Dostępne terminy
Cena od:
Kategoria:
W trakcie podróży zwiedzimy zabytki Salonik wraz z symbolem miasta - Białą Wieżą, odwiedzimy sanktuarium św. Paraskewi w Tembi, zwiedzimy Meteory - bizantyjskie klasztory zbudowane na niedostępnych szczytach skalnych. W naszej podróży nie zabraknie również Aten z górującym nad miastem Akropolem i świątynią Ateny. W Termopilach zobaczymy pomnik spartańskiego króla Leonidasa walczącego w pobliskim wąwozie z Persami. W drodze do Polski zatrzymamy się w stolicy Macedonii - Skopje podzielonej średniowiecznym mostem na część muzułmańską z meczetem Mustafa.
Program:

1 dzień

Wyjazd z Krakowa o godz. 04:00. Przejazd przez Słowację i Węgry do Serbii. Wieczorem przyjazd do hotelu w Jagodinie, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, dalsza podróż przez Serbię i Macedonię do Grecji. Wieczorem przyjazd do Olimpic Beach na Riwierze Olimpijskiej, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, odpoczynek, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do doliny TEMBI gdzie zobaczymy Sanktuarium św. Paraskewii, przejazd do METEORA – zespołu klasztorów bizantyjskich zbudowanych na niedostępnych szczytach skalnych. Z sześciu czynnych klasztorów zwiedza się dwa największe, z których pierwsze powstały w XI wieku. Zobaczyć tam można wspaniałe rękopisy, ikony, freski. W drodze powrotnej zatrzymamy się w wytwórni ikon, gdzie będzie można zakupić pamiątki. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Dzień wypoczynkowy. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Wczesne śniadanie. Wyjazd do stolicy Grecji – ATEN. Zwiedzanie: Plac Konstytucji z budynkiem Parlamentu, Grób Nieznanego Żołnierza, Plaka – Monastiraki – stara zabudowa Aten z tawernami, sklepikami, ruiny Biblioteki i Łuku Hadriana, Akropol, Odeon Heroda Attyka, Świątynia Ateny z panoramą na miasto. Objazd miasta autokarem: Świątynia Zeusa, Kalimarmaro – stadion z 330 rpne. Wyjazd w drogę powrotną do Olimpic Beach. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Śniadanie. Przejazd do WERGINY - podążając śladami Aleksandra Wielkiego zobaczymy odkryty w XX wieku grobowiec Filipa II – ojca Aleksandra Wielkiego. Bezcenne przedmioty wydobyte z grobowców rzucą światło na obyczaje i obrzędy w czasach antycznych. Następnie przejedziemy do drugiego co do wielkości miasta Grecji – SALONIK. Zwiedzanie: średniowieczne mury obronne, Łuk Triumfalny cesarza Galeriusza, Forum Romanum, Bazylika św. Demetriusza (Dymitra) – patrona Salonik oraz nadmorski Bulwar z Białą Wieżą – symbolem miasta. Czas wolny na znanym orientalnym bazarze KAPANI. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień

Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i wyjazd. W godzinach przedpołudniowych przyjazd do SKOPJE – stolicy Macedonii. Zwiedzanie miasta podzielonego na dwie części: nowoczesną i muzułmańską. Zobaczymy średniowieczny most na rzece Vardar, Meczet Mustafa Paszy, Meczet Aldża Dżamija, Cerkiew świętego Zbawiciela, pozostałości Starożytnego miasta Skupi. W godzinach popołudniowych wyjazd do Serbii do Jagodiny. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień

Śniadanie, wyjazd do Polski. Przejazd przez Węgry i Słowację. Przyjazd do Krakowa w godzinach nocnych.

Zakwaterowanie:
 • 2 noclegi w Serbii w hotelach***: pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami.
 • 5 noclegów w Grecji w Olimpic Beach w hotelu*** pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami
Transport:

1/ Autobusy podstawowe wyjeżdżają z Katowic lub Krakowa. Z pozostałych miast realizowane są tzw. połączenia antenowe przy min. 6 osobach, realizowane różnymi środkami transportu: samochód osobowy, bus, pociąg, autobusy liniowe. Połączenia antenowe potwierdzane są na 72 godziny przed datą wyjazdu. 

Linia zachodnia: Wrocław - Opole - Gliwice - KATOWICE 

Linia północna A: Łódź - Częstochowa - KATOWICE 

Linia północna B: Warszawa - Kielce - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia wschodnia: Rzeszów - Tarnów - KRAKÓW - KATOWICE 

Linia południowa: Tychy - KATOWICE 

2/ Przewozy antenowe są skomunikowane ze sobą co może powodować oczekiwanie w miejscach przesiadkowych, zwłaszcza w terminach powrotu. 

3/ Każdy pasażer może zabrać ze sobą 1 szt. bagażu podstawowego do 20 kg i bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. 

Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości po uzgodnieniu z Biurem ARION. 

Położenie

1. Saloniki, Jednostka regionalna Saloniki, Grecja
2. Tembi, Nomos Larisa, Grecja
3. Meteora, Polichni, Jednostka regionalna Saloniki, Grecja
4. Ateny, Jednostka regionalna Ateny-Sektor Centralny, Grecja
5. Termopile, Jednostka regionalna Ftiotyda, Grecja

Cena zawiera:
 • opłaty drogowe na trasie przejazdu
 • 2 noclegi w Serbii w hotelach***: pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami.
 • 5 noclegów w Grecji w Olimpic Beach w hotelu*** pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami
 • 7 śniadań w formie bufetu, 7 obiadokolacji serwowanych z wodą i winem.
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15.000 EUR oraz bagażu do 200 EUR,
 •  opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • podatek VAT.
Cena nie zawiera:
 • Cena nie zawiera biletów wstępu: Meteora, Vergina, Ateny, przewodnicy lokalni: ok. 30 – 35 euro.
 • dopłata do pokoju 1 – osobowego: + 650,00 zł,
 • cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie.
Info praktyczne
 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
 • cena nie zawiera taxy turystycznej.
Terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria
adminWyniki