ziół. Powrót do hotelu, czas na odpoczynek, przejazd do regionalnej restauracji na kolację w formie wieczoru bawarskiego – kolacja z piwem i muzyką na żywo. Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do MONACHIUM, spacer po mieście: kościół Mariacki, gotycki Stary Ratusz, Teatr Narodowy, Alterhof. Odeonsplatz - miejsce puczu hitlerowskiego, Kościół Teatynów, w którym pochowana jest córka Jana III Sobieskiego, Hofbräuhaus - najbardziej znana piwiarnia na świecie, która zasłynęła jako ulubione miejsce Adolfa Hitlera. Następnie przejazd do miejscowości PRIEN nad jeziorem Chiemsee w Bawarii, rejs statkiem na wyspę, spacer po urokliwym parku do zamku HERRENCHIEMSEE, największego zamku Ludwika Bawarskiego, będącego wierną kopią pałacu wersalskiego. Rejs powrotny na stały ląd, przejazd do Hotelu w okolicy Salzburga, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd w okolice Obersalzbergu, przejazd komunikacją do BERTCHESGADEN, zwiedzanie ORLEGO GNIAZDA -  siedziby Adolfa Hitlera. Przejazd nad jedno z najpiękniejszych jezior w Niemczech przypominające fiordy - JEZIORO KONIGSEE.  Rejs stateczkiem, odpoczynek. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

5 dzień
Śniadanie. Wyjazd do Polski. Planowany przyjazd na granicę RP w Gorzyczkach ok godz. 20:00.

Zakwaterowanie:
 • 4 noclegi w hotelach lub Pensjonatach***  pokoje 2- osobowe z łazienkami
Transport:

1/ Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Katowic lub Krakowa. Z pozostałych miast realizowane są tzw. połączenia antenowe przy min. 6 osobach, realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Połączenia antenowe potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu. 

Linia zachodnia: Wrocław - Opole - Gliwice - KATOWICE 

Linia północna A: Łódź - Częstochowa - KATOWICE 

Linia północna B: Warszawa - Kielce - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia wschodnia: Rzeszów - Tarnów - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia południowa: Tychy - KATOWICE 

2/ Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu. 

3/ Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 20 kg i bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. 

Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION (tel. 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl).
Autokary główne wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic wyjazdy z pozostałych miast na zasadzie "połączeń antenowych" realizowanych przy minimum 6 osobach.

Położenie

1. Monachium, Niemcy
2. Ettal, Niemcy
3. Neuschwansteinplatz, Monachium, Niemcy

Cena zawiera:
 • Przejazd autobusem klasy Lux (WC, klimatyzacja, barek, DVD),
 • Opłaty drogowe i parkingowe,
 • 4 noclegi w hotelach lub Pensjonatach***  pokoje 2- osobowe z łazienkami,
 • 4 śniadania w formie bufetu,
 • 3 obiadokolacje: dwa dania z napojem,
 • 1 obiadokolacja w formie wieczoru bawarskiego: trzy daniowe menu typowo bawarskie np. z golonką, piwem i  muzyką na żywo,
 • Opieka pilota,
 • Ubezpieczenie NNW do 2 000 €, KL do 15 000 €, bagażu do 200 €,
 • Podatek VAT,
 • Opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Cena nie zawiera:
 • Cena nie zawiera biletów wstępu: Hohenschwangau, Neuschwanstein, Herrenchiemsee, Orle Gniazdo, rejsów po jeziorach, przewodników lokalnych, komunikacji miejskiej, słuchawek Tour Guide:  ok 70-75 euro,
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego + 560,00 zł.
Info praktyczne
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie,
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria
adminWyniki