Dostępne terminy
Cena od:
Kategoria:
Zapraszamy na wycieczkę do Krajów Beneluxu, a szczególnie do zwiedzania słynnych ogrodów Keukenhoff w których zakwita corocznie ponad 7 milionów tulipanów. Dla koneserów zwiedzania mamy w programie wizytę na farmie serowej, zwiedzanie Rijksmuseum z obrazem Rembrandta, wizytę w szlifierni diamentów oraz wieczorny rejs statkiem po urokliwych kanałach Amsterdamu. Wstąpimy również na słynną giełdę kwiatową Floraholland, gdzie codziennie swoich nabywców znajduje kilka milionów kwiatów, zwiedzimy Park Madurodam w którym zobaczymy miniatury najważniejszych zabytków Niderlandów.
Program:

1 dzień

Wyjazd z Krakowa o godz. 04:00, przejazd do hotelu w Niemczech. Obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do Skansenu ZAANSE SCHANSS - zwiedzanie jednej z największych atrakcji turystycznych Holandii. Pięknie odrestaurowane wiatraki wykonują tu swoją pracę jak przed wiekami. Wizyta na farmie serowej - prezentacja wyrobu tradycyjnego sera i degustacja. Przejazd przez region cebulowy wśród kwitnących pól do LISSE i zwiedzanie KEUKENHOFF (ok. 14 Euro) – największego wiosennego ogrodu świata, gdzie na obszarze 32 ha zakwita co roku ponad 7 milionów kwiatów cebulowych. Przejazd do Delft i obiadokolacja w restauracji, a następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do centrum AMSTERDAMU. Wizyta w szlifierni diamentów - prezentacja pracy szlifierzy i gotowych wyrobów z możliwością zakupów. Następnie zwiedzanie Rijksmuseum ze słynnym obrazem Rembranta Van Rijn „Straż Nocna” (ok. 17,50 EUR). Dla nie zainteresowanych wizytą w muzeum spacer po największym targu ulicznym na Albert Cuypstraat. Następnie zwiedzanie miasta z przejazdami komunikacją miejską. Plac Rembrandta i Plac Mennicy, Targ Kwiatowy, Plac Dam z Pałacem Królewskim, ulice Rokini Dam. Rejs po kanałach Amsterdamu (ok. 12 EUR) i obiadokolacja. Wieczorny spacer ulica Zedijk, Neumarkt i Dzielnica Czerwonych Latarni. Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień

Wczesne śniadanie. Przejazd i zwiedzanie giełdy kwiatowej FLORAHOLLAND gdzie podczas aukcji kilkanaście milionów kwiatów dziennie zmienia właściciela. Przejazd do HAGI – siedziby holenderskiego rządu, parlamentu oraz króla i zwiedzanie: Binnenhof – zespół domów parlamentu, Pałac Królewski, stary Ratusz. Po spacerze przejazd i wizyta w MADURODAM (11 Euro) – Holandii w miniaturze, gdzie w skali 1:25 przedstawione są najbardziej charakterystyczne budynki i miejsca Niderlandów. Przejazd do SCHEVENINGEN nadmorskiego kurortu i dzielnicy Hagi z najszerszymi plażami w Holandii, wydmami i ogromnym molo. Obiadokolacja w restauracji na nadmorskim bulwarze. Następnie przejazd do ROTTERDAMU – najnowocześniejszego holenderskiego miasta i największego w Europie portu przeładunkowego,. Objazd autokarem po głównych ulicach i koło domów sześciennych przy stacji Blaak. Przyjazd pod Euromaszt i wjazd na platformę widokową (9 Euro) skąd roztacza się przepiękna panorama. Przejazd do hotelu, nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Przejazd do BRUKSELI - zwiedzanie: Łuk Triumfalny i Park Pięćdziesięciolecia, Rondo Schumana, budynki Parlamentu Europejskiego (z zewnątrz), Grand Place – jeden z najładniejszych rynków Europy otoczony XVII w. cechowymi kamieniczkami, neoklasycystyczny pasaż handlowy: Galeria św. Huberta, Manneken Pis i Jaaneken Pis. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu w Niemczech, nocleg.

6 dzień

Śniadanie. Dalsza podróż do Polski. Przyjazd do Krakowa w godzinach nocnych.

Zakwaterowanie:

5 noclegów w hotelach***, pokoje 2 - 3 osobowe z łazienkami.

Transport:

1/ Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Katowic lub Krakowa. Z pozostałych miast realizowane są tzw. połączenia antenowe przy min. 6 osobach, realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Połączenia antenowe potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu. 

Linia zachodnia: Wrocław - Opole - Gliwice - KATOWICE 

Linia północna A: Łódź - Częstochowa - KATOWICE 

Linia północna B: Warszawa - Kielce - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia wschodnia: Rzeszów - Tarnów - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia południowa: Tychy - KATOWICE 

2/ Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu. 

3/ Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 20 kg i bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. 

Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION. 

Położenie

1. Amsterdam, Holandia
2. Keukenhof-Noord, Lisse, Holandia
3. Rotterdam, Holandia
4. Haga, Holandia
5. Zaanse Schans, Zaandam, Holandia
6. Scheveningen, Haga, Holandia

Cena zawiera:
 • Przejazd autokarem klasy lux (WC, klimatyzacja, barek, DVD)

 • opłaty drogowe i parkingowe

 • 5 noclegów w hotelach***, pokoje 2 - 3 osobowe z łazienkami,

 • 5 śniadań – bufet

 • 5 obiadokolacji: dwa dania + napój

 • opiekę pilota,

 • ubezpieczenie KL do 15.000, NNW do 2.000 EUR i bagażu do 200 EUR,

 • opłatę administracyjną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

 • podatek VAT.

Cena nie zawiera:
 • Cena nie zawiera taxy hotelowej, biletów wstępu, komunikacji miejskiej w Amsterdamie, słuchawek Tour-Guide razem ok. 80 euro

 • Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, 

 • Dopłata do pokoju 1 - osobowego +650 zł 

Info praktyczne
 • Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie,
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria
adminWyniki