Petersburg i Nadbałtyckie Stolice 9 dni
Kraj: Rosja
Cena od: 3440.00
Kategoria: ***
Wyjazd do Petersburga wydaje się być daleką i męczącą wyprawą, ale przygotowaliśmy dla Państwa program wycieczki zapewniający spokojne zwiedzanie oraz wypoczynek w hotelach i na promach. Naszą przygodę z nadbałtyckimi stolicami rozpoczniemy od zwiedzania Rygi nazwanej "Północną stolicą secesji". Następnie przejedziemy do Estonii do Tallina znanego m.in. z licznych zabytków wpisanych na listę UNESCO, Dolnego i Górnego Miasta ze Wzgórzami Tompea. Po krótkiej przeprawie przez Bałtyk dopłyniemy do Helsinek, gdzie zwiedzimy m.in. słynny "kościół w skale", Katedrę Uspieńskiego. Po nocnym rejsie dotrzemy do celu naszej podróży-Petersburga, gdzie w trakcie 3-dniowego pobytu zwiedzimy m.in. Ermitaż, Carskie Sioło, Peterhof, Sobór Izaaka, Twierdzę Pietropawłowską, Krążownik "Aurora". Dla wytrwałych proponujemy nocny wyjazd na "spektakl zwodzonych mostów". Z Federacji Rosyjskiej przepłyniemy do Estonii, skąd przejedziemy do Wilna, ostatniej-pełnej polskich akcentów-stolicy, którą będziemy zwiedzać na trasie naszej podróży.
Program:

1 dzień
Wyjazd z KRAKOWA o godz. 05:00, WARSZAWY o godz. 10:15. Przejazd na Litwę w okolice Kowna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na GÓRĘ KRZYŻY, upamiętniającą przyjęcie chrztu przez Żmudzinów w 1430 r. Na całej powierzchni pagórka o wys. ok 10 metrów znajdują się tysiące krzyży postawionych przez pielgrzymów z całego świata. Dalszy przejazd na Łotwę do RYGI, zwiedzanie: Stare Miasto, Ratusz, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. ”Trzej Bracia”, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska. Obiadokolacja w restauracji. Przejazd do hotelu, nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd do stolicy Estonii – TALLINA, którego starówka jest wpisana na listę UNESCO: zamek Kawalerów Mieczowych, gotycka Katedra NMP, kościół gotycki św. Mikołaja, Klasztor Dominikanów św. Katarzyny, gotycki Ratusz, gotyckie domy Wielkiej Gildii i Gildii św. Olafa, Trzy Siostry, renesansowy Dom Bractwa, pozostałości średniowiecznych obwarowań miejskich z basztami, wczesnoklasycystyczny zespół pałacowo-parkowy (rezydencja Piotra I Wielkiego). Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Rejs promem (ok 2 godz.)  Tallina do stolicy Finlandii – HELSINEK, zwiedzanie m.in. Katedra Uspienskiego, Temppeliaukio Kirkko czyli słynny „kościół w skale” oraz targ rybny. Czas wolny, przejazd na terminal promowy, zaokrętowanie na prom do Rosji.  Obiadokolacja i nocleg na promie.

5 dzień  -  PETERSBURG

Śniadanie na promie. Przypłynięcie do Petersburga o godz. 09:00, wyokrętowanie. Przejazd na zwiedzanie: TWIERDZA PIETROPAWŁOWSKA z Soborem św. Piotra i Pawła zwieńczonym 122 m iglicą, z grobami carów z rodziny Romanowych. Sobór św. Izaaka – wspaniała prawosławna świątynia, Miedziany Jeździec – pomnik Piotra I. Następnie zwiedzimy ERMITAŻ: (3 godz. zwiedzania) jedno z największych i najbogatszych muzeów świata mieszczące się w pięciu budynkach z których najważniejszym jest oficjalna siedziba carów do czasów rewolucji - Pałac Zimowy. Następnie Newski Prospekt, Sobór Kazański z ikoną Matki Boskiej Kazańskiej i cerkiew Zbawiciela na Krwi. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu, nocleg.

6 dzień  - PETERSBURG
Śniadanie. Przejazd do położonego nad Zatoką Fińską PETERHOFU gdzie znajduje się barokowy zespół pałacowo - ogrodowy ze sławną kaskadą i fontannami wzniesiony jako letnia rezydencja przez cara Piotra I Wielkiego. Następnie przejazd do pałacu w CARSKIM SIOLE – zwiedzanie wielkiego Pałacu Jekateryńskiego wraz z bursztynową komnatą. Powrót do hotelu w Petersburgu. Obiadokolacja. Nocleg. Fakultatywnie wycieczka „Petersburg nocą” podczas której będzie można zobaczyć wywierający ogromne wrażenie widok otwieranych mostów na Newie. Słynny widok otwartego mostu Pałacowego z Twierdzą Pietropawłowską w tle jest jednym z symboli Petersburga  (+ ok 12 €)

7 dzień  - PETERSBURG
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej: rejs statkiem po rzekach i kanałach Petersburga (+ ok 15 €) lub przejażdżka słynnym metrem (jeden przejazd ok. 50 rubli ) z najgłębszą stacją w Rosji („Admiraltielskaja”) znajdującą się 86 m pod powierzchnią ziemi. Na liście najpiękniejszych stacji świata (wg dziennika Guardian) znalazła się stacja „Awtowo” poświęcona obronie Leningradu w czasie II Wojny Światowej, jej sufit podtrzymywany jest przez 46 kolumn pokrytych szkłem i marmurem. Czas wolny na zakup pamiątek. W godzinach popołudniowych przejazd na terminal promowy, zaokrętowanie. Wieczorem wypłynięcie do Tallina. Obiadokolacja
i nocleg na promie.

8 dzień
Śniadanie na promie. Przypłynięcie do Tallina o godz. 09:00. Wyokrętowanie. Przejazd przez Łotwę na Litwę do WILNA, krótki wieczorny City-tour.  Obiadokolacja w restauracji. Przejazd do hotelu, nocleg.

9 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie i zwiedzanie WILNA: Ostra Brama, Katedra św. Stanisława, Kościół Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie. W godzinach południowych wyjazd do Polski. Planowany powrót do Warszawy ok godz. 18:00 - 18:30, Krakowa ok godz. 23:00 - 23:30.

Zakwaterowanie:
 • 6 noclegów w hotelach **/***  pokoje 2 - osobowe z łazienkami
 • 2 noclegi na promie „Princess Anastazja” w klimatyzowanych kabinach 4 – osobowych wewnętrznych z łazienkami (natrysk, umywalka, wc, ręczniki, dozownik mydła). Łóżka w układzie piętrowym.
Transport:

1) Miejsca w autokarze są przydzielane zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

2) Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 25 kg i bagażu podręcznego o wadze do 10 kg.

3) Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic. Z pozostałych miast przy minimum 6 osobach za dodatkową opłatą organizowane są tzw. połączenia antenowe. Połączenia antenowe mogą być realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu.

4) Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu.

5) Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z Biurem tel 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl.

Cena zawiera:
 • przejazd autobusem klasy Lux (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
 • opłaty drogowe, promowe i parkingowe
 • dzienny rejs promem Tallin – Helsinki
 • nocny rejs promem „Princess Anastazja”: Helsinki – Petersburg
 • nocny rejs promem „Princess Anastazja”: Petersburg - Tallin
 • 6 noclegów w hotelach **/***  pokoje 2 - osobowe z łazienkami
 • 2 noclegi na promie „Princess Anastazja” w klimatyzowanych kabinach 4 – osobowych wewnętrznych z łazienkami (natrysk, umywalka, wc, ręczniki, dozownik mydła). Łóżka w układzie piętrowym
 • 8  śniadań – bufet
 • 6 obiadokolacji w restauracjach lub w hotelu: dwa dania + napój   
 • 2 obiadokolacje na promie - bogaty bufet z napojami bez ograniczeń (woda, soki, piwo, wino, kawa, herbata)
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 €, KL do 15 000 €, bagażu do 200 €
 • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG)
 • opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP)
 • podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • OBLIGATORYJNA DOPŁATA do taxy hotelowej, biletów wstępu, przewodników lokalnych, słuchawek Tour-Guide: ok. 140-150 €
 • Dopłata do wycieczki fakultatywnej „Petersburg nocą”: + ok 12 €
 • Cena biletu na metro w Petersburgu:  ok 50-60 rubli/1 przejazd  (równowartość ok 3 zł)
Info praktyczne
 • Dopłata do pokoju 1 - osobowego w hotelach: +680,00 zł + na promie kabina 1-osobowa: + 580,00 zł
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Wjazd do Rosji bez wizy. Wymagany jest paszport ważny 6 miesięcy od daty powrotu

  PROMOCJE:
  –  Wycieczka fakultatywna „Petersburg nocą” – GRATIS  (przy rezerwacji do dnia 15.04.2021).
  –  Miejsca w kabinach 2 – osobowych:  PROMOCJA  obowiązuje przy rezerwacji do dnia 15.04.2021 lub do wyczerpania ilości kabin objętych promocją.
Terminy i ceny
1. 22.06.2021 30.06.2021 9 dni
3440 PLN
Rezerwuj
2. 06.07.2021 14.07.2021 9 dni
3499 PLN
Rezerwuj
adminWyniki