Romantyczna Italia: Wenecja – Werona – Padwa

Oferowana przez nas jesienna wycieczka objazdowa pozwoli Państwu na odkrycie najbardziej romantycznych miejsc we Włoszech! Wenecja, Werona i Padwa to miasta znane z najznakomitszych dzieł filmowych i literackich – wystarczy zarezerwować wyjazd z Biurem Podróży Arion, aby już wkrótce zobaczyć na własne oczy cenne zabytki włoskiej historii i kultury.

Wycieczka autokarowa do Włoch rozpocznie się od zwiedzenia Padwy – miasta, które słynie z jednego z najstarszych Uniwersytetów w Europie. W planie wycieczki znajdą Państwo również spacer po Prato Della Valle, czyli placu w kształcie elipsy będącym symbolem miasta oraz zwiedzanie pięknej Bazyliki Św. Antoniego, do której pielgrzymkują co roku setki tysięcy wiernych z Włoch i całej Europy.

Dzięki szekspirowskiej, romantycznej historii o Romeo i Julii ciężko znaleźć na świecie osobę, która nie kojarzyłaby włoskiej perełki – Werony. To kolejny punkt w planie naszej wycieczki – oprócz oczywistych punktów na mapie miasta, takich jak słynny Balkon i dom Julii, uczestnicy zobaczą m.in. wieżę Torre dei Lamberti, zamek Castelvechio, Piazza Bra oraz Piazza dei Signori. Po zwiedzaniu Werony przejadą Państwo nad Jezioro Garda, aby przespacerować się po ślicznych uliczkach Sirmione di Garda, maleńkiej miejscowości leżącej w południowej części jeziora.

Ostatnią częścią proponowanej wycieczki będzie zwiedzanie Wenecji – miasta, które każdego roku odwiedza około 25 milionów turystów! Położona na 118 wyspach Wenecja zachwyca niesamowitą architekturą i jest miejscem, które na długo zapisze się w Państwa pamięci. Plan wyjazdu obejmuje m.in. zwiedzanie placu św. Marka, Pałacu Dożów, Mostu Westchnień i Mostu Rialto.

Mamy nadzieję, że ten krótki wyjazd do najbardziej romantycznych zakątków Italii pozwoli Państwu na pokochanie tego kraju i zachęci do odkrywania kolejnych zakątków w czasie innych wycieczek! Zapraszamy!

adminRomantyczna Italia: Wenecja – Werona – Padwa