Dostępne terminy
Cena od:
Kategoria:

Program:

1 dzień

Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez terytorium Czechy do Austrii, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja*, nocleg.  

2 dzień

Śniadanie. Przyjazd do SALZBURGA - Miasta Mozarta, zwiedzanie z przewodnikiem, m.in. pałac arcybiskupi i ogrody Mirabell, najstarsza uliczka miasta Getreidegasse, na której znajduje się Dom Mozarta, Katedra Św. Ruprechta, Residenzplatz, pomnik i dom narodzin Mozarta, Arcyopactwo Św. Piotra, czas wolny na salzburskiej starówce. Następnie przejazd autostradą alpejską do miejscowości PRIEN nad jeziorem Chiemsee w Bawarii, rejs statkiem na wyspę Herreninsel, spacer po urokliwym parku do zamku HERRENCHIEMSEE, największego zamku Ludwika Bawarskiego, będącego wierną kopią pałacu wersalskiego Spacer po ogrodach pełnych fontann, rejs powrotny na stały ląd, przejazd do hotelu w samych Alpach Bawarskich w ok. Innsbrucka, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do INNSBRUCKA – zwiedzanie pięknie otoczonej Alpami stolicy austriackiego Tyrolu, spacer po mieście, m.in. rezydencja Habsburgów, bulwar Marii Teresy, urocze zaułki starówki ze słynnym złotym daszkiem, zwiedzanie skoczni narciarskiej Bergisel, na której co roku odbywa się Turniej Czterech Skoczni, czas wolny na starówce, następnie przejazd do Szwajcarii do NEUHAUSEN, gdzie znajduje się największy w Europie WODOSPAD RHEINFALL, panorama 23-metrowej kaskady z zamku Laufen. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicy Schaffhausen, zakwaterowanie, obiadokolacja*, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. wyjazd na zwiedzanie ZURYCHU, największego miasta Szwajcarii, spacer ulicą Bahnhofstrasse, pod którą znajdują się największe bankowe skarbce, taras widokowy Lindenhof - dawny posterunek rzymski, kościół św. Piotra z największą tarczą zegarową w Europie, kościół Fraumünster z witrażami autorstwa Marca Chagalla oraz Großmünster - świątynia, w której kazania głosił Ulrich Zwingli, „ojciec” szwajcarskiej reformacji, czas wolny, następnie przejazd do LUCERNY i spacer po lucerneńskiej starówce: m.in. średniowieczne, drewniane mosty - Kapellbrücke (Most Kapliczny) i Spreuerbrücke (Most Młyński), fragmenty dawnych murów miejskich, urokliwe place starego miasta, pomnik śpiącego Lwa - jeden z najbardziej znanych w Szwajcarii, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie, przejazd do STEIN AM RHEIN, niezwykle urokliwej miejscowości położonej nad brzegiem Renu, otoczonej fragmentami murów obronnych. Średniowieczne centrum, tworzą wąskie uliczki z ozdobnymi kolorowymi freskami fasadami domków. Najpiękniejszym miejscem Stein am Rhein, jest plac przed ratuszem. Ściana frontowa ratusza, jak i sąsiadujących domów, pokryta jest freskami, przedstawiającymi sceny z historii miasta i kantonu. Czas wolny na kawę w jednej z wielu przytulnych kafejek tworzących niepowtarzalny klimat tego miasteczka. Wyjazd w drogę powrotną do Polski, przejazd przez Szwajcarię i Austrię.

6 dzień

Przejazd przez Austrię i Czechy. Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach rannych. 

Zakwaterowanie:

4 noclegi w hotelach**/***,  pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami.

Transport:

Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Katowic lub Krakowa. Z pozostałych miast realizowane są tzw. połączenia antenowe przy min. 6 osobach, realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Połączenia antenowe potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu. 

Linia zachodnia: Wrocław - Opole - Gliwice - KATOWICE 

Linia północna A: Łódź - Częstochowa - KATOWICE 

Linia północna B: Warszawa - Kielce - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia wschodnia: Rzeszów - Tarnów - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia południowa: Tychy - KATOWICE 

2/ Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu. 

3/ Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 20 kg i bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. 

Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION (tel. 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl).
Autokary główne wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic wyjazdy z pozostałych miast na zasadzie "połączeń antenowych" realizowanych przy minimum 6 osobach.

Położenie

1. Salzburg, Austria
2. Herrenchiemsee, Górna Bawaria, Niemcy
3. Innsbruck, Austria
4. Neuhausen am Rheinfall, Szwajcaria
5. Zurych, Szwajcaria
6. Lucerna, Szwajcaria
7. Stein am Rhein, Szwajcaria

Cena zawiera:
 • przejazd autokarem klasy lux (WC, video, barek, klimatyzacja), 
 • opłaty drogowe i parkingowe,
 • 4 noclegi w hotelach**/***,  pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami,
 • 4 śniadania,
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15.000 EUR oraz bagażu do 200 EUR,
 • podatek VAT
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie zawiera:
 • cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnika lokalnego w Salzburgu, rejsu po jeziorze:   ok. 70 EUR,
 • dopłata do obiadokolacji +260 zł, napoje do obiadokolacji inne niż woda dodatkowo płatne,
 • dopłata do pokoju 1-osobowego + 580 zł,
 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
 • cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie. 
Info praktyczne

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
Cena nie zawiera świadczeń niewymienionych w ofercie, 
Wszystkie pozostałe świadczenia są dodatkowo płatne.  

Terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria
adminWyniki