Dostępne terminy
Cena od:
Kategoria:

Program:

1 dzień
Wyjazd z KRAKOWA godz. 05:00,  KATOWIC godz. 06:00, GLIWIC godz. 06:20. Przejazd do miejscowości ENNS – najstarszego miasta Austrii. Spacer po mieście i dziedzińcu zamkowym. Przejazd do hotelu k/ Salzburga, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd do miejscowości OBERSALZBERG położonej w Alpach Berchtesgadeńskich. Wjazd jedną z najpiękniejszych tras widokowych w Alpach do ORLEGO GNIAZDA - słynnej kwatery A. Hitlera zbudowanej z okazji 50 urodzin wodza III Rzeszy przez jego partyjnych towarzyszy. Następnie przejazd nad nazywane „Perłą Bawarii” JEZIORO KÖNIGSE - najpiękniejsze i najczystsze jezioro Niemiec, położone u podnóża drugiego pod względem wysokości szczytu Niemiec – Watzman (2711m). Jezioro przypomina skandynawski fiord a rejs po jego wodach należy do jednych z największych atrakcji regionu. Popłyniemy elektryczną łodzią na półwysep Hirschnau na którym znajduje się XII w. kościółek z czerwonymi kopułami dachu, będący symbolem Königsee. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd brzegiem jeziora Fuchlsee do ST. GILGEN – miasteczka w którym przyszła na świat matka Mozarta. Wyjazd kolejką linową na ZWÖLFERHORN (1520m n.p.m.) – jeden z najpiękniejszych szczytów na Salzburskiej Ziemi pod względem krajobrazów, jakie można podziwiać. Z tarasu widokowego rozpościera się spektakularny widok na szczyty Alp i zatopione wśród nich jeziora. Następnie przejazd brzegiem jeziora Wolfgansee do miasteczka ST. WOLFGANG - w trakcie spaceru zwiedzimy gotycki kościół z przepięknym ołtarzem skrzydłowym Pachera z XV w. i Schwantalera z XVII w. oraz zobaczymy XVI – wieczną fontannę pielgrzymów. Czas wolny w tym niezwykle urokliwym miasteczku. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do HALSSTATT – spacer pięknymi uliczkami miasta, zwiedzanie Pfarrkirche z gotyckimi freskami i niezwykle osobliwej Kaplicy Karner z pięknie pomalowanymi czaszkami zmarłych kobiet i mężczyzn. Czas wolny na halsztackiej starówce. Następnie przejazd do najbardziej znanego uzdrowiska w regionie Salzkammergut – BAD ISCHL. Zwiedzanie niezwykle interesującej KAISERVILLI pełnej pamiątek po cesarzu i Sisi,  letniej rezydencji cesarza Franciszka Józefa w której poznał (i zakochał się od pierwszego wejrzenia) piękną Elżbietę – późniejszą cesarzową Austrii. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Przejazd w okolice miejscowości Krimll. Podziwianie jednego z największych wodospadów Europy KRIMMLER WASSERFALE.  Przejazd do miejscowości Fusch am Grossgockner w której rozpoczyna się jedna z najpiękniejszych alpejskich tras widokowych GROSSGLOCKNER HOCHALPENSTRASSE. Wjazd na wysokość 2504 m i spacer w stronę LODOWCA PASTERZE, który jest największym lodowcem w Austrii.  Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w okolice miejscowości St. Johann im Pongau i spacer do jednego z najpiękniejszych, najdłuższych (1500 m) i najwęższych wąwozów Alpejskich - LICHTENSTEINKLAMM. Spacer po wąwozie. W godzinach południowych wyjazd do Polski. Przyjazd do Gliwic/Katowic i Krakowa w godzinach nocnych ok godz. 22:30 – 23:45.

Zakwaterowanie:
 • 5 noclegów w Pensjonacie/Hotelu***, pokoje 2 - os  z łazienkami
Transport:

1) Miejsca w autokarze są przydzielane zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

2) Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 25 kg i bagażu podręcznego o wadze do 10 kg.

3) Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic. Z pozostałych miast przy minimum 6 osobach za dodatkową opłatą organizowane są tzw. połączenia antenowe. Połączenia antenowe mogą być realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu.

4) Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu.

5) Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z Biurem tel 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl.

Cena zawiera:
 • przejazd autokarem klasy lux  /DVD, barek, WC, klimatyzacja/, 
 • opłaty drogowe, parkingowe
 • 5 noclegów w Pensjonacie/Hotelu***, pokoje 2 - os  z łazienkami
 • 5 śniadań – bufet,  
 • 5 obiadokolacji: dwa dania + woda
 • opieka pilota - przewodnika
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 €, KL do 15 000 € , bagażu do 200 €
 • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG)
 • opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP)
 • podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • Dopłata do pokoju 1 – osobowego: + 740,00 zł
 • DOPŁATY: taxa hotelowa, bilety wstępu, przewodnicy, słuchawki: Obersalzberg, rejs po jez. Königsee, kolej linowa na Zwölfernhorn, Kaiservilla, Wodospad, Alpenstrasse, Wąwóz: RAZEM około 125 €. CENY OPŁAT  MOGĄ ULEC ZMIANIE.
 • Wąwóz LICHTENSTEINKLAMM: dojście z parkingu 400 m + 1,5 godz. spaceru ścieżkami – do pokonania na trasie łącznie
  ok 100 m wysokości i ok. 440 stopni. Trasa o średnim stopniu trudności, zalecane są dobre buty i cieplejsza kurtka.
Info praktyczne
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Ceny biletów, przewodników i pozostałych opłat mogą ulec zmianie – aktualne ceny zostaną podane na 30 dni przed terminem wyjazdu
Terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria
adminWyniki