Wycieczka do Barcelony samolotem

Hiszpańska perełka, marzenie wielu podróżników – Barcelona to miasto odwiedzane co roku przez miliony turystów z całego świata. Wycieczka do Barcelony samolotem jest obecnie niezwykle łatwa do zrealizowania – loty na główne lotnisko stolicy Katalonii (Barcelona-El Prat) są dostępne z kilku polskich lotnisk – Warszawy, Poznania, Gdańska, Krakowa i Katowic. Alternatywą może być również połączenie do Girony, miasteczka na wybrzeżu Costa Brava, z którego bez problemu dojedziemy do centrum Barcelony. Loty na lotnisko Barcelona-Girona osługują porty lotnicze: Wrocław, Poznań i Kraków.

Po dotarciu do Barcelony turyści mają do wyboru kilka rodzajów transportu – metro, autobusy oraz tramwaje. Sieć komunikacji miejskiej w Barcelonie jest bardzo dobrze rozwinięta, więc nie ma problemu z dotarciem do najważniejszych zakątków tego pięknego miasta. Istniają różnego rodzaju bilety na określoną liczbę przejazdów (najpopularniejszy to T10 – na 10 przejazdów) oraz bilety okresowe (dzienne, kilkudniowe). W zależności od długości trwania wycieczki do Barcelony można idealnie dopasować opcję transportu tak, aby była jak najbardziej ekonomiczna i wygodna dla podróżujących.

W Barcelonie nie brak muzeów, kościołów, niezwykłych obiektów architektonicznych, klimatycznych uliczek oraz godnych polecenia restauracji. Na liście zabytków, które należy obowiązkowo zobaczyć w trakcie wycieczki do Barcelony nie może zabraknąć takich miejsc, jak Katedra Sagrada Familia, Park Güell, Casa Batlló, Casa Mila, Plac Hiszpański, Plac Kataloński, plaża Barceloneta oraz Zamek Montjuïc. Warto wybrać się na spacer po słynnym deptaku La Rambla oraz odpocząć w urokliwym Parku – Parc de la Ciutadella. Atrakcją,która zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych jest spektakl Magicznej Fontanny – Font màgica, natomiast wszyscy fani piłki nożnej powinni odwiedzić stadion światowej sławy klubu piłkarskiego FC Barcelona, Camp Nou. Niezależnie od tego, czy będzie to intensywny weekend, czy też cały tydzień spokojnego zwiedzania, wycieczka do Barcelony samolotem z pewnością zachwyci każdego.

Barcelona - Łuk Triumfalny

adminWycieczka do Barcelony samolotem