Dla Koneserów - Petersburg i Nadbałtyckie Stolice 9 dni
Kraj: Rosja
Miejsce: Petersburg
Cena od: 3009.00
Kategoria: ***
Wyjazd do Petersburga wydaje się być daleką i męczącą wyprawą, ale przygotowaliśmy dla Państwa program wycieczki zapewniający spokojne zwiedzanie oraz wypoczynek w hotelach i na promach. Naszą przygodę z nadbałtyckimi stolicami rozpoczniemy od zwiedzania Rygi nazwanej "Północną stolicą secesji". Następnie przejedziemy do Estonii do Tallina znanego m.in. z licznych zabytków wpisanych na listę UNESCO, Dolnego i Górnego Miasta ze Wzgórzami Tompea. Po krótkiej przeprawie przez Bałtyk dopłyniemy do Helsinek, gdzie zwiedzimy m.in. słynny "kościół w skale", Katedrę Uspieńskiego. Po nocnym rejsie dotrzemy do celu naszej podróży-Petersburga, gdzie w trakcie 3-dniowego pobytu zwiedzimy m.in. Ermitaż, Carskie Sioło, Peterhof, Sobór Izaaka, Twierdzę Pietropawłowską, Krążownik "Aurora". Dla wytrwałych proponujemy nocny wyjazd na "spektakl zwodzonych mostów". Z Federacji Rosyjskiej przepłyniemy do Estonii, skąd przejedziemy do Wilna, ostatniej-pełnej polskich akcentów-stolicy, którą będziemy zwiedzać na trasie naszej podróży.
Program:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa godz. 05:00, Katowic godz. 04:00, Warszawa godz. 11:00. Dla osób spoza Krakowa możliwe dodatkowe noclegi przed i po wycieczce: + 65 zł/os/nocleg w pokoju 2-os, wyjazd na wycieczkę z hotelu. Przejazd na Litwę. Zakwaterowanie w hotelu k/Kowna, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na GÓRĘ  KRZYŻY, dalszy przejazd na Łotwę do RYGI, zwiedzanie: Stare Miasto, Ratusz, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. ”Trzej Bracia”, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd do stolicy Estonii – TALLINA, którego starówka jest wpisana na listę UNESCO: zamek Kawalerów Mieczowych, gotycka Katedra NMP, kościół gotycki św. Mikołaja, Klasztor Dominikanów św. Katarzyny, gotycki Ratusz, gotyckie domy Wielkiej Gildii i Gildii św. Olafa, Trzy Siostry, renesansowy Dom Bractwa, pozostałości średniowiecznych obwarowań miejskich z basztami, wczesnoklasycystyczny zespół pałacowo-parkowy (rezydencja Piotra I Wielkiego). Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Rejs promem (2 godz.) do stolicy Finlandii – HELSINEK*
zwiedzanie m.in. Katedra Uspienskiego, słynny „kościół w skale” oraz targ rybny. Czas wolny, przejazd na terminal promowy, rejs do Rosji do Petersburga. Obiadokolacja i nocleg na promie.

5 dzień  - PETERSBURG
Śniadanie na promie. Zwiedzanie: TWIERDZA PIETROPAWŁOWSKA z grobami carów z rodziny Romanowych, Sobór Izaaka – wspaniała prawosławna świątynia, ERMITAŻ (3 godziny). Następnie Newski Prospekt, Sobór Kazański z ikoną Matki Boskiej Kazańskiej i cerkiew Zbawiciela na Krwi. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu, nocleg.

6 dzień  - PETERSBURG
Śniadanie. Zwiedzanie: wyjazd do PETERHOFU – dolny park z fontannami i później do pałacu w CARSKIM SIOLE
z bursztynową komnatą. Powrót do Petersburga. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień  - PETERSBURG
Śniadanie. wykwaterowanie, czas na zakup pamiątek. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej: rej statkiem po rzekach i kanałach Petersburga (+ok 15 euro). Wczesna obiadokolacja, przejazd na terminal promowy. Wieczorem rejs do Tallina, obiadokolacja i nocleg na promie.

8 dzień
Śniadanie na promie. Przejazd na Litwę do WILNA, krótki City-tour, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja nocleg.

9 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie i zwiedzanie WILNA: Ostra Brama, Katedra św. Stanisława, Kościół Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie. Wyjazd do Polski. Planowany powrót do Krakowa ok godz. 23:00 – 23:30.

Zakwaterowanie:

6 noclegów w hotelach **/***  pokoje 2-3 osobowe z łazienkami

2 noclegi na promie w kabinach 4 – osobowych wewnętrznych z łazienkami (natrysk, umywalka, wc, ręczniki, dozownik mydła)

Transport:

Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION (tel. 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl).
Autokary główne wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic wyjazdy z pozostałych miast na zasadzie "połączeń antenowych" realizowanych przy minimum 6 osobach.

Cena zawiera:
 • przejazd autobusem klasy Lux (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
 • opłaty drogowe, promowe i parkingowe
 • 3 przeprawy promowe: Tallin – Helsinki, Helsinki – Petersburg oraz Petersburg - Tallin
 • 6 noclegów w hotelach **/***  pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
 • 2 noclegi na promie w kabinach 4 – osobowych wewnętrznych
  z łazienkami (natrysk, umywalka, wc, ręczniki, dozownik mydła)
 • 8  śniadań – bufet
 • 6 obiadokolacji w hotelach/restauracjach: dwa dania + napój   
 • 2 obiadokolacje na promie - bogaty bufet, kuchnia międzynarodowa z napojami
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 €, KL do 15 000 €, bagażu do 200 €
 • podatek VAT, opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie zawiera:
 • Wjazd do Rosji bez wizy. Wymagany jest paszport ważny 6 miesięcy od daty powrotu
 • Dopłata do kabiny 2-os. na promie: Helsinki – Petersburg - Tallin: + 260,00 zł
 • Dopłata do pokoju 1 - osobowego w hotelach: +780,00 zł + na promie kabina 1-osobowa: + 890,00 zł
 • DOPŁATA do taxy hotelowej, biletów wstępu, przewodników lokalnych, słuchawek Tour-Guide: ok. 140-145 €
Info praktyczne
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
Terminy i ceny
1. 09.08.2021 17.08.2021 9 dni
3009 PLN
Rezerwuj
adminWyniki