Dostępne terminy
Cena od:
Kategoria:
Wyjazd do Petersburga wydaje się być daleką i męczącą wyprawą, ale przygotowaliśmy dla Państwa program wycieczki zapewniający spokojne zwiedzanie oraz wypoczynek w hotelach i na promach. Naszą przygodę z nadbałtyckimi stolicami rozpoczniemy od zwiedzania Rygi nazwanej "Północną stolicą secesji". Następnie przejedziemy do Estonii do Tallina znanego m.in. z licznych zabytków wpisanych na listę UNESCO, Dolnego i Górnego Miasta ze Wzgórzami Tompea. Po nocnym rejsie dotrzemy do celu naszej podróży-Petersburga, gdzie w trakcie 3-dniowego pobytu zwiedzimy m.in. Ermitaż, Carskie Sioło, Peterhof, Sobór Izaaka, Twierdzę Pietropawłowską, Krążownik "Aurora". Dla wytrwałych proponujemy nocny wyjazd na "spektakl zwodzonych mostów". Z Federacji Rosyjskiej przepłyniemy do Estonii, skąd przejedziemy do Wilna, ostatniej-pełnej polskich akcentów-stolicy, którą będziemy zwiedzać na trasie naszej podróży.
Program:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa godz. 05:00, Katowic godz. 04:00, Warszawa godz. 11:00. Dla osób spoza Krakowa możliwe dodatkowe noclegi przed i po wycieczce: + 65 zł/os/nocleg w pokoju 2-os, wyjazd na wycieczkę z hotelu. Przejazd na Litwę. Zakwaterowanie w hotelu k/Kowna, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na GÓRĘ KRZYŻY, dalszy przejazd na Łotwę do RYGI, zwiedzanie: Stare Miasto, Ratusz, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. ”Trzej Bracia”, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd do stolicy Estonii – TALLINA, którego starówka jest wpisana na listę UNESCO: zamek Kawalerów Mieczowych, gotycka Katedra NMP, kościół gotycki św. Mikołaja, Klasztor Dominikanów św. Katarzyny, gotycki Ratusz, gotyckie domy Wielkiej Gildii i Gildii św. Olafa, Trzy Siostry, renesansowy Dom Bractwa, pozostałości średniowiecznych obwarowań miejskich z basztami, wczesnoklasycystyczny zespół pałacowo-parkowy (rezydencja Piotra I Wielkiego). Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer po centrum Tallina, czas wolny na targu na zakupy. Przejazd na terminal promowy i rejs promem do Petersburga.  Obiadokolacja i nocleg na promie.

5 dzień  - PETERSBURG
Śniadanie na promie. Zwiedzanie: TWIERDZA PIETROPAWŁOWSKA z grobami carów z rodziny Romanowych, Sobór Izaaka – wspaniała prawosławna świątynia, ERMITAŻ (3 godziny). Następnie Newski Prospekt, Sobór Kazański z ikoną Matki Boskiej Kazańskiej i cerkiew Zbawiciela na Krwi. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu, nocleg.

6 dzień  - PETERSBURG
Śniadanie. Zwiedzanie: wyjazd do PETERHOFU – dolny park z fontannami i później do pałacu w CARSKIM SIOLE
z bursztynową komnatą. Powrót do Petersburga. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień  - PETERSBURG
Śniadanie. wykwaterowanie, czas na zakup pamiątek. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej: rej statkiem po rzekach i kanałach Petersburga (+ok 15 euro). Wczesna obiadokolacja, przejazd na terminal promowy. Wieczorem rejs do Tallina, obiadokolacja i nocleg na promie.

8 dzień
Śniadanie na promie. Przejazd na Litwę do WILNA, krótki City-tour, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja nocleg.

9 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie i zwiedzanie WILNA: Ostra Brama, Katedra św. Stanisława, Kościół Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie. Wyjazd do Polski. Planowany powrót do Krakowa ok godz. 23:00 – 23:30.

Zakwaterowanie:
 • 6 noclegów w hotelach **/***  pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
 • 2 noclegi na promie w kabinach 4 – osobowych wewnętrznych z łazienkami (natrysk, umywalka, wc, ręczniki, dozownik mydła)
Transport:

1) Miejsca w autokarze są przydzielane zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

2) Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 25 kg i bagażu podręcznego o wadze do 10 kg.

3) Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic. Z pozostałych miast przy minimum 6 osobach za dodatkową opłatą organizowane są tzw. połączenia antenowe. Połączenia antenowe mogą być realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu.

4) Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu.

5) Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z Biurem tel 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl.

Cena zawiera:
 • przejazd autobusem klasy Lux (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
 • opłaty drogowe, promowe i parkingowe,
 • Przeprawa promowa Tallin – Petersburg - Tallin
 • 6 noclegów w hotelach **/***  pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
 • 2 noclegi na promie w kabinach 4 – osobowych wewnętrznych z łazienkami (natrysk, umywalka, wc, ręczniki, dozownik mydła)
 • 8  śniadań – bufet
 • 6 obiadokolacji w hotelach/restauracjach: dwa dania + napój   
 • 2 obiadokolacje na promie - bogaty bufet, kuchnia międzynarodowa z napojami
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 €, KL do 15 000 €, bagażu do 200 €,
 • podatek VAT,
 • opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie zawiera:
 • Wjazd do Rosji bez wizy. Wymagany jest paszport ważny 6 miesięcy od daty powrotu.
 • Dopłata do kabiny 2-os. na promie: Tallin – Petersburg - Tallin:  + 260,00 zł
 • Dopłata do pokoju 1 - osobowego w hotelach: +780,00 zł + na promie kabina 1-osobowa: + 890,00 zł
 • DOPŁATA do taxy hotelowej, biletów wstępu, przewodników lokalnych, słuchawek Tour-Guide: ok. 140-145 €
Info praktyczne
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
Terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria
adminWyniki