Dlaczego wybrać wczasy w Bułgarii?

Bułgaria to kraj leżący nad Morzem Czarnym, będący od wielu lat popularnym kierunkiem wyjazdów wielu polskich turystów. Piękne krajobrazy, piaszczyste plaże z otaczającymi je górami, a do tego ciepłe morze i mnóstwo wartych zobaczenia zabytków sprawiają, że co roku tysiące osób wybiera Bułgarię na miejsce wakacyjnego wypoczynku.

Warna, Słoneczny Brzeg, Złote Piaski, Sozopol i wiele innych znanych kurortów na bułgarskim wybrzeżu to miejsca, które przyciągają zarówno miłośników błogiego lenistwa, uprawiania sportów wodnych, jak również bywalców dyskotek i klubów nocnych. Bułgaria to sprawdzone miejsce na obozy i kolonie letnie – ma do zaoferowania bardzo wiele dzieciom i młodzieży, jednak sprawdzi się także jako pomysł na tanie, spokojne wczasy z rodziną. Różnorodność dostępnych w tym kraju atrakcji niezmiennie plasuje go w czołówce na liście ulubionych wakacyjnych destynacji.

Osoby pragnące zobaczyć na własne oczy najcenniejsze zabytki Bułgarii powinny udać się także do Sofii – stolicy kraju, która słynie z przepięknych obiektów sakralnych, licznych muzeów oraz wykopalisk archeologicznych z czasów rzymskich. Inne bułgarskie miasta warte odwiedzenia to m.in. Melnik, Płowdiw, Kopriwsztica, Bałczik i Bełogradczik, zaś w przypadku chęci zobaczenia malowniczych krajobrazów ciekawym pomysłem może być udanie się na Przylądek Kaliakra.

Wycieczki do Bułgarii są stosunkowo tanie i z pewnością choćby z tego powodu warto rozważyć urlop w tym kraju jako alternatywę dla spędzenia wczasów w Polsce. Gwarantowana piękna pogoda, ciepłe morze i urozmaicona infrastruktura gastronomiczna oraz hotelowa z pewnością zapewnią Państwu niezapomniane przeżycia.

adminDlaczego wybrać wczasy w Bułgarii?