Pasja Podróżowania!

Jak wiadomo, uroda satysfakcjonującego życia płynie z przeżywania i doświadczania wszystkimi zmysłami rzeczywistości, która nas otacza, i z której czerpiemy inspirację do twórczego spędzania czasu. Doskonałą do tego okazją jest planowanie wyjazdów turystycznych, wycieczek i wypoczynku poza miejscem zamieszkania, bo przecież nic tak nie ożywia zmysłów, jak zmiana… Zmiana miejsca, otoczenia i klimatu, gorączka pakowania oraz magia zwiedzania wymarzonych, nie zawsze odległych miejsc.

Czasem warto wyjechać na 1 dzień np. do pięknego Sandomierza, by w scenerii tego miasta poczuć atmosferę zagadek kryminalnych i poznać tajemnice produkcji filmowej popularnego serialu, a może wirtualnie poczuć pod stopami bruk powojennej Stolicy w Muzeum Powstania Warszawskiego i przy okazji odwiedzić Trakt Królewski i Łazienki w Warszawie? To przeżycie dostępne jest w XXI wieku dzięki multimediom, ale nie lada atrakcją jest rzeczywiste stąpanie po zabytkowych, drewnianych schodach krzyżackiego Zamku w Malborku i delektowanie się smakiem oraz zapachem korzennych pierników pełnych kardamonu, rozgrzewającego imbiru i cynamonu w mieście Mikołaja Kopernika. Urocze, polskie miasta warto odwiedzać i obserwować jak się zmieniają.

A może warto pomyśleć o spacerowaniu szlakami turystycznymi nad Soliną w dzikich Bieszczadach, lub wśród morskich wydm plażami Bałtyku albo szukając złotego pociągu poznać zamki Dolnego Śląska?

Jak mówi stare, polskie przysłowie: „cudze chwalicie, Swego nie znacie! Właśnie, cudze, czyli europejskie! Dziś, gdy granice są otwarte i bez paszportu można zwiedzać większość krajów, czemu by nie wybrać się choćby do Morawskiego Krasu w Czechach, Zamku Książąt Litewskich w Trokach, czy Lasku Wiedeńskiego do Austrii, gdzie melodyjne walce Straussa, usłyszeć można na żywo w Ogrodach Schonbrunnu, a może po torach przez Alpy przemierzać Szwajcarię i Włochy spoglądając w zapierające dech plenery przez oszklone wagony Berninia Express?!

Adrenalinę i dynamikę przemieszczania się nie łatwo będzie zapomnieć, tak samo, jak zapachy i kolory kwitnących wiosną holenderskich ogrodów pełnych różnorodnych odmian tulipanów w Holandii.

Miłośników architektury i historii sztuki z pewnością przyciągną: mitologiczna Grecja, renesansowe Włochy, gdzie krzywa wieża w Pizie i zabytkowa Florencja w malowniczej Toskanii lub wyjątkowo piękne i mało znane Bałkańskie kraje nad Adriatykiem z kryształową wodą w czarnogórskiej Zatoce Boki Kotorskiej pozostawią na zawsze w naszej pamięci wspomnienie „podróży życia”. Wiele osób zna te miejsca.

A kto z Państwa poznał Gruzińską Drogę Wojenną, kaniony Gór Kaukazu i zasmakował ostatnio bułgarskiej gościnności wypoczywając w kurortach All Inclusive nad ciepłym Morzem Czarnym? Łatwo przemierzyć tę odległość drogą powietrzną, korzystając z linii lotniczych i z ofert sprawdzonych biur podróży, które dla osób w dojrzałym wieku sprzedając imprezy turystyczne w miesięcznych ratach, proponują organizację interesujących wycieczek gwarantując zwiedzanie z doświadczonymi przewodnikami i bez podróżowania autokarami nocą.

Zamieńmy więc wygodny, ale statyczny domowy fotel na pełen emocji charterowy samolot, wygodny, klimatyzowany autokar, morski statek wycieczkowy, samochód terenowy, czy szybkobieżny, przeszklony pociąg expresowy i ruszajmy śmiało w świat (ten bliski i daleki), by rozbudzić w sobie pasję podróżowania i realnie spełniać skryte marzenia, bowiem cudna, poprawiająca nastrój i samopoczucie rzeczywistość rodzi się w odważnych planach.

Autor: Dorota Radwan

adminPasja Podróżowania!