Dostępne terminy
Cena od:
Kategoria:

Program:

1 dzień BERLIN
Wyjazd wg rozkładu jazdy. Przejazd do BERLINA, zwiedzanie: Aleksanderplatz z Fontanną Neptuna, Czerwony Ratusz, Kościół Mariacki (Marienkirche), czas wolny, możliwość wyjazdu na wieżę telewizyjną z której roztacza się panorama stolicy Niemiec. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja*, nocleg.

2 dzień BERLIN
Śniadanie, dalsze zwiedzanie, przejazd autokarem pod Bramę Branderburską, Reichstag, przejście Aleją Unter den Linden na Wyspę Muzeów: Katedra Berlińska Berliner Dom z kryptą rodu Hohenzollernów, Muzeum Pergamońskie - znane ze zbiorów antycznej architektury takich jak Brama Świątyni bogini Isztar, Wielki Ołtarz Zeusa. Przejście na Gendarmenmarkt, przy którym znajduje się Katadra Niemiecka, Katedra Francuska i Konzerthaus. Przejazd przez Plac Poczdamski do Europa Center, i Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma w dawnym Berlinie Zachodnim. Spacer po reprezentacyjnej zachodnioberlińskiej alei Kurfurstendamm. Powrót do hotelu, obiadokolacja*, nocleg.

3 dzień POCZDAM
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do POCZDAMU. Zwiedzanie: Pałacu Cecylienhof, miejsca obrad konferencji poczdamskiej, przejazd przez Aleksandrowkę - osiedle drewnianych domków w stylu rosyjskim, zwiedzanie zespołu parkowo-pałacowego Sanssouci (Lista UNESCO), spacer po Starym Mieście, kościół św. Piotra i Pawła, Rynek z Ratuszem, Kościół św. Mikołaja. Czas wolny na deptaku handlowym Branderburgerstrase. W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. Powrót w późnych godzinach wieczornych.

* dopłata do 2 obiadokolacji: + 150 zł

Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Berlina, pokoje 2-,3-osobowe z łazienkami.

Transport:

1/ Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Katowic lub Krakowa. Z pozostałych miast realizowane są tzw. połączenia antenowe przy min. 6 osobach, realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Połączenia antenowe potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu.

Linia zachodnia: KATOWICE - Gliwice - Opole - Wrocław
Linia północna A: Łódź - Częstochowa - KATOWICE
Linia północna B: Warszawa - Kielce - KRAKÓW - KATOWICE
Linia wschodnia: Rzeszów - Tarnów - KRAKÓW - KATOWICE
Linia południowa: Tychy - KATOWICE

2/ Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu.

3/ Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 20 kg i bagażu podręcznego o wadze do 5 kg.

4/ Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION.

Położenie

1. Berlin, Niemcy
2. Poczdam, Niemcy

Cena zawiera:

Cena zawiera: przejazd autokarem klasy lux (WC, DVD, barek, klimatyzacja) lub busem (klimatyzacja), 2 noclegi w hotelu **/*** w Berlinie lub okolicach miasta (pokoje 2, 3-os. z łazienkami), 2 śniadania, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15 000 EUR, bagażu do 200 EUR, podatek VAT.

Cena nie zawiera:

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, ok. 60 EUR,
Napoje do obiadokolacji, inne niż woda, dodatkowo płatne,
Dopłata do pokoju 1-osobowego: + 230 zł,

Dopłata do 2 obiadokolacji: + 150 zł,
Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie.

Info praktyczne

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 

Terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria
adminWyniki