Dostępne terminy
Cena od:
Kategoria:

Program:

1 dzień 
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Polskę i Niemcy do Francji. 

2 dzień 
Przyjazd do hotelu na obrzeżach Paryża w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, obiadokolacja*, nocleg. 

3 dzień 
Śniadanie. Przejazd do serca PARYŻA - na wyspę La Cité, zwiedzanie katedry Notre-Dame. Spacer po Wyspie św. Ludwika, położonej na Sekwanie na wschód od Cité: Kościół św. Ludwika, dom, gdzie mieszkała Maria Skłodowska-Curie, Biblioteka Polska, której częścią jest Muzeum Adama Mickiewicza. Spacer po Dzielnicy Łacińskiej: romański kościół Saint-Germain-des-Prés, będący najstarszą świątynią miasta. Przerwa na kawę w słynnej kawiarni Les Deux Magots lub sąsiadującej z nią Café Flore, której stałymi bywalcami byli m.in. Picasso, Jean-Paul Sartre i Simone de Beauvoir; Ogrody Luksemburskie, Sorbona, Panteon - miejsce spoczynku m.in. Victora Hugo, Marii Skłodowskiej-Curie i Woltera. Przerwa na obiadokolację* po której udamy się pod Wieżę Eiffel’a. Wjazd na wysokość około 300 m. Możliwość obejrzenia niezwykłej wieczornej panoramy miasta pozostawi na pewno niezatarte wspomnienie z pobytu w stolicy Francji. Powrót do hotelu. Nocleg. 

4 dzień 
Wyjazd o godz. 06:00 (śniadanie w formie suchego prowiantu) do doliny Loary, zwiedzanie zamków: CHENONCEAU - renesansowy zamek urokliwie położony na brzegach rzeki Cher, BLOIS - jeden z największych zamków w dolinie Loary, CHAMBORD - arcydzieło francuskiego renesansu, zbudowany prawdopodobnie według projektu Leonarda da Vinci. Przyjazd do Paryża w godzinach wieczornych,przerwa na obiadokolację*. Powrót do hotelu, nocleg. 

5 dzień 
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd na Montmartre: zwiedzanie Bazyliki Sacré - Cour wzniesionej na szczycie wzgórza Montmartre, Place du Tertre - jeden z najbardziej malowniczych zakątków Paryża. Dalej spacer Rue des Saules, gdzie znajduje się legendarne miejsce spotkań paryskiej bohemy - Au Lapin Agile, spacer przez Place Pigalle do Place Blanche ze słynnym kabaretem Moulin Rouge. Przerwa na obiadokolację*. Wieczorny rejs statkiem po Sekwanie - Paryż by night. Późnym wieczorem wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przejazd przez Francję. 

6 dzień 
Dalszy przejazd przez Niemcy do Polski. Powrót do kraju w godzinach wieczornych. 

Zakwaterowanie:

3 noclegi w hotelu **/*** (typ Campanille, Formuła, Premier Class) na obrzeżach Paryża (pokoje 2, 3-os. z łazienkami).

Transport:

1/ Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Katowic lub Krakowa. Z pozostałych miast realizowane są tzw. połączenia antenowe przy min. 6 osobach, realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Połączenia antenowe potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu. 

Linia zachodnia: KATOWICE - Gliwice - Opole - Wrocław
Linia północna A: Łódź - Częstochowa - KATOWICE 
Linia północna B: Warszawa - Kielce - KRAKÓW - KATOWICE 
Linia wschodnia: Rzeszów - Tarnów - KRAKÓW - KATOWICE 
Linia południowa: Tychy - KATOWICE 

2/ Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu. 

3/ Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 20 kg i bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. 

4/ Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION

Położenie

1. Paryż, Francja
2. Chambord, Francja
3. Chenonceaux, Francja
4. Amboise, Francja

Cena zawiera:

Cena zawiera: przejazd autokarem klasy lux (WC, DVD, barek, klimatyzacja), opłaty drogowe na trasie przejazdu, 3 noclegi w hotelu **/*** (typ Campanille, Formuła, Premier Class) na obrzeżach Paryża (pokoje 2, 3-os. z łazienkami), 3 śniadania kontynentalne, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15 000 EUR, bagażu do 200 EUR, opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, podatek VAT.

Cena nie zawiera:

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu po Sekwanie, biletów na metro, ewentualnych wstępów do zamków n/Loarą, opłat lokalnych przewodników: ok. 90 EUR, Dopłata do pokoju 1-osobowego: 330 zł, Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie. 

Info praktyczne

Program zwiedzania Paryża realizowany jest w oparciu o komunikację miejską (metro),
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria
adminWyniki