Dostępne terminy
Cena od:
Kategoria:
Wybierz się na wydarzenie, które każdego roku przyciąga tysiące widzów do jednego z najpiękniejszych miejsc w Wiedniu: Pałac Schönbrunn - dawnej letniej rezydencji cesarskiej, którego obecny barokowy wystrój został nadany za panowania Marii Teresy, a także Lasu Wiedeńskiego (Wienerwald) znanych z historii miejsc jak: Mayerling, Baden, czy Seegrotte z podziemnym jeziorem. Wieczorem zatopimy się w atmosferę cesarskiego Wiednia biorąc udział w koncercie Filharmoników Wiedeńskich. Podczas zwiedzania stolicy Austrii zobaczymy; Operę Narodową, zimową rezydencję cesarską - Hofburg, Teatr Dworski, Ratusz, Katedrę Św. Szczepana, a także Belweder.
Program:

1 dzień

Wyjazd z Krakowa o godz. 07:30. Przejazd przez Czechy do Austrii do hotelu w okolicy Wiednia, zakwaterowanie, obiadokolacja. Wieczorem przejazd do ogrodów Pałacu SCHONBRUNN - uczestnictwo w Koncercie „Sen nocy Letniej” słynnych Filharmoników Wiedeńskich. W godzinach nocnych powrót do hotelu, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do SCHONBRUNNU - dawnej letniej rezydencji cesarskiej, której obecny, barokowy wystrój został nadany za panowania Marii Teresy. Zwiedzanie Sal Cesarskich. Następnie przejazd do HINTERBRUHL: zwiedzanie „Seegrotte” - dawnej kopalni gipsu w której w okresie II wojny światowej znajdowała się fabryka samolotów oraz przejażdżka łódkami po największym podziemnym jeziorze w Europie. Następnie przejazd do MAYERLING – miejsca znanego z tragicznej samobójczej śmierci arcyksięcia Rudolfa i Hrabianki Vetsery. Przejazd do kurortu BADEN – spacer po słynącym z leczniczych wód siarczanych uzdrowisku. Miasteczko – będące stolicą austriackiej operetki - znane jest ze specyficznej atmosfery. Znajduje się tutaj najstarsze w Austrii i największe w Europie kasyno. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum WIEDNIA – zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym: Ringstrasse, Wiedeńska Opera Narodowa, Plac Marii Teresy, Hofburg - zimowa rezydencja cesarska, Teatr Dworski, Ratusz. Spacer po Starym Mieście, m.in.: reprezentacyjna ulica Kaertnerstrasee, ulica Graben z wieżą Morową, Katedra Św. Szczepana. Czas wolny w centrum. W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. Przyjazd do Krakowa ok godz. 20:30-21:00.

Zakwaterowanie:

2 noclegi w hotelu*** w okolicy Wiednia, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami.

Transport:

1/ Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Katowic lub Krakowa. Z pozostałych miast realizowane są tzw. połączenia antenowe przy min. 6 osobach, realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Połączenia antenowe potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu. 

Linia zachodnia: Wrocław - Opole - Gliwice - KATOWICE 
Linia północna A: Łódź - Częstochowa - KATOWICE 
Linia północna B: Warszawa - Kielce - KRAKÓW - KATOWICE 
Linia wschodnia: Rzeszów - Tarnów - KRAKÓW - KATOWICE 
Linia południowa: Tychy - KATOWICE 

2/ Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu. 

3/ Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 20 kg i bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. 

4/ Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION. 

Położenie

1. Wiedeń, Austria
2. Schönbrunn, Wiedeń, Austria

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem klasy lux /klimatyzacja, WC, barek, DVD),
 • opłaty drogowe i parkingowe na trasie wycieczki, 
 • 2 śniadania – bufet, 2 obiadokolacje – serwowana: dwa dania + napój,
 • przewodnik lokalny podczas zwiedzania Wiednia (3 h), opiekę pilota,
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15 000 EUR, bagażu do 200 EUR,
 • opłata administracyjna na turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • podatek VAT.
Cena nie zawiera:
 • Koncert odbywa się na wolnym powietrzu w ogrodach Schonbrunnu – miejsca stojące,
 • dopłata do pokoju 1-osobowego: +180,00 zł,
 • cena nie zawiera biletów wstępu: Pałac w Schonbrunnie: ok 16 euro, Seegrotte: ok 10 Euro, Muzeum Mayerling: ok 5 euro, Katedra Szczepana: ok 2 euro,
 • cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie.
Info praktyczne
 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria
adminWyniki