Antyczna Grecja w pigułce

Grecja to przepiękny kraj leżący na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Zarówno część kontynentalna Grecji, jak również liczne, przynależące do tego kraju wyspy proponują turystom prawdziwy ogrom atrakcji – dokładne zwiedzenie greckich zabytków i zobaczenie wszystkich malowniczych zakątków to zadanie na długie lata. Podczas tygodniowej wycieczki autokarowej do Grecji organizowanej przez Biuro Podróży Arion zobaczą Państwo kilka niezwykle istotnych miejsc – dadzą one pogląd na to, jak wiele ma do zaoferowania ten wyjątkowy kraj i z pewnością zachęcą do jego ponownych odwiedzin.

W ramach proponowanej wycieczki autokarowej do Grecji będzie można zobaczyć słynny, zbudowany na skałach kompleks klasztorny z XIw. – Meteory, dolinę Tembi, Werginę oraz Saloniki ze słynną Białą Wieżą. Podczas zwiedzania Grecji nie można oczywiście pominąć stolicy – majestatycznych Aten. Plan wycieczki obejmuje m.in. Plac Konstytucji, Akropol, Świątynię Ateny, Plakę i Grób Nieznanego Żołnierza. Jednak to nie jedyna stolica, jaką będą mieli okazję zobaczyć uczestnicy wycieczki. W drodze powrotnej do Polski przewidziane jest dodatkowo zwiedzanie Skopje – stolicy Macedonii.

Ta niezwykle ciekawa wyprawa śladami starożytności to świetna okazja na zapoznanie się z grecką historią i kulturą – zapraszamy!

adminAntyczna Grecja w pigułce