Dostępne terminy
Cena od:
Kategoria:

Program:

1 dzień
Wyjazd z KRAKOWA godz. 07:00, KATOWIC godz. 08:10, GLIWIC godz. 08:30. Przejazd do Czech północnych  do miejscowości ŠTERNBERK - zwiedzanie jednego z najstarszych oraz najlepiej zachowanych zamków na terenie Moraw Północnych - Zamku Lichtensteinów. Przejazd do OLOMUŃCA – historycznej stolicy Moraw. Zobaczymy m.in. Katedrę św. Wacława, Pałac Arcybiskupi w którym w 1848 roku proklamowano cesarzem Franciszka Józefa I Habsburga, Kościół Dominikanów, Kościół Jezuitów, zabytkowy Rynek z wizytówką miasta – 35 m Kolumną Morową z 1735 roku (wpisaną na listę UNESCO), Ratusz z najstarszym w Czechach zegarem figuralnym („Orloj”). Wieczorem przejazd do Brna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie BRNA - spacer po Starym Mieście w czasie którego zobaczymy: klasztor Starobrneński z kościołem Wniebowstąpienia NMP, zamek Špilberk z XIII wieku, przebudowany na barokową twierdzę w podziemiach której znajdowało się okryte niechlubną sławą więzienie, gotycka katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Stary Ratusz. W godzinach południowych przejazd w okolice Blanska do Parku Krajobrazowego MORAWSKI KRAS położonego na obszarze 100 km² z ponad 1000 jaskiń. Czas wolny na posiłek przy regionalnej karczmie (płatny we własnym zakresie). Spacer na punkt widokowy nad Przepaścią Macocha i przejazd kolejką linową do Jaskini Punkevni – zwiedzanie pieszo i przepłynięcie łodziami poprzez malownicze groty podziemną rzeką Punkvą. W godzinach popołudniowych przejazd do Brna, czas wolny na zakupy. Wieczorem powrót do hotelu. Regionalna obiadokolacja „Morawski wieczór”. Nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KROMIERYŻA – zwiedzanie Pałacu Arcybiskupiego /unikatowy zabytek znajdujący się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO/. We wnętrzach Pałacu nakręcony został nagrodzony ośmioma Oskarami film Milosa Formana – „Amadeusz”. Jedną z największych atrakcji turystycznych w Kromieryżu jest 40 metrowa wieża Pałacu z 200 schodami i tarasem widokowym oraz ogrody Pałacowe a w szczególności Ogród Kwiatowy uważany za jeden z najpiękniejszych ogrodów pałacowych w Europie. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski. Planowany przyjazd do Gliwic/Katowic ok godz. 17:00 – 17:30, do Krakowa ok godz. 18:00 – 18:30.

Zakwaterowanie:

2 noclegi w Brnie w hotelu***, pokoje 2 osobowe  z łazienkami

Transport:

1) Miejsca w autokarze są przydzielane zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

2) Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 25 kg i bagażu podręcznego o wadze do 10 kg.

3) Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic. Z pozostałych miast przy minimum 6 osobach za dodatkową opłatą organizowane są tzw. połączenia antenowe. Połączenia antenowe mogą być realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu.

4) Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu.

5) Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z Biurem tel 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl.

Cena zawiera:
 • przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • 2 noclegi w Brnie w hotelu***, pokoje 2 osobowe z łazienkami
 • 2 śniadania - bufet
 • 1 obiadokolacja: trzy dania + woda
 • 1 obiadokolacja regionalna „Morawski Wieczór”
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15.000 EUR oraz bagażu do 200 EUR
 • opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP)
 • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG)
 • podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Dopłata do pokoju 1- osobowego: + 120,00 zł 
 • DOPŁATY: bilety wstępu (Sternberg, Jaskinia Punkevni, kolejka linowa, Pałac w Kromieryżu), słuchawki Tour Guide, przewodnicy lokalni: + 950 KCZ. CENY BILETÓW I POZOSTAŁYCH OPŁAT MOGĄ ULEC ZMIANIE
 • Jaskinia Punkevni: w Jaskini panuje temp ok 8° C - zalecamy zabranie sweterka lub lekkiej kurtki
  Trasa nie jest trudna chociaż część trasy stanowią schody
Info praktyczne
 • CENY BILETÓW WSTĘPU I OPŁAT MOGĄ ULEC ZMIANIE
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
Terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria
adminWyniki