Dlaczego warto pojechać do Czarnogóry

Czarnogóra to niewielki kraj położony na Półwyspie Bałkańskim – jego usytuowanie nad Adriatykiem sprawia, że jest to bardzo ciekawy wakacyjny kierunek i z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Rodzinne wczasy, obozy młodzieżowe, kolonie, wycieczki objazdowe – niezależnie od rodzaju wyjazdu, pobyt w Czarnogórze z pewnością będzie w 100% satysfakcjonujący dla dzieci i dorosłych.

Zatoka Kotorska to zachwycające, niezwykle malownicze miejsce, nazywane najbardziej wysuniętym na południe fiordem Europy. Zabytkowe miasteczka położone na zboczach, zabytki historyczne i kulturowe, górskie szlaki i nieskażona niczym przyroda sprawiają, że ten piękny zakątek Czarnogóry jest atrakcyjnym kierunkiem wyjazdów docenianym przez turystów z całego świata. Warto zwiedzić stare miasto w Kotorze, klimatyczne Herzeg Novi oraz zobaczyć sztuczną wyspę Matki Boskiej na Skale w miejscowości Perast.

Osoby pragnące poczuć w Czarnogórze prawdziwą, wakacyjną atmosferę powinny koniecznie udać się do jednego ze znanych i lubianych kurortów – Budva, Ulcinj, Petrovac to miejscowości z pięknymi plażami, bogatą bazą noclegową oraz gastronomiczną. Znajdziemy tam również sporo zabytków historycznych – rzymskie ruiny, mury obronne, monastyry, cerkwie i kościoły.

Czarnogóra słynie także z pięknych Parków Narodowych. Wśrod tych, które warto odwiedzić są: Park Narodowy Durmitor ze słynnym przełomem rzeki Tary i Mostem Đurđevića, Park Narodowy Jezioro Szkoderskie, Park Narodowy Biogradska Gora oraz Park Narodowy Lovćen. Miłośnicy przyrody, cudownych krajobrazów, wędrówek po górach oraz nieco innych niż leżenie na plaży form spędzania wolnego czasu nie mogą ominąć tych miejsc w trakcie swoich wakacji w Czarnogórze.

adminDlaczego warto pojechać do Czarnogóry