Dostępne terminy
Cena od:
Kategoria:

Program:

1 dzień
Wyjazdy z miast: Kraków, Katowice, Gliwice, Rzeszów, Wrocław. Przejazd do Włoch, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, dalsza podróż do Francji. Przyjazd do NICEI - nazywanej letnią stolicą Francji. Spacer Promenadą Anglików oraz pełnymi uroku uliczkami Starego Miasta. Obiadokolacja, przejazd do hotelu w okolicy Cannes, nocleg.

3 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie CANNES - najsławniejszego miasta Riwiery Francuskiej, znanego z organizacji prestiżowego Festiwalu Filmowego (Złota Palma). Ekskluzywne sklepy, wysokiej klasy hotele, snobistyczna atmosfera są znakami rozpoznawczymi tego miasta-kurortu. Spacer promenadą La Croisette, Pałac Festiwalowy, Starówka, port jachtowy. Przejazd do KANIONU VERDON wpisanego na listę UNESCO –  przejazd górską krętą drogą widokową. Przejażdżka rowerami wodnymi w głąb Kanionu po turkusowym jeziorze Świętego Krzyża. W godzinach wieczornych przyjazd do Marsylii, obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4 dzień
Śniadanie, zwiedzanie MARSYLII: Bazylika Notre-Dame-de-la-Garde, jedna z najpiękniejszych budowli sakralnych w mieście, malowniczy i gwarny Stary Port strzeżony przez Fort św. Jana i Fort św. Mikołaja, Katedra La  Major, Muzeum Cywilizacji Śródziemnomorskiej. Przejazd do ARLES - zwiedzanie miasta zbudowanego na skale w którym żył i tworzył Van Gogh: Areny, Termy Konstantyna, Teatr Antyczny, kościół St-Trophime – arcydzieło architektury romańskiej. Przejazd do Saint Marie de la Mer do PN CAMARQUE znanego rezerwatu flamingów i koni rasy Camargue. Powrót do Marsylii, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Śniadanie, przejazd do PN CALANQUES, rejs statkiem do „ Śródziemnomorskich fiordów”, zobaczymy wysokie wapienne klify oraz małe portowe miasteczko Cassis o którym mówi się , że „kto widział Paryż a nie widział Cassis, ten nic nie widział”. Powrót do Marsylii, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do ANTIBES - spacer po porcie zwanym „portem miliarderów” ze względu na wielkość i wartość cumujących w nim jachtów nie ma sobie równych w całym basenie Morza Śródziemnego, spacer po miasteczku ze wspaniałą Starówką, Zamkiem Grimaldich i muzeum Picassa. Przejazd do miasteczka MANTONA - nazywanego stolicą hodowli cytrusów, spacer po Starówce oraz wizyta w stylowym sklepie w którym można zakupić m.in. nalewki z cytryny z płatkami złota. Przejazd do Włoch. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do MEDIOLANU, zwiedzanie m.in. Katedra, Galeria Vittorio Emmanuele, Kościół San Fedele, Bazylika Santi Apostoli. Dalsza podróż przez Włochy do hotelu tranzytowego, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Dalsza podróż przez Austrię i Czechy. Planowany przyjazd na granicę RP w Gorzyczkach ok godz. 20:00

Zakwaterowanie:

7 noclegów w hotelach**/***  pokoje 2 - 3 osobowe z łazienkami

Transport:

1/ Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Katowic lub Krakowa. Z pozostałych miast realizowane są tzw. połączenia antenowe przy min. 6 osobach, realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Połączenia antenowe potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu. 

Linia zachodnia: Wrocław - Opole - Gliwice - KATOWICE 

Linia północna A: Łódź - Częstochowa - KATOWICE 

Linia północna B: Warszawa - Kielce - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia wschodnia: Rzeszów - Tarnów - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia południowa: Tychy - KATOWICE 

2/ Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu. 

3/ Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 20 kg i bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. 

Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION (tel. 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl).
Autokary główne wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic wyjazdy z pozostałych miast na zasadzie "połączeń antenowych" realizowanych przy minimum 6 osobach.

Położenie

1. Nicea, Francja
2. Cannes, Francja
3. Marsylia, Francja
4. Arles, Francja
5. Antibes, Francja
6. Mediolan, Włochy

Cena zawiera:
 • przejazd autokarem klasy lux (WC, klimatyzacja, barek, DVD),
 • opłaty drogowe i parkingowe,
 • 7 noclegów w hotelach**/***  pokoje 2 - 3 osobowe z łazienkami,
 • 7 śniadań, 7 obiadokolacji: dwa dania + napój,
 • opieka pilota - przewodnika,
 • lunch: ciepłe danie + napój,
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15 000 EUR, bagażu do 200 EUR,
 • podatek VAT  ;  opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie zawiera:
 • Dopłata do pokoju 1 –osobowego:  + 780,00 zł,
 • Dopłata do taxy hotelowej, biletów wstępu, rejsu statkiem, przewodników lokalnych słuchawek Tour-Guide: ok 50 euro,
Info praktyczne
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie,
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria
adminWyniki