Petersburg i nadbałtyckie stolice

Jeżeli pragną Państwo przeżyć niezapomniane chwile i szukają niebanalnego kierunku na wakacyjną wyprawę, mamy ofertę, która będzie wprost idealna! Biuro Podróży Arion proponuje wyjątkową 9-dniową wycieczkę objazdową po nadbałtyckich stolicach (Wilno, Ryga, Tallin, Helsinki), urozmaiconą o zwiedzanie stolicy rosyjskich carów – Petersburga. W trakcie tego wyjazdu odwiedzą Państwo aż 5 różnych krajów i zobaczą najważniejsze zabytki poszczególnych miast.

W Wilnie zwiedzą Państwo katedrę św. Pawła, Ostrą Bramę, odwiedzą cmentarz na Rossie i będą mieli okazję spojrzeć na miasto z Góry Krzyży. W dalszej części wycieczki zobaczą Państwo Stare Miasto i Ratusz w Rydze, a także Małą i Dużą Gildię oraz piękne średniowieczne kamieniczki, z których słynie łotewska stolica. Plan wyjazdu obejmuje także zwiedzanie stolicy Estonii – Tallina. W tym mieście zwiedzą Państwo m.in. zamek Kawalerów Mieczowych, renesansowy Dom Bractwa oraz rezydencję Piotra I Wielkiego.

Następnie uczestnicy wycieczki przemieszczą się promem do kolejnego kraju – Finlandii. W Helsinkach plan zwiedzania obejmie najważniejsze punkty miasta, takie jak Katedra Upienskiego, targ rybny oraz Kościół Temppeliaukio, tak zwany „kościół w skale”. Kolejnym wyjątkowym miastem, które będą mieli okazję zwiedzić uczestnicy wycieczki będzie Petersburg. W Petersburgu i okolicy zwiedzą Państwo główne punkty, których nie może ominąć żaden turysta – Ermitaż, Twierdzę Pietropawłowską, Peterhof i Carskie Sioło. Zachwycające muzea, prawosławne świątynie i niesamowity klimat tego ogromnego, rosyjskiego miasta z pewnością wywrą na Państwu wrażenie!

Naszym klientom proponujemy 3 terminy wycieczek w czerwcu i lipcu – wyjazd do nadbałtyckich stolic i Petersburga to świetny pomysł na poznanie tych nie do końca odkrytych, choć tak bliskich geograficznie miejsc. Zapraszamy!

adminPetersburg i nadbałtyckie stolice