Dostępne terminy
Cena od:
Kategoria:
Zapraszamy na wypoczynek do słonecznej Czarnogóry, krainy pełnej wspaniałych zabytków sięgających czasów starożytnych oraz pięknej przygody. W trakcie wypoczynku oprócz leżenia na plaży zwiedzamy również najważniejsze i najpiękniejsze miejsca będące dumą tego niewielkiego kraju, m. in. Budwę, Kotor i Bar. Niewątpliwym atutem Czarnogóry jest słoneczna pogoda, doskonała regionalna kuchnia o otwarci na turystów mieszkańcy. W drodze powrotnej zwiedzamy Dubrownik nazwany "Perłą Adriatyku".
Program:

1 dzień

Wyjazd z Krakowa o godz. 05:30. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię do Chorwacji. Wieczorem przyjazd do hotelu w Chorwacji, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, przejazd przez Chorwację i Bośnię do Czarnogóry. Przyjazd do BUDVY, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Dzień wypoczynkowy, plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie BUDVY, zwanej „małym Dubrownikiem" w czasie którego zobaczymy katedrę Św. Jana, pozostałości starożytnych budowli, średniowiecznych kaplic. Następnie przejazd do dawnej stolicy Czarnogóry - CETYNIE, zwiedzanie m.in. Pałac króla Mikołaja, Klasztor Cetyński, w którym znajdują się dwie największe relikwie chrześcijańskie: Ręka Jana Chrzciciela, Relikwie Krzyża Świętego i fragment włosów Jezusa Chrystusa. Przejazd do PARKU NARODOWEGO LOVĆEN – wejście na Jezerski Vrh (1665 m n.p.m), gdzie znajduje się mauzoleum największego czarnogórskiego poety Piotra II Petrovica Njegoša. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Przejazd do malowniczego miasteczka PERAST na zwiedzanie jedynego „fiordu” na południu Europy, jakim jest BOKA KOTORSKA. Rejs statkiem, w trakcie rejsu zwiedzanie: wyspa GOSPA OD ŠKRPJELA gdzie znajduje się barokowy kościół katolicki pod wezwaniem Matki Boskiej na Skale, HERCEGNOVI: Twierdza Kanli Kula, cerkiew Św. Michała Archanioła, Stare Miasto, kamienne domy, wąskie uliczki, KOTORU: cerkiew św. Łukasza, cerkiew Matki Boskiej od Zdrowia, katedra romańska Św. Tryfona, kościół Św. Michała, wieża zegarowa, liczne pałace i domy mieszczańskie, zachowane mury obronne otaczające Stare Miasto. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Śniadanie. Przejazd do słynnego MONASTYRU OSTROG wbudowanego w skałę. Następnie przejazd przez stolicę Czarnogóry – Podgoricę i przez Jezioro Szkoderskie do miasta BAR liczącego ponad 2500 lat. W 1098 roku Bar stał się siedzibą najstarszej Archidiecezji w Czarnogórze. W tym też okresie zbudowano
twierdzę, której ruiny zachowały się do dziś. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd do Chorwacji do DUBROVNIKA – zwiedzanie m.in. Stare Miasto, Katedra, Pałac Rektorów, Mury, przejazd na nocleg w Chorwacji, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień
Śniadanie. Wyjazd do Polski. Przyjazd do kraju w godzinach nocnych /23:00-24:00/

Zakwaterowanie:

2 noclegi w Chorwacji, 5 noclegów w Czarnogórze w hotelach*** pokoje 2-3 osobowe z łazienkami, 

7 śniadań, 7 obiadokolacji z napojami.

Transport:

1) Miejsca w autokarze są przydzielane zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

2) Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 25 kg i bagażu podręcznego o wadze do 10 kg.

3) Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic. Z pozostałych miast przy minimum 6 osobach za dodatkową opłatą organizowane są tzw. połączenia antenowe. Połączenia antenowe mogą być realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu.

4) Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu.

5) Wyjazdy z innych miast do uzgodnienia z Biurem tel 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl.

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem klasy lux (klimatyzacja, WC, DVD, barek),
 • opłaty drogowe i parkingowe, 2 noclegi w Chorwacji, 5 noclegów w Czarnogórze w hotelach*** pokoje 2-3 osobowe z łazienkami,
 • 7 śniadań, 7 obiadokolacji z napojami,
 • opiekę pilota - przewodnika,
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 €, KL do 15 000 €, bagażu do 200 €,
 • taxa hotelowa,
 • opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • podatek VAT
Cena nie zawiera:
 • biletów wstępu, statku, przewodników lokalnych: ok. 60 euro, Słuchawek Tour – Guide: 10 euro,
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego +590 zł,
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie.
Info praktyczne
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: +590,00 zł.

Terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria
adminWyniki