CHORWACJA – RIWIERA TROGIRSKA
Kraj: Chorwacja
Cena od: 1745.00
Kategoria: ***
Chorwacja, czyli błękit i szmaragd Adriatyku, zieleń cyprysów, ponad tysiąc wysp i raf, strome łańcuchy Gór Dynarskich, zabytki kultury i sztuki, urokliwe nadmorskie miasteczka, specjalności bałkańskiej kuchni oraz znakomite trunki – oto Chorwacja, którą Wam proponujemy.
Program:

Miejscowość ARBANIJA – APARTHOTEL VILLA MALO MORE*** położony jest w centrum miejscowości turystycznej, 20 m od żwirkowej plaży. Hotel posiada nowe, komfortowo wyposażone apartamenty, każdy z TV SAT, klimatyzacją, radiem, Wi-Fi. Na terenie obiektu znajduje się sklep samoobsługowy i restauracja dla gości hotelowych.
Apartament Typ A2 – powierzchnia ok 50 m, sypialnia 2- osobowa z łóżkiem małżeńskim. Pokój dzienny z aneksem kuchenny z rozkładaną kanapą, łazienka, balkon.
Apartament Typ A4 – powierzchnia ok. 70 m, dwie sypialnie (jedna z łóżkiem małżeńskim, jedna z dwoma oddzielnymi łóżkami) – każda ma swoją łazienkę. Pokój dzienny z aneksem kuchennym i rozkładaną kanapą, balkon.

1 dzień
Wyjazd z KRAKOWA o godz. 05:30, KATOWIC o godz. 06:30, GLIWIC o godz. 07:00. Przejazd przez Czechy, Słowację i Węgry do Chorwacji. Wieczorem przyjazd do hotelu tranzytowego w okolicy Zagrzebia, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na wybrzeże Adriatyku do miasteczka NIN – zwiedzanie liczącego prawie 3000 lat najstarszego królewskiego miasta Chorwacji zaliczanego do najstarszych miast basenu Morza Śródziemnego. Zobaczymy m.in. kościół św. Mikołaja uważany za symbol miasta oraz kościół św. Krzyża znany jako najmniejsza katedra na świecie. Miasto jest również znane z solanek a sól z Nin uważana jest za jedną z najbardziej ekologicznych soli morskich na świecie. Przejazd do ZADARU – zwiedzanie starego miasta które jest prawdziwym otwartym muzeum pod gołym niebem a fortyfikacje miasta zostały wpisane na listę UNESCO. Klimatu miastu nadają kościoły z czasów republiki Weneckiej, pałace rodzin szlacheckich niegdyś zamieszkujących półwysep, zabytki z czasów rzymskich Oktawiana Augusta. Wieczorem przyjazd do hotelu w Arbaniji koło Trogiru, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 – 9 dzień
Wypoczynek połączony z wycieczkami:
– Split + Trogir + zakupy na targu: całodniowa wycieczka którą rozpoczniemy od zwiedzania miasta SPLIT – Stare Miasto z Pałacem Dioklecjana, Ratusz, malowniczy port z promenadą. TROGIR – zwiedzanie miasta położonego na małej wyspie: Katedra w stylu weneckim, mury okalające Starówkę. Na zakończenie zwiedzania wizyta na lokalnym targu.
– Park Narodowy KRK: półdniowa wycieczka do Parku położonego na terenie ukształtowanym przez rzekę o tej samej nazwie – zwiedzanie muzeum etnograficznego, spacer trasą pieszą umożliwiający zaobserwowanie 17 kaskad jakie pokonuje rzeka przy niewielkiej różnicy wysokości, dla chętnych kąpiel pod wodospadem.
– Wieczór Dalmatyński: od ok. godz. 19:00 do 23:00 z muzyką na żywo w typowej konobie dalmatyńskiej. Menu: szynka dalmatyńska, ser, danie spod peki (różne gatunki mięsa z ziemniakami), sałatka, deser, 0,25 l wina/sok/osoba.

9 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd do Polski. Przejazd przez Węgry, Słowację i Czechy. W trakcie podróży przerwy na odpoczynek i obiad (płatny we własnym zakresie). Planowany powrót do miast wyjazdowych ok godz. 22:00-23:30.

Zakwaterowanie:
 • 1 nocleg tranzytowy w hotelu**/***, pokoje 2 - os z łazienkami, obiadokolacja z napojem - serwowana, śniadanie – bufet.
 • 7 noclegów z HB w Aparthotelu Villa Malo More*** w apartamentach  typu A2  lub  A4  - według opisu w ofercie (śniadania – bufet,  kolacje z napojami woda lub sok – serwowane)
Transport:

1) Miejsca w autokarze są przydzielane zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

2) Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 25 kg i bagażu podręcznego o wadze do 10 kg.

3) Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic. Z pozostałych miast przy minimum 6 osobach za dodatkową opłatą organizowane są tzw. połączenia antenowe. Połączenia antenowe mogą być realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu.

4) Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu.

5) Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z Biurem tel 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl.

Cena zawiera:
 • przejazd autokarem klasy lux (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • opieka pilota
 • 1 nocleg tranzytowy w hotelu**/***, pokoje 2 - os z łazienkami, obiadokolacja z napojem - serwowana, śniadanie – bufet
 • 7 noclegów z HB w Aparthotelu Villa Malo More*** w apartamentach  typu A2  lub  A4  - według opisu w ofercie (śniadania – bufet, kolacje z napojami woda lub sok – serwowane)
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15 000 EUR, bagażu do 200 EUR
 • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG)
 • opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP)
 • podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • DOPŁATA: taxa hotelowa, przewodnik, słuchawki, Wieczór Dalmatyński: + ok 60 Euro. Bilety wstępu: Katedra
  w Splicie: ok 25 HRK , Katedra w Trogirze: ok 25 HRK, Park Krk: ok. 75 HRK/maj/, ok 150 HRK/wrzesień/
 • Dopłata do pokoju 1 – osobowego: + 490,00 zł
Info praktyczne
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie
 • Program może ulec zmianie
Terminy i ceny
1. 19.09.2021 27.09.2021 9 dni
1745 PLN
Rezerwuj
adminWyniki