Co warto zobaczyć na Litwie?

Litwa to niewielki kraj, na którego obszarze można znaleźć mnóstwo reliktów przeszłości i polskich śladów. To nierozerwalnie związane z Polską państwo ma do zaoferowania bardzo wiele – zwiedzanie Litwy to przepiękna podróż sentymentalna, która z pewnością zachwyci każdego Polaka. Zabytki historyczne, przepyszna kuchnia i niewielka odległość dzieląca nasze kraje sprawiają, że co roku na Litwę wybiera się wiele polskich wycieczek. Korzystając z oferty Biura Podróży Arion można odwiedzić najpiękniejsze zakątki Litwy i dowiedzieć się więcej o obecnych tam polskich akcentach.

Najważniejsze miejsca, które trzeba odwiedzić podczas wycieczki na Litwę to oczywiście Wilno – stolica kraju, przepiękne Kowno oraz Zamek w Trokach. W trakcie zwiedzania Wilna nie można ominąć Ostrej Bramy, cmentarza na Rossie, gdzie pochowana jest m.in. matka Józefa Piłsudskiego i jego serce, a także Góry Trzech Krzyży. To niesamowite miasto pełne jest polskich śladów, a ich zwiedzanie z wykwalifikowanym przewodnikiem na pewno wywrze ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach wyjazdu. Kowno to drugie co do wielkości miasto Litwy – zobaczymy tam piękne Stare Miasto z Ratuszem, Kościół Jezuitów, Zamek oraz Katedrę św. Piotra i Pawła. Natomiast w znajdujących się w Parku Historycznym Trokach zwiedzimy Zamek Wielkich Książąt Litewskich i pozostałości klasztoru Benedyktynów.

Wycieczka na Litwę to świetny pomysł na krótki, niezapomniany wyjazd – na przykład na weekend sierpniowy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

adminCo warto zobaczyć na Litwie?