Lwów – najpiękniejsze miasto Ukrainy

Lwów to miasto bardzo mocno związane z polską historią – aż do wybuchu II Wojny Światowej leżało w granicach naszego kraju, dlatego darzone jest przez Polaków ogromnym sentymentem i stanowi chętnie wybierany kierunek wycieczek. To niewątpliwie miejsce, któremu warto poświęcić uwagę i wybrać się tam nie tylko w poszukiwaniu wciąż obecnych śladów polskości. Lwów to piękne, kosmopolityczne miasto, w którym widoczne są wpływy wielu kultur i religii – jego zabytki z pewnością zachwycą każdego turystę, a ceny w hotelach i restauracjach mile zaskoczą.

Rynek, Góra Zamkowa, pomnik Adama Mickiewicza, Opera, liczne cerkwie i kościoły zachwycające swą architekturą to tylko nieliczne miejsca, których nie może zabraknąć podczas zwiedzania Lwowa. Polski akcent, będący punktem obowiązkowym wycieczki do Lwowa to oczywiście cmentarze – Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich, na których to pochowano wielu zasłużonych Polaków.

Zachęcamy do skorzystania z oferty Biura Podróży Arion i zarezerwowania jednej z dostępnych wycieczek do Lwowa – niewątpliwie będzie to niezapomniana, sentymentalna podróż, którą powinien odbyć każdy mieszkaniec naszego kraju.

adminLwów – najpiękniejsze miasto Ukrainy