Dostępne terminy
Cena od:
Kategoria:

Program:

MIEJSCE POBYTU
Jastrzębia Góra-nadmorska miejscowość wypoczynkowa, pięknie położona w najdalej wysuniętej części polskiego wybrzeża i otoczona jest Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym z głębokimi jarami i wąwozami. Urzeka niepowtarzalnymi widokami, czystym, przepełnionym jodem powietrzem i mieszkańcami-Kaszubami, których życie tak bardzo związane jest z morzem. Zachwyca turystów malowniczym, klifowym brzegiem, czystą wodą i piaszczystą plażą, której szerokość dochodzi do 200 m. Jest jednym z najczęściej odwiedzanych turystycznych miejsc nad Morzem Bałtyckim. Bliska odległość od Trójmiasta, Mierzei Helskiej, Władysławowa i Rozewia pozwala na realizację bardzo atrakcyjnego wypoczynku i rekreacji nad Bałtykiem.

WYŻYWIENIE
4 posiłki dziennie-śniadania i kolacje w formie szwedzkiego bufetu, a obiady podawane do stolika, podwieczorek przy obiedzie, oraz suchy prowiant na wyjazd w drogę powrotną. Posiłki są serwowane w nowoczesnej jadalni ośrodka i przygotowywane zgodnie z normami dotyczącymi żywienia dzieci i młodzieży.

Pierwszy dzień
Wyjazd ok. g. 7:00, przejazd autokarem pod opieką kadry do Jastrzębiej Góry. Zakwaterowanie w ośrodku „Feniks”, obiadokolacja. Spotkanie organizacyjne, podział na grupy, przydział kadry, przekazanie praktycznych informacji dotyczących programu pobytu nad morzem, godzin posiłków, regulaminu kolonii, regulaminu kąpieli morskich oraz metod współdziałania w grupie i zasad poruszania się w najbliższej okolicy. Nocleg.

Pobyt wypoczynkowy w Jastrzębiej Górze, realizacja programu warsztatów i konwersacji językowych oraz:
- Wycieczka autokarowa do TRÓJMIASTA , zwiedzanie Gdańska, Gdyni i Sopotu.
- Zwiedzanie WŁADYSŁAWOWA i rejs statkiem po Morzu Bałtyckim,
- Wycieczka do Latarni Morskiej - ROZEWIE,
- Wycieczka do tzw. Gwiazdy Północy najdalej na północ wysuniętą plażą,
- Spacer krajobrazowym wąwozem „Lisi Jar”
- piesze wycieczki po nadmorskiej okolicy,
- plażowanie, kąpiele w morzu,
- ognisko z pieczeniem kiełbasek,
- wieczór z kaszubskim gawędziarzem, karaoke i nauka szant-pieśni morza,
- sport, konkursy, zabawy, dyskoteki i gry.

Ostatni dzień:
Po śniadaniu, pakowanie i wykwaterowanie z ośrodka, pobranie suchego prowiantu, wyjazd autokarem w drogę powrotną. Powrót w godzinach wieczornych- wychowawcy określą czas dojazdu w zależności od sytuacji na drogach. Program wakacyjnych kolonii dla dzieci i obozów młodzieżowych dostosowany jest do wieku uczestników, ich zainteresowania, preferencji, wielkości grup, infrastruktury bazy noclegowej oraz warunków atmosferycznych. Dbamy o to, by posiłki były różnorodne, smaczne i spełniały normy żywienia dzieci i młodzieży. Zgodnie z zasadami bezpiecznej zabawy organizujemy dla wszystkich uczestników wiele różnorodnych zajęć: sportowych, muzycznych, plastycznych, małych form teatralnych, itp. nie tylko kąpiele w morzu pod opieką kadry i ratownika WOPR, wycieczki autokarowe, czy nadmorskie spacery po plaży i okolicy z wychowawcami. Wszyscy uczestnicy są zachęcani przez ciekawe propozycje kadry do aktywnego udziału w codziennych zajęciach, a dla zwycięzców konkursów i zawodów gwarantujemy dyplomy i nagrody. Kadra opiekunów wspólnie z uczestnikami wypoczynku stara się wykorzystać ten wakacyjny czas najlepiej, jak można, by wszyscy wrócili wypoczęci, zadowoleni z pobytu nad Bałtykiem i marzyli o kolejnym wyjeździe na wakacje.

Zakwaterowanie:

Ośrodek Wypoczynkowy Feniks położony jest we wschodniej części Jastrzębiej Góry niecałe 400 metrów od morza, z dala od ruchliwych ulic, na ogrodzonym i oświetlonym terenie z dużą ilością zieleni obejmującą 1,5 ha. Znajdują się tam trzy boiska do badmintona, siatkówki plażowej, boisko do koszykówki, wydzielone miejsce na ogniska i plac zabaw dla dzieci. Tuż za ogrodzeniem zlokalizowane jest boisko do piłki nożnej. Do dyspozycji gości jest jadalnia (kuchnia serwuje pyszne domowe dania z domieszką tradycyjnej kuchni kaszubskiej), sala z TV-DVD, sala komputerowa z dostępem do internetu, sala sportowa ze stołami do ping–ponga i piłkarzykami, gabinet lekarski z fachową opieką medyczną. Dzieciom udostępniony jest plac zabaw oraz różnorodny sprzęt sportowy do pobrania w recepcji. Dla uczestników pokoje 3-, 4-osobowe z łazienkami, TV i balkonami. Ośrodek posiada kartę kwalifikacyjną odnawianą i aktualizowaną na każdy sezon letni.

Transport:

1/ Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Katowic lub Krakowa. Z pozostałych miast realizowane są tzw. połączenia antenowe przy min. 6 osobach, realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Połączenia antenowe potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu. 

Linia zachodnia: Wrocław - Opole - Gliwice - KATOWICE 

Linia północna A: Łódź - Częstochowa - KATOWICE 

Linia północna B: Warszawa - Kielce - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia wschodnia: Rzeszów - Tarnów - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia południowa: Tychy - KATOWICE 

2/ Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu. 

3/ Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 20 kg i bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. 

Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION. 

Cena zawiera:
 • przejazd autokarem z klimatyzacją, WC, DVD - ok. 10 - 12 h,
 • noclegi w OW Feniks, wyżywienie FB (4 posiłki dziennie plus prowiant na drogę powrotną),
 • ubezpieczenie NNW do 5.000 zł na czas przejazdu w obie strony i pobytu na kolonii/obozie,
 • opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej: wychowawców i kierownika kolonii,
 • opiekę ratownika wodnego WOPR i opiekę medyczną - pielęgniarka całą dobę, lekarza na telefon,
 • realizację programu, w tym wycieczki autokarowe wg. programu i bilety wstępu dla uczestników,
 • podatek VAT.
Cena nie zawiera:
 • dopłata za pokój 1-os. lub w przyp. 1 os. w pok.2 os.: 40 zł/doba/os.
 • cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie.
Info praktyczne
 • Pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja w dniu przyjazdu, a ostatnim w dniu wyjazdu śniadanie i suchy prowiant na drogę powrotną. Wskazane jest zabranie legitymacji szkolnej, stroju kąpielowego, obuwia domowego i sportowego, kremów z filtrami UV, nakryd głowy, okularów przeciwsłonecznych, maści na oparzenia słoneczne, okrycia przeciwdeszczowego, leków przyjmowanych stale.

 • Na miejscu istnieje możliwość skorzystania z licznych wycieczek fakultatywnych,

 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie

Terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria
adminWyniki