Dostępne terminy
Cena od:
Kategoria:

Program:

1 dzień 
Wyjazd wg. rozkładu jazdy, przejazd przez Czechy i Niemcy, nocleg tranzytowy w Niemczech lub w Austrii, obiadokolacja*, nocleg. 

2 dzień MAINAU - STEIN AM RHEIN - SZAFUZA - WODOSPADY RHEINFALL 
Śniadanie, przejazd do leżącej na jeziorze bodeńskim wyspy MAINAU, zwanej WYSPĄ KWIATÓW. Ciepły, wilgotny mikroklimat panujący na wyspie umożliwia uprawę egzotycznych roślin - piękne ogrody, Muzeum Motyli. Przejazd do urokliwej miejscowości STEIN AM RHEIN, spacer zaułkami średniowiecznej starówki - jednej z piękniejszych w Szwajcarii. Rejs statkiem po Renie do SZAFUZY wśród winnic i historycznych miasteczek (ok. 25 CHF), krótki spacer po zabytkowej części miasta. Przejazd do Neuhausen, gdzie znajduje się największy w Europie WODOSPAD RHEINFALL, panorama 23-metrowej kaskady z Zamku Laufen, przeprawa przez rzekę u podnóża wodospadu (ok. 3 CHF), przejazd do hotelu w okolicy Zurychu, obiadokolacja*, nocleg. 

3 dzień ZURYCH - LUCERNA 
Śniadanie, przejazd do centrum ZURYCHU, spacer ulicą Bahnhofstrasse nazywaną -najbogatszą ulicą świata” pod którą znajdują się największe bankowe skarbce, taras widokowy Lindenhof, Kościół św. Piotra z największą tarczą zegarową w Europie, Kościół Fraumünster z witrażami autorstwa Marca Chagalla oraz Großmünster - świątynia, w której kazania głosił Ulrich Zwingli, "ojciec” szwajcarskiej reformacji, czas wolny, Przejazd do LUCERNY, spacer po starówce: m.in. średniowieczne, drewniane mosty - Kapellbrücke (Most Kapliczny) i Spreuerbrücke (Most Młyński), fragmenty murów miejskich, urokliwe place starego miasta, pomnik śpiącego Lwa - jeden z najbardziej znanych w Szwajcarii. Powrót do hotelu, obiadokolacja*, nocleg. 

4 dzień BERNO - LOZANNA 
Śniadanie. Przejazd do BERNA, spacer ulicami szwajcarskiej stolicy, której starówka wpisana jest na listę UNESCO: m.in. Bärengraben - grota zamieszkiwana przez niedźwiedzie, od których wywodzi się nazwa stolicy, ulica Kramgasse, wzdłuż której na długości 6 km ciągną się kamienice z podcieniami, katedra św. Wincentego z ponad 100-metrową wieżą, zabytkowe fontanny, wieża zegarowa Zyttglogge, gmach Parlamentu. Po południu zwiedzanie LOZANNY - miasta olimpijskiego, spacer po starówce, w trakcie którego zobaczymy m.in. Katedrę gotycką, Stare Miasto, Fontannę Sprawiedliwości, Ratusz. Spacer po dzielnicy Ouchy położonej tuż nad brzegiem Jeziora Genewskiego i zwiedzanie Parku Olimpijskiego, czas wolny, zakwaterowanie w hotelu w okolicy Lozanny, obiadokolacja*, nocleg. 

5 dzień CHILON - VEVEY - MONTREUX - EVIAN 
Śniadanie, wycieczka dookoła Jeziora Genewskiego, w trakcie której zwiedzimy: średniowieczny zamek CHILLON, VEVEY - miasteczko w którym zmarł Henryk Sienkiewicz, MONTREUX - uważane za najstarszy kurort w Europie, spacer promenadą, którą chętnie przechadzali się znani tego świata na czele z Cesarzową Elżbietą (Sissi) i Freddiem Mercury. Przejazd drogą widokową do uzdrowiska EVIAN położonego na francuskim brzegu jeziora, spacer po miasteczku, które zyskało światową sławę dzięki wodzie mineralnej Evian, powrót do hotelu, obiadokolacja*, nocleg. 

6 dzień GENEWA 
Śniadanie, przejazd do GENEWY, zwiedzanie zabytków, m.in. ascetyczna Katedra Św. Piotra, Audytorium Kalwina, Ratusz, Teatr Narodowy oraz liczący 100 m długości pomnik Reformacji. Spacer nad jezioro Genewskie z największą w Europie fontanną Jet d’Eau (słup wody wysoki na 140 m). Przejazd pod Pałac Narodów, miejsce będące siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych - spacer wokół pałacu i po ogrodach go otaczających. W godzinach wieczornych wyjazd do Polski. Nocny przejazd przez Niemcy. 

7 dzień 
Przyjazd kraju w godzinach popołudniowych. 

*dopłata do 5 obiadokolacji +390 zł

Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie w hotelach **/***, pokoje 2-,3-osobowe z łazienkami.

Transport:

Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Katowic lub Krakowa. Z pozostałych miast realizowane są tzw. połączenia antenowe przy min. 6 osobach, realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Połączenia antenowe potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu. 

Linia zachodnia: Wrocław - Opole - Gliwice - KATOWICE 

Linia północna A: Łódź - Częstochowa - KATOWICE 

Linia północna B: Warszawa - Kielce - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia wschodnia: Rzeszów - Tarnów - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia południowa: Tychy - KATOWICE 

2/ Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu. 

3/ Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 20 kg i bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. 

Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION (tel. 12/632-01-50 lub e-mail: arion@arion.pl).
Autokary główne wyjeżdżają z Krakowa lub Katowic wyjazdy z pozostałych miast na zasadzie "połączeń antenowych" realizowanych przy minimum 6 osobach.

Położenie

1. Stein am Rhein, Szwajcaria
2. Zurych, Szwajcaria
3. Berno, Szwajcaria
4. Lozanna, Szwajcaria
5. Genewa, Szwajcaria

Cena zawiera:

Cena zawiera: przejazd autokarem klasy lux (WC, DVD, barek, klimatyzacja), 5 noclegów w hotelach **/***, pokoje 2, 3-osob. z łazienkami, 5 śniadań, opiekę pilota, ubezpiecznie NNW do 2 000 EUR, KL do 15 000 EUR, bagażu do 200 EUR, podatek VAT.

Cena nie zawiera:

- cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, taksy klimatycznej, biletów komunikacji miejskiej w Genewie, ok. 100 CHF, 
- napoje do obiadokolacji, inne niż woda, dodatkowo płatne, 
- dopłata do 5 obiadokolacji +390 zł
- dopłata do pokoju 1 osobowego: +560 zł.

Info praktyczne

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie,

Wszystkie pozostałe świadczenia są dodatkowo płatne.  

Terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria
adminWyniki