Dostępne terminy
Cena od:
Kategoria:
Wiedeń to wymarzone miasto dla każdego, kogo interesuje historia, architektura i sztuka. Przez wieki, Wiedeń kształcił i wychowywał artystów słynnych na cały świat.
Program:

1 dzień
Wyjazdy z miast: Kraków, Katowice, Gliwice, Rzeszów, Wrocław wg. rozkładu jazdy, przejazd do hotelu w okolicy Wiednia, zakwaterowanie, obiadokolacja.  Wieczorem przejazd do ogrodów Pałacu SCHONBRUNN - uczestnictwo w jedynym w roku Koncercie „Sen nocy Letniej” w pałacowych ogrodach w wykonaniu słynnych Filharmoników Wiedeńskich. Powrót do hotelu w godzinach nocnych. 

2 dzień
Śniadanie, wyjazd do jednego z najpiękniejszych zakątków Austrii - DOLINY WACHAU, wpisanej na listę UNESCO. Przejazd do MELK – zwiedzanie Opactwa Benedyktynów założonego w 1083 r. Następnie rejs statkiem po Dunaju przez dolinę do KREMS. Spacer po miasteczku i przejazd do DURNSTEIN – zwiedzanie ruin zamku szczególnie znanego dzięki historii króla angielskiego Ryszarda Lwie Serce, który wracając z Trzeciej Krucjaty został pojmany i osadzony w zamku.. jak zakończyła się ta historia dowiecie się Państwo w trakcie wycieczki. Spacer po miasteczku. Czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd do WIEDNIA, zwiedzanie stolicy Austrii, m.in.: Ringstrasse: Wiedeńska Opera Narodowa, Hofburg – zimowa rezydencja cesarska, Teatr Dworski, Ratusz oraz spacer po Starym Mieście, m.in.: Ulica Graben z wieżą Morową, Katedra Św. Szczepana. Przejazd do III dzielnicy, gdzie znajduje się nietypowy budynek mieszkalny - Hundertwasserhaus, jedno z najsłynniejszych dzieł architekta F. Hundertwassera. W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. Planowany przyjazd na granicę RP w Gorzyczkach ok godz. 19:00.

Zakwaterowanie:

2 noclegi w hotelu***  w okolicy Wiednia, pokoje 2 - 3 osobowe z łazienkami.

Transport:

1/ Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Katowic lub Krakowa. Z pozostałych miast realizowane są tzw. połączenia antenowe przy min. 6 osobach, realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Połączenia antenowe potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu. 

Linia zachodnia: Wrocław - Opole - Gliwice - KATOWICE 

Linia północna A: Łódź - Częstochowa - KATOWICE 

Linia północna B: Warszawa - Kielce - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia wschodnia: Rzeszów - Tarnów - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia południowa: Tychy - KATOWICE 

2/ Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu. 

3/ Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 20 kg i bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. 

Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION (tel. 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl).
Autokary główne wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic wyjazdy z pozostałych miast na zasadzie "połączeń antenowych" realizowanych przy minimum 6 osobach.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem klasy lux (WC, klimatyzacja, barek, DVD),
 • Opłaty drogowe i parkingowe, 2 noclegi w hotelu***  w okolicy Wiednia,
 • Pokoje 2 - 3 osobowe z łazienkami,
 • 2 śniadania – bufet,
 • 2 obiadokolacje: dwa dania + napój,
 • Opiekę pilota,
 • Ubezpieczenie KL do 15.000, NNW do 2.000 EUR i bagażu do 200 EUR,
 • Podatek VAT,
 • Opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Cena nie zawiera:
 • Dopłata do pokoju 1 –osobowego: + 180,00 zł,
 • Dopłata do: rejsu statkiem, biletów wstępu, przewodnika w Wiedniu, słuchawek Tour Guide: ok. 50 euro,
Info praktyczne
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie,
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria
adminWyniki