Dostępne terminy
Cena od:
Kategoria:
Poznaj przepiękne miejscowości położone nad jedną z największych rzek Europy - Dunajem. Przyciągającą swoją przytulnością Bratysławę, słynący z pięknych pałaców, oper i teatrów Wiedeń oraz malownicze miasteczka jednego z najpiękniejszych zakątków Austrii takie jak Melk, Krems i Durnstein.
Program:

1 dzień 
Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy. Przejazd do BRATYSŁAWY, zwiedzanie miasta m.in.: Pałac Prymasowski, Stary Ratusz (Radnice), Rynek Główny z Rynkiem Franciszkanów, Wieża Michalskaz ze szczytu której można podziwiać panoramę Starego Miasta. Następnie przejście do Katedry św. Marcina - miejsca koronacji królów węgierskich z dynastii Habsburgów. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Zamek stojący na wzgórzu skalnym, 85 m nad poziomem Dunaju. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, obiadokolacja*, nocleg. 

2 dzień 
Śniadanie, przejazd do WIEDNIA, zwiedzanie. Objazd Ringu (zwiedzanie z zewnątrz): Opera, Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Historii Naturalnej, Plac Marii Teresy, Parlament, Ratusz, Uniwersytet i Kościół Wotywny, Hundertwasserhaus, Kościoł św. Karola Boromeusza. Spacer po mieście: przejście Ulicą Graben do Placu św. Piotra, Hofburg - zimowa rezydencja cesarska, Kolumna Morowa, Katedra Św. Szczepana, Karntner Straße - najbardziej elegancka ulica Wiednia z wieloma ekskluzywnymi sklepami, kawiarniami, restauracjami. Na koniec zwiedzania wjazd na wzgórze Kalhenberg, z którego roztacza się piękna panorama Wiednia. Przejazd do hotelu, obiadokolacja*, nocleg. 

3 dzień 
Śniadanie. Przejazd do DOLINY WACHAU, wpisanej na listę UNESCO. Dolina jest jednym z najpiękniejszych zakątków Austrii, pełnym malowniczych krajobrazów, urokliwych miasteczek starych zamków oraz winnic. Przełom pokonamy autokarem zwiedzając na trasie m.in.: MELK, gdzie znajduje się potężne opactwo Benedyktynów; DURNSTEIN - malownicze średniowieczne miasteczko; opactwo benedyktynów GÖTTWEIG założone w 1083 r., a na koniec odwiedzimy KREMS - perłę Doliny Wachau. Po zwiedzaniu i spacerze wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót do kraju w późnych godzinach wieczornych. 

Zakwaterowanie:

2 noclegi w hotelach *** w Bratysławie i w okolicy Wiednia (pokoje 2,3 - osobowe z łazienkami)  

Transport:

1/ Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Katowic lub Krakowa. Z pozostałych miast tzw. połączenia antenowe przy min. 6 osobach, realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Połączenia antenowe potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu. 

Linia zachodnia: Wrocław - Opole - Gliwice - KATOWICE 
Linia północna A: Łódź - Częstochowa - KATOWICE 
Linia północna B: Warszawa - Kielce - KRAKÓW - KATOWICE 
Linia wschodnia: Rzeszów - Tarnów - KRAKÓW - KATOWICE 
Linia południowa: Tychy - KATOWICE 

2/ Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu. 

3/ Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 20 kg i bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. 

Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION (tel. 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl).
Autokary główne wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic wyjazdy z pozostałych miast na zasadzie "połączeń antenowych" realizowanych przy minimum 6 osobach.

Położenie

1. Bratysława, Słowacja
2. Wiedeń, Austria

Cena zawiera:

Cena zawiera: przejazd autokarem klasy lux (WC, DVD, barek, klimatyzacja) lub busem (klimatyzacja), 2 noclegi w hotelach **/*** (pokoje 2, 3-os. z łazienkami), 2 śniadania, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15 000 EUR, bagażu do 200 EUR,  opłatę administracyjną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, podatek VAT.

Cena nie zawiera:

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usług obligatoryjnego przewodnika lokalnego w Wiedniu: + ok. 45 EUR, 
Dopłata do pokoju 1-osobowego: + 200 zł, 
Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie,
Dopłata do obiadokolacji +135 zł, 
Napoje do obiadokolacji inne niż woda płatne we własnym zakresie,

Info praktyczne

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
Cena nie zawiera świadczeń niewymienionych w ofercie. 
Wszystkie pozostałe świadczenia są dodatkowo płatne.  

Terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria
adminWyniki