Dostępne terminy
Cena od:
Kategoria:

Program:

1 dzień 
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy do Niemiec. Przyjazd do hotelu k. Monachium, zakwaterowanie, obiadokolacja*, nocleg. 

2 dzień MONACHIUM 
Śniadanie. Przejazd do centrum MONACHIUM, zwiedzanie miasta, m.in.: Marienplatz z gotyckim Ratuszem (o godzinie 11 i 12 na zegarze ratusza uruchamiane są marionetki kuranta przedstawiające sceny historyczne), kościół NMP - zwany też katedrą (symbol Monachium), którego wieże zwieńczone miedzianymi kopułami górują nad horyzontem miasta. Pałac Wittelsbachów (największy zespół pałacowy w Niemczech, 130 komnat), kościół św. Piotra, najstarsza świątynia w obrębie staromiejskich murów, znany w Monachium jako Alter Peter (Stary Piotr) oraz zamek Nymphenburg. Czas wolny. Następnym punktem programu jest Stadion Olimpijski wraz z miasteczkiem olimpijskim. Możliwość wyjazdu na Wieżę Olimpijską. Przejazd do hotelu w okolicach Schöngau, obiadokolacja*, nocleg. 

3 dzień HOHENSCHWANGAU - NEUSCHWANSTEIN - WIESKIRCHE - ETTAL 
Śniadanie. Przejazd do zamku HOHENSCHWANGAU, w którym Ludwik II spędził dzieciństwo a następnie w kierunku miasteczka Fussen, gdzie w pobliżu wznosi się bajkowy zamek - NEUSCHWANSTEIN. Bryła zamku powstała od 1869 r. jako wyidealizowany średniowieczny zamek rycerski. Zamek Neuschwanstein należy dziś do najczęściej odwiedzanych zamków w Europie (ok. 1,3 miliona osób rocznie). Następnie przejazd do Steingaden, gdzie znajduje się słynne bawarskie sanktuarium WIESKIRCHE. Zwiedzanie rokokowego kościoła pod wezwaniem Biczowanego Zbawiciela na Łące (Zum Gegeißelten Heiland auf der Wies) wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kościół Wieskirche zaprasza do oglądania, modlitwy, uczestnictwa w nabożeństwach, a latem do wysłuchania koncertów. Kolejnym punktem jest barokowy kompleks klasztorny w ETTAL, którego kościół wzorowany był na Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Klasztor do dziś pielęgnuje ponad 400-letnią tradycję produkcji piwa, tu powstaje także słynny likier klasztorny Ettaler Klosterlikör składający się z ponad 40 ziół. Powrót do hotelu, obiadokolacja*, nocleg. 

4 dzień LINDERHOF - GARMISCH PARTENKIRCHEN 
Śniadanie. Przejazd do neobarokowego zamku LINDERHOF, który powstał na bazie domku myśliwskiego rodziny książęcej. W latach 1869-1878 był rozbudowywany wraz z ogrodami (słynna Grota Venus) do obecnej postaci. Pomimo najmniejszych rozmiarów ze wszystkich zamków był on ulubionym przez Ludwika II. Przejazd do GARMISCH PARTENKIRCHEN - miejscowości słynącej z organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Turnieju Czterech Skoczni. Spacer po Stadionie Olimpijskim. Wyjazd kolejką na Eckbauer (przepiękna panorama Alp), piesza wycieczka przez Wąwóz Partnachklamm. Krótki spacer po centrum miasteczka. Powrót do hotelu, obiadokolacja*, nocleg. 

5 dzień PRIEN - HERRENCHIEMSEE 
Śniadanie. Przejazd do PRIEN. Rejs statkiem po Jeziorze Chiemsee na wyspę Herreninsel. Spacer do zamku HERRENCHIEMSEE, wybudowanego na podobieństwo Wersalu w latach 1878-1886 na zamówienie króla Ludwika II, który kupił wyspę w 1873 roku. Zwiedzanie. Późnym popołudniem wyjazd w drogę powrotną do Polski. 

6 dzień 
Powrót do kraju w godzinach porannych. 

* dopłata do 4 obiadokolacji: + 300 zł 

Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie w hotelach lub pensjonatach **/**: 1 w okolicach Monachium, 3 w okolicach Schongau (pokoje 2-,3-osobowe z łazienkami).

Transport:

Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Katowic lub Krakowa. Z pozostałych miast realizowane są tzw. połączenia antenowe przy min. 6 osobach, realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Połączenia antenowe potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu. 

Linia zachodnia: Wrocław - Opole - Gliwice - KATOWICE 

Linia północna A: Łódź - Częstochowa - KATOWICE 

Linia północna B: Warszawa - Kielce - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia wschodnia: Rzeszów - Tarnów - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia południowa: Tychy - KATOWICE 

2/ Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu. 

3/ Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 20 kg i bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. 

Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION. 

Położenie

1. Monachium, Niemcy
2. Hohenschwangau, Niemcy
3. Ettal, Niemcy
4. Linderhof, Niemcy
5. Garmisch-Partenkirchen, Niemcy
6. Herrenchiemsee, Górna Bawaria, Niemcy

Cena zawiera:

Cena zawiera: przejazd autokarem klasy lux (WC, DVD, barek, klimatyzacja), 4 noclegi w hotelach lub w pensjonatach **/*** (pokoje 2, 3-osob. z łazienkami), 4 śniadania, opiekę pilota, ubezpiecznie NNW do 2 000 EUR, KL do 15 000 EUR, bagażu do 200 EUR, podatek VAT.

Cena nie zawiera:

- cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz lokalnych przewodników, ok. 100 €, 
- dopłata do pokoju 1 osobowego + 300 zł, 
- cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie.

Info praktyczne

- napoje do obiadokolacji, inne niż woda, dodatkowo płatne, 
- kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 

 

Terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria
adminWyniki