Dostępne terminy
Cena od:
Kategoria:
Litwa - ojczyzna Mickiewicza, której ziemie niegdyś należały do Królestwa Obojga Narodów, zjednoczonych pod berłem króla Polski. Długa, burzliwa historia państwa pozostawiła wiele pamiątek, które dzisiaj odwiedzają tłumy turystów. Oprócz zabytków Litwa oferuje również mnóstwo pięknych krajobrazów - jeziora, rzeki oraz lasy.
Program:

1 dzień 
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przyjazd do Kowna w godzinach wieczornych, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja*, nocleg. 

2 dzień 
Śniadanie. Zwiedzanie KOWNA z przewodnikiem: Stare Miasto z Ratuszem, Zamek, Katedra św. Piotra i Pawła, Kościół Jezuitów. Przejazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja*, nocleg. 

3 dzień 
Śniadanie. Zwiedzanie WILNA z przewodnikiem: Stary i Nowy Arsenał, Bazylika Archikatedralna z Dzwonnicą, Uniwersytet, Kościół św. Janów, Pałac Prezydencki, Cerkiew św. Mikołaja, Ratusz, Kościół św. Kazimierza, Filharmonia, Cerkiew św. Ducha, Ostra Brama. Czas wolny. Następnie przejazd na cmentarz na Rossie, który założono w 1800 roku; spoczywają tu polscy żołnierze, a także matka Józefa Piłsudskiego oraz jego serce. Powrót do hotelu, obiadokolacja*, nocleg. 

4 dzień 
Śniadanie. Zwiedzanie kościoła św. Piotra i Pawła, przed którym znajduje się Plac Jana Pawła II, który został tak nazwany dla uczczenia papieskiej pielgrzymki na Litwę i do Wilna. Następnie Góra Trzech Krzyży. Przejazd do TROK, leżących w samym sercu Parku Historycznego, który powstał aby chronić unikalne zabytki historyczne, etnograficzne, archeologiczne i hydrograficzne. Największą atrakcją tego miejsca jest Zamek Wielkich Książąt Litewskich usytuowany na wyspie Jeziora Galve oraz pozostałości jeszcze dwóch średniowiecznych zamków i resztki klasztoru Benedyktynów. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Polski. 

5 dzień 
Powrót do kraju w godzinach porannych. 

* dopłata do 3 obiadokolacji w tym jedna regionalna z muzyką i winem+ 200 zł 

Zakwaterowanie:

3 noclegi w hotelu *** na obrzeżach Wilna i Kowna (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami)

Transport:

1/ Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Katowic lub Krakowa. Z pozostałych miast realizowane są tzw. połączenia antenowe przy min. 6 osobach, realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Połączenia antenowe potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu. 

Linia zachodnia: Wrocław - Opole - Gliwice - KATOWICE 
Linia północna A: Łódź - Częstochowa - KATOWICE 
Linia północna B: Warszawa - Kielce - KRAKÓW - KATOWICE 
Linia wschodnia: Rzeszów - Tarnów - KRAKÓW - KATOWICE 
Linia południowa: Tychy - KATOWICE 

2/ Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu. 

3/ Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 20 kg i bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. 

Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION (tel. 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl).
Autokary główne wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic wyjazdy z pozostałych miast na zasadzie "połączeń antenowych" realizowanych przy minimum 6 osobach.

Położenie

1. Kowno, Okręg kowieński, Litwa
2. Wilno, Okręg wileński, Litwa
3. Troki, Okręg wileński, Litwa

Cena zawiera:

Cena zawiera: przejazd autokarem klasy lux (WC, DVD, barek, klimatyzacja) lub mini autokarem z klimatyzacją, opłaty drogowe, 3 noclegi w hotelu *** (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), 3 śniadania, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15 000 EUR, bagażu do 200 EUR, podatek VAT.

Cena nie zawiera:

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, taxy hotelowej, przewodników lokalnych: ok. 45 EUR, 
Dopłata do pokoju 1-osobowego: + 250 zł, 
Dopłata do 3 obiadokolacji w tym jedna regionalna z muzyką i winem +200 zł.

Info praktyczne

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie,
Wszystkie pozostałe świadczenia są dodatkowo płatne. 
 

Terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria
adminWyniki